top of page

İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimi | BULUT AKADEMi

Türkiye’de iş sağlığı ve güvenliği disiplinine büyük önem verilir. Birçok işyerinde iş sağlığı ve güvenliği uzmanı çalıştırma zorunluluğu bulunur. Bu sayede iş sağlığı ve güvenliği uzmanlığı yapmak isteyen kişiler için geniş imkanlar ortaya çıkar. İSG uzmanı olarak görev alabilmek için Bakanlık tarafından yetkilendirilen eğitim kurumlarından kurs alma zorunluluğu bulunur. İş güvenliği uzmanlığı eğitimi C sınıfı, B sınıfı ve A sınıfı için zorunlu bir süreçtir. Bu yazımızda iş güvenliği uzmanlığı eğitimi kaç saatten oluşur? Kimler İSG uzmanı olabilir ve iş güvenliği uzmanlığı eğitimi fiyatları hakkında bilgi vereceğiz.

 

C Sınıfı İş Güvenliği Eğitimi Kaç Saat?

İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimi | BULUT AKADEMi

İş güvenliği uzmanlığı eğitimi kaç saat sorusu en sık merak edilen konular arasında yer alır. İş güvenliği uzmanlığı eğitimi İzmir, Ankara, İstanbul ve Antalya olmak üzere birçok şehirde verilir. Eğitimler online ve teorik şekilde gerçekleşir ve toplamda 220 saat sürer. Eğitimlerde devam zorunluluğu bulunur ve sık sık denetlemeler yapılır. C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimi almak suretiyle kayıt olan kişilerin devamsızlık sınırını aşmaması gerekir. Eğer katılımcı eğitime katılmasına rağmen iş sağlığı ve güvenliği sınavından başarı elde edemediyse bir sonraki dönemde yeniden sınava giriş hakkını kullanır. Aynı tehlike sınıfı için eğitim alma zorunluluğu 1 defaya mahsustur.

 

C Sınıfı İş Güvenliği Belgesi Nasıl Alınır?

C sınıfı iş güvenliği belgesi alabilmek için gereken tüm şartları yerine getirmek gerekir. İş güvenliği uzmanlığı eğitimi için gereken şartlar arasında üniversitelerin ilgili bölümünden mezun olmak yer alır. İSG eğitimi; mühendislik, mimarlık, fen-edebiyat fakültelerinde verilir. Bunların yanı sıra iş sağlığı ve güvenliği bölümü mezunları ve teknik personeller de iş sağlığı ve güvenliği eğitimi alma hakkına sahiptir. Eğitim sürecinin ardından Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan iş sağlığı ve güvenliği sınavına girmek ve asgari 70 puan almak gerekir. 70 puan almak için 35 sorunun doğru yapılması yeterlidir.

 

C Sınıfı İş Güvenliği Kursu Fiyatları

İş sağlığı ve güvenliği kursu fiyatları değişiklik gösterir. Fiyatların değişiklik göstermesinin birçok nedeni vardır. Bunlar arasında ilki eğitim kurumunun bulunduğu şehirdir. İş güvenliği uzmanlığı eğitimi Antalya şehri ile Ankara şehrinin fiyatları arasında farklılık bulunabilir. Bunun yanı sıra kursun başarısı da önemli rol oynar. Eğitim kurumunu doğru şekilde seçmeniz hem iş hem de sınav hayatında başarı elde edebilme açısından önemlidir. Son olarak kurumun öğrencilerine verdiği materyaller de fiyatların değişiklik göstermesini sağlar. Siz desağlığı ve güvenliği uzmanı olmak isterseniz bulunduğunuz şehir neresi olursa olsun eğitimlere online olarak katılabilirsiniz. Ancak eğitimlerin işleyişi ilerleyen yıllarda değişiklik gösterebilir ve teorik eğitime devam edilebilir. Bu nedenle eğitimlere katılmakta geç kalmamanız gerekir.

 

İş Sağlığı ve Güvenliği Sınavından Nasıl Başarı Elde Edilir?

İş sağlığı ve güvenliği sınavı genel olarak teknik konulardan oluşur. Uzman adayının mevzuata, hukuk, sağlık ve teknik detaylara hakim olması gerekir. Sınava çalışırken çalışma programı oluşturmanız ve sık sık tekrar yapmanız bilgilerin kalıcı olması açısından önemlidir. Sınavlara çalışırken soru çözmenin önemi bilinen bir gerçektir. İş sağlığı ve güvenliği sınavında da bol bol soru ve deneme çözmek gerekir. Deneme çözerken zaman kontrolü yapmanız da gerçek sınav deneyimi yakalamanız açısından önemlidir. Son olarak geçmiş yıllarda yapılan sınav sorularına göz atmanız da başarı elde etmenize katkı sağlar. Ancak bazı konular değişikliğe uğradığı için yeniliklerden haberdar olmanız önemli bir detaydır.

 
 
 

 

12 Yıllık Eğitim Tecrübesi,

81 İlde, binlerce referans ile

Gururla eğitimlerine devam eden


Ücretsiz Danışma Hatlarımızı aramadan,

Önce Diğerlerini Arayın; Farkı Farkedin :)

+90 532 238 12 50

+90 532 359 12 50

+90 532 720 68 32


İç Anadolu Bölge Müdürlüğü Gültepe Mh. 3. Toptancılar Sk. MAQAM Office B Blok No:505 58080 | Merkez | SİVAS +90 850 550 58 06


Genel Müdürlük Ehlibeyt Mh. Tekstilciler Cd. Türeli İş Merkezi No:14/6 Kat:3 06520 | Çankaya | ANKARA +90 312 911 94 14


Marmara Bölge Müdürlüğü Y. Dudullu Mh. Bayrak Cd. Bilim Tower 30/75 Kat:10 34775 | Ümraniye | İSTANBUL +90 216 606 17 58


Comentários


bottom of page