top of page

C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Kursu Fiyatları

C sınıfı iş güvenliği kursu Kocaeli, Ankara, İstanbul, İzmir ve Antalya başta olmak üzere Türkiye’nin birçok yerinde verilir. Özellikle son yıllarda C sınıfı iş güvenliği kursu uzaktan eğitim şeklinde gerçekleşir. Bu sayede Türkiye’nin her bölgesinden eğitimlere katılma olanağı ortaya çıkar. C sınıfı iş güvenliği eğitimi ücreti ise birçok husus doğrultusunda değişiklik gösterir. Bu yazımızda C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı kursu fiyatları hakkında bilgi vereceğiz. Siz de kariyerinize iş sağlığı ve güvenliği uzmanı olarak yön vermek isterseniz yazımızın tamamını okuyabilir, merak ettiğiniz soruları iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

 

İSG C Sınıfı Sertifika Nasıl Alınır?

İş sağlığı ve güvenliği belgesi alan kişiler İSG uzmanı olarak çalışma şansı elde eder. İSG C sınıfı sertifika alabilmek için ise Bakanlık tarafından yetkilendirilen eğitim kurumlarına kayıt olmak gerekir. C sınıfı iş güvenliği kursu İstanbul şehrinde ikamet edenler başta olmak üzere her şehirden kişilere katılma şansı sunar. C sınıfı iş güvenliği uzmanı kursu sürecinin ardından ÖSYM tarafından yapılan sınava girmek gerekir. Sınav 50 sorudan oluşur. 50 soru üzerinden 35 ve üzeri soruyu doğru şekilde yapan kişiler iş sağlığı ve güvenliği sertifikası almaya hak kazanır.

 

C Sınıfı İş Güvenliği Eğitimi Kaç Saat?

C Sınıfı İş Güvenliği  Uzmanlığı Kursu Fiyatları | BULUT AKADEMi

En merak edilen konular arasında C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimi kaç saat sorusu yer alır. C sınıfı uzmanlık eğitim süreci 220 saatten oluşur. Eğitimler:

  • 90 saat uzaktan

  • 90 saat yüz yüze

  • 40 saat staj şeklinde gerçekleşir. Uzaktan eğitimlere katılmak için internet bağlantısı ve akıllı cihaz olması yeterlidir. Yüz yüze eğitimlerde ise devam zorunluluğu bulunur ve eğitimler sık sık denetlenir.

Eğitimlerin işleyişi 2020 -2021 yılları arasında yaşanan pandemi nedeniyle tamamen online yapılmıştır. Eğitimlerin işleyişi ilerleyen zamanlarda yeniden eski haline dönebilir. Uzman adaylarının C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimi veren kurumlar tarafından yapılan kurs programına katılmakta geç kalmaması önerilir


 

İş Güvenliği Uzmanlığı İçin Kursa Gitmek Şart mı?

Ülkemizde iş sağlığı ve güvenliği disiplinine büyük önem verilir. İş sağlığı ve güvenliği mesleğinin başta can güvenliğini korumayı hedef alması kurs sürecinin ciddiyetle takip edilmesini zorunlu kılar. Bu doğrultuda uzman adaylarına kursa katılmaları zorunlu tutulur. Ancak kurs sürecine zorunluluk olarak bakmak doğru bir tutum değildir. Aksine iş sağlığı ve güvenliği mesleğini layıkıyla yerine getirmek için önemli bir fırsat olarak değerlendirilmesi gerekir. İSG kursuna katılmak zorunlu bir süreç olmasıyla birlikte sadece İSG alanında yüksek lisans yapanlara ve iş sağlığı ve güvenliği bölümü lisans mezunlarına eğitim şartı aranmaz.

 

İş Güvenliği Kursu Ücreti Ne Kadar?

C sınıfı iş güvenliği kursu fiyatları her sene belirli hususlar doğrultusunda değişiklik gösterir. Genellikle her sene kurs ücretleri belirti bir miktar artış gösterir. C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı kursu ücretleri farklılık göstermesinin temel nedenleri arasında eğitim kurumunun bulunduğu şehir ve başarısı yer alır. İSG eğitimleri büyük oranda katılımcı sayısının yoğun olduğu büyük şehirlerde gerçekleşir. Özellikle önceki yıllarda eğitimlerin yüz yüze yapılması fiyat farklılıklarını daha da arttırdı. Bunun yanı sıra bazı eğitim kurumları kitap, deneme, soru bankası gibi sınavlarda işe yarayan materyaller temin eder. Bu materyaller sınav sürecinde uzman adayına katkı sağlar. Uzman adayı materyalleri dışarıdan temin etmek yerine eğitim kurumundan alarak sıkı bir şekilde çalışabilir.

Siz de kariyerinize İSG uzmanı olarak devam etmek isterseniz Bulut Akademi sayesinde hayallerinize ilk adımı atabilir, sınavlardan başarı elde edebilirsiniz.


 

Güncel İş Güvenliği Eğitimi Haberlerini Takip Edebilmek Abone Olun;

 
 
 

 

12 Yıllık Eğitim Tecrübesi,

81 İlde, binlerce referans ile

Gururla eğitimlerine devam eden

 

Ücretsiz Danışma Hatlarımızı aramadan,

Önce Diğerlerini Arayın; Farkı Farkedin :)

+90 532 238 12 50

+90 532 359 12 50

+90 532 720 68 32

 

İç Anadolu Bölge Müdürlüğü Gültepe Mh. 3. Toptancılar Sk. MAQAM Office B Blok No:505 58080 | Merkez | SİVAS +90 850 550 58 06


Genel Müdürlük Ehlibeyt Mh. Tekstilciler Cd. Türeli İş Merkezi No:14/6 Kat:3 06520 | Çankaya | ANKARA +90 312 911 94 14


Marmara Bölge Müdürlüğü Y. Dudullu Mh. Bayrak Cd. Bilim Tower 30/75 Kat:10 34775 | Ümraniye | İSTANBUL +90 216 606 17 58

 Comments


bottom of page