top of page

İşyeri Hekimliği Kursu Fiyatları


İş Yeri Hekimliği Kursu Fiyatları
İş Yeri Hekimliği Kursu Fiyatları

Ülkemizde iş sağlığı ve güvenliği alanında yapılan yasal düzenlemelerle birlikte bu alana olan ilgi giderek artmıştır. Yeni düzenlemeyle birlikte kamu veya özel sektör fark etmeksizin tüm çalışanlar kanun kapsamına alınmıştır. Buna göre tüm çalışanlar işyeri türü ve personel sayısına bakılmaksızın iş güvenliği hizmetlerinden yararlanacaktır. 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanununa göre tüm çalışanlar sağlık gözetimine tabi tutulacak ve bu hizmetin maliyeti işverenlerce karşılanacaktır. Bunun yanında tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işletmeler sağlık raporu olmadan işe giriş yapamayacaklardır. Hal böyle olduğundan işyeri hekimlerine olan ihtiyaç artmıştır. Bu süreçte iş yeri hekimliği kursu alarak kurum ve kuruluşlarda iş yeri hekimi olarak çalışmak isteyen adaylar eğitim ücretlerini merak etmektedir. Konu ile ilgili Bulut Akademi olarak detaylı bir içerik hazırladık. Faydalı olacağına inanıyor çalışmalarınızda başarılar diliyoruz.


 

İşyeri Hekimliği Eğitimi Nedir?


İş Yeri Hekimliği Eğitimi Nedir?
İş Yeri Hekimliği Eğitimi Nedir?

İş yeri hekimleri iş yerlerinde sağlık ve iş güvenliği hizmetlerini ilgili kanun ve yönetmeliklere göre yürüten bir meslek grubudur. Görevleri esnasında iş güvenliği uzmanları ve diğer sağlık personeli ile birlikte hareket ederler. İş yeri hekimleri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca sertifikalandırılmış hekimlerdir. İş yeri hekimliği sertifikası alabilmek için ilgili eğitim kurumlarında iş yeri hekimliği kursu almak ve her yıl düzenlenen sınavda başarılı olmak gerekiyor. Bulut Akademi iş sağlığı ve güvenliği alanında 12 yıldır hizmet veren bir eğitim kurumdur. Kurumumuz bugüne kadar binlerce iş güvenliği uzmanı, iş yeri hekimi ve diğer sağlık personelini sektöre kazandırmıştır. İş yeri hekimliği kursu Ankara ve diğer iller olmak üzere tüm Türkiye çapında İSG profesyonellerinin yetiştirilmesi için çalışıyoruz. Türkiye'nin her yerinden farklı şubelerimiz vasıtasıyla bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Web sayfamızda bulunan Bilgi Talep Formunu doldurduğunuz takdirde eğitim temsilcilerimiz size geri dönüş sağlayacak ve gerekli bilgileri verecektir.


İş Yeri Hekimliği Eğitimi Nedir?
İş Yeri Hekimliği Eğitimi Nedir?

İş yeri hekimliği eğitimleri 180 saat örgün ve 40 saat uygulamadan oluşan bir eğitim sürecidir. Pandemi dönemi öncesinde örgün eğitimlerimiz özel olarak hazırlanmış sınıflarımızda uzman eğitmenlerimiz tarafından gerçekleştirilmekteydi. Pandemi döneminde Bulut Akademi örgün eğitimlerini online ortama taşımıştır. Böylelikle kursiyerler bulundukları her yerden eğitimlere katılma fırsatı bulmaktadır. Amacımız sosyal mesafe kurallarına uyacak biçimde hekimlerin görev başında olsalar bile eğitimlere katılmasına olanak sağlamaktır.

 

İşyeri Hekimliği Stajımı Nerede Yapabilirim?


İşyeri Hekimliği Stajımı Nerede Yapabilirim?
İşyeri Hekimliği Stajımı Nerede Yapabilirim?

İş yeri hekimliği eğitimlerinin bir parçası olan staj eğitiminin nerede yapılacağı ilgili iş yeri hekimliği kursu tarafından belirlenir. Staj yapılacak yeri kursiyerler kendileri de belirleyebilmektedir. Staj yapmak için OSGB, Belediyeler, kamu kuruluşları ve özel işletmeleri seçebilirsiniz. Staj eğitimi sırasında mesleğe dair pek çok şey öğrenebilir eğitimde kazanmış olduğunuz bilgileri pratikte gerçekleştirme imkanı bulursunuz. İş sağlığı ve güvenliği ciddi bir iştir. Bu nedenle staj süreci de dahil tüm eğitimler Bakanlık tarafından titizlikle kontrol edilmektedir.

 

İşyeri Hekimliği Sertifikasyon Süreci


İş Yeri Hekimliği Sertifikasyon Süreci
İş Yeri Hekimliği Sertifikasyon Süreci

İş yeri hekimi olmak için eğitimin ardından ÖSYM tarafından düzenlenen İSG sınavına girmek gerekiyor. ÖSYM'nin sınav takvimi açıklandıktan sonra kursiyerlerimize sınava nasıl başvurulacağı ile ilgili bilgiler verilecektir. Sınavda 70 puan ve üzeri alan adaylar iş yeri hekimliği sertifikası almaya hak kazanmaktadır. Sertifikalar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından belirlenen sertifika ücretinin yatırılmasıyla İSG-Katip sisteminde aktif hale gelmektedir. Yazılı bir sertifika gönderilmeyecek olup işe giriş işlemlerini sertifika numaranızla yapabilirsiniz. İş yeri hekimliği sertifikası ile ilgili bir diğer önemli husus da vize yenileme işlemleridir. Alınan sertifikaların geçerlilik süresi 5 yıldır. 5 yılın sonunda vize yenileme işlemlerinin yapılarak sertifikaların yenilenmesi gerekmektedir.

 

İşyeri Hekimliği Kursu Fiyatları


İş Yeri Hekimliği Kursu Fiyatları
İş Yeri Hekimliği Kursu Fiyatları

İş yeri hekimi olmak isteyen hekimler bir yandan da işyeri hekimliği kursu fiyatları konusunda araştırmalar yapmaktadır. Bulut Akademi ailesi olarak bizler farklı illerde bulunan şubelerimiz aracılığıyla iş sağlığı ve güvenliği profesyonellerini yetiştiren bir kurumuz. Yetkilendirilmiş bir eğitim kurumu olarak tüm eğitimlerimiz Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı denetiminde yapılmaktadır. Eğitim fiyatlarımız da bu doğrultuda belirlenmektedir. İSG sınavına giren tüm kursiyerlerimize 169 TL değerinde İSG Sınav Hazırlık Kitabı ve 350 TL Değerinde Kazandıran Sınav Kampı hediyemizdir. Dönemsel olarak değişen iş yeri hekimliği kursu fiyat ve eğitimler hakkında bilgi almak için web sayfamız aracılığıyla eğitim temsilcilerimizden bilgi alabilir veya her türlü iletişim kanalından bize ulaşabilirsiniz.


Comments


bottom of page