top of page

İşyeri Hekimliği Kursu İzmir


İşyeri Hekimliği Kursu İzmir
İşyeri Hekimliği Kursu İzmir

İşyeri hekimleri 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununda işletmelerde iş sağlığı ve güvenliği alanında görev yapmak üzere Bakanlık tarafından yetkilendirilmiş hekimleri ifade etmektedir. Her dönem sertifika almak için işyeri hekimliği kursu İzmir eğitim programımıza çok sayıda hekim başvurmaktadır. Peki işyeri hekimliği sertifikası almak için ne yapılması gerekiyor? Sertifika almak için işyeri hekimliği kursu İzmir eğitim programını tamamlamak ve akabinde yapılacak olan İSG sınavında başarılı olmak gerekiyor. Bu içeriğimizde sizlere son dönemde çokça merak edilen işyeri hekimlerinin ne iş yaptığı, işyeri hekimliği kurs süreleri, pandemi döneminde eğitimlerin nasıl yapıldığı ve kayıt için hangi evrakları hazırlamanız gerektiği konularında detaylı bilgiler vereceğiz.
 

İşyeri Hekimleri Ne İş Yapar?İşyeri Hekimleri Ne İş Yapar?
İşyeri Hekimleri Ne İş Yapar?

Özellikle sağlık ile ilgili konuların arama sonuçlarında zirve yaptığı şu günlerde işyeri hekimlerinin ne iş yaptığı da merak konusu olmakta. Bizler de bu başlık altında işyerlerinde çalışan hekimlerin görev, yetki ve sorumluluklarının neler olduğundan bahsettik. Aşağıda sıraladığımız görev tanımlarını okuduğunuzda sağlık kuruluşlarında çalışan hekimler ile işyeri hekimliğinin arasında ne gibi farklılıklar olduğunu kolayca ayırt edebileceksiniz. İşyeri hekimlerin görev, yetki ve sorumlulukları hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için aşağıda bırakmış olduğumuz linkten yararlanabilirsiniz.

  • İşyeri hekimleri iş sağlığı ve güvenliği kanunları kapsamında çalışanların sağlık gözetimlerini yapar, çalışma sahalarını denetler ve güncel durum hakkında işverene rapor sunar.

  • Meslek hastalıklarının nedenlerini araştırır, bir daha olmaması için gerekli önlemlerin alınmasını sağlar

  • İş ile personelin tam manasıyla uyumunun sağlanması için araştırmalar yapar

  • İşyeri hekimleri gerekli gördükleri hallerde işin durdurulması için işverene talepte bulunabilir

  • İşyerinin tüm bölümlerinde denetleme ve araştırma yapabilir tüm çalışanlarla görüşebilir


 

İşyeri Hekimliği Kursu İzmir | Eğitim Süreleriİşyeri Hekimliği Kursu İzmir | Eğitim Süreleri
İşyeri Hekimliği Kursu İzmir | Eğitim Süreleri

Kurumumuz Bulut Akademi tarafından düzenlenen işyeri hekimliği kursu İzmir eğitim programı Bakanlığın talimatları doğrultusunda toplam 220 saatten oluşmaktadır. 220 saat süren eğitim programının açılımı ise şu şekildedir. İşyeri hekimliği kursu İzmir eğitim programımız uzaktan, örgün ve staj olmak üzere 3 kısımdan oluşmaktadır. Katılımcılar öncelikle 90 saat süren uzaktan eğitim programını tamamlarlar. Sonrasında kursiyerlerimize uzman eğiticilerimiz tarafından yine 90 saat sürecek olan örgün yani yüz yüze eğitim verilir. Son olarak ise katılımcılarımız 40 saat boyunca en az 1 işyeri hekiminin bulunduğu bir işletmede uygulama yani staj eğitimlerini tamamlamaktadırlar.


 

Pandemi Döneminde İşyeri Hekimliği Kursu İzmir Eğitimlerimiz


Pandemi Döneminde İşyeri Hekimliği Kursu İzmir Eğitimlerimiz
Pandemi Döneminde İşyeri Hekimliği Kursu İzmir Eğitimlerimiz

Kurumumuz tarafından düzenlenen işyeri hekimliği kursu İzmir eğitim programımız normal dönemde yukarıda anlattığımız gibi örgün eğitimi de kapsayacak şekilde düzenlenmektedir. Ancak pandemi dönemiyle birlikte Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının talimatları doğrultusunda 90 saat süren örgün eğitimler de uzaktan eğitim programına dahil edilmiştir. Buna göre uzaktan eğitim şeklinde gerçekleştirilen örgün eğitimler eşzamanlı yani senkron şekilde yapılmaktadır.


 

İşyeri Hekimliği Kursu İzmir | Kayıt İçin Gerekli Belgeler


İşyeri Hekimliği Kursu İzmir | Kayıt İçin Gerekli Belgeler
İşyeri Hekimliği Kursu İzmir | Kayıt İçin Gerekli Belgeler

İşyeri hekimliği kursu İzmir eğitim programına katılacak kursiyerlerin kurumumuza bazı evrakları sunması gerekmektedir. Bu evraklar nelerdir?

  • Başvuru Dilekçesi: Adayın hangi kursu almak istediğini belirten ıslak imzalı dilekçedir. Kursa başvuru esnasında boş dilekçe örneğini kurumdan temin edebilirsiniz.

  • T.C Kimlik Kartı

  • Tıp Fakültesi Diploması: İşyeri hekimliği kursu İzmir eğitim programına katılacak olup yurt dışındaki üniversitelerin Tıp Fakültelerinden mezun olanların diplomalarının yanında YÖK denklik belgesi ve Sağlık Bakanlığı onayını da kuruma sunmaları gerekmektedir.

 

Güncel İş Güvenliği Eğitimi Haberlerini Takip Edebilmek Abone Olun;

 
 
 

 

12 Yıllık Eğitim Tecrübesi,

81 İlde, binlerce referans ile

Gururla eğitimlerine devam eden

 

Ücretsiz Danışma Hatlarımızı aramadan,

Önce Diğerlerini Arayın; Farkı Farkedin :)

+90 532 238 12 50

+90 532 359 12 50

+90 532 720 68 32

 

İç Anadolu Bölge Müdürlüğü Gültepe Mh. 3. Toptancılar Sk. MAQAM Office B Blok No:505 58080 | Merkez | SİVAS +90 850 550 58 06


Genel Müdürlük Ehlibeyt Mh. Tekstilciler Cd. Türeli İş Merkezi No:14/6 Kat:3 06520 | Çankaya | ANKARA +90 312 911 94 14


Marmara Bölge Müdürlüğü Y. Dudullu Mh. Bayrak Cd. Bilim Tower 30/75 Kat:10 34775 | Ümraniye | İSTANBUL +90 216 606 17 58

 

Comments


bottom of page