C Sınıfı İş Güvenliği Kursu İstanbul

En son güncellendiği tarih: 5 gün önce

C sınıfı iş güvenliği uzmanı olmak isteyen kişilerin Bakanlık tarafından yetkilendirilen eğitim kurumlarına katılması gerekir. Eğitim sürecinin ciddiyetle takip edilmesi ve devamsızlık yapılmaması önemli detaylar arasında yer alır. İş sağlığı ve güvenliği kursu Türkiye’nin birçok şehrinde verilir. Online ve teorik şekilde gerçekleşen eğitimlerin sonunda İSG sınavına girebilir, kariyerinize iş güvenliği uzmanı olarak devam edebilirsiniz. Bu yazımızda C sınıfı iş güvenliği kursu İstanbul eğitimleri hakkında bilgi vereceğiz. Ayrıca eğitimler ve sınav süreci hakkında merak ettiğiniz her soru için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifikası

İstanbul C Sınıfı İş Güvenliği Kursu Fiyatları


İş sağlığı ve güvenliği kursu İstanbul eğitimlerinin fiyatları her dönem belirli koşullar doğrultusunda değişiklik gösterir. Fiyatların değişiklik göstermesinin nedenleri arasında eğitim kurumunun akademik kadrosu, kurumun başarı oranı ve sağlanan materyaller önemli rol oynar. C sınıfı iş güvenliği kursu İstanbul şehrinde yaşayan kişilerin yanı sıra farklı şehirlerden de katılımcılara uygundur. Eğitimlerin online gerçekleşmesi Türkiye’nin her yerinden uzman adaylarına kursa kayıt olma imkanı sunar. Ancak eğitimlerin işleyişi ilerleyen yıllarda pandemi durumunun bitmesi ile birlikte yeniden eski şekline dönebilir. Bu nedenle eğitime kayıt olmakta geç kalmamanız önerilir.

İSG Eğitimi Veren Yerler

C Sınıfı İş Güvenliği Kursu Kaç Saatten Oluşur?

C Sınıfı İş Güvenliği Kursu İstanbul | BULUT AKADEMi

C sınıfı iş güvenliği belgesi alabilmek için zorunlu olan eğitim süreci 220 saat sürer. Eğitimlerin 90 saati online, 90 saati yüz yüze, 40 saati ise staj şeklinde yapılır. 2020 yılında yaşanan pandemi eğitimlerin yüz yüze yerine online gerçekleşmesini sağlar. Bu durumda bulunduğunuz şehir ne olursa olsun C sınıfı iş güvenliği uzmanı sertifikası almak için eğitimlere kayıt olabilirsiniz. Bu noktada A B C sınıfı iş güvenliği uzmanı sertifika ücretlerinin de her sene artış gösterdiğini belirtmek isteriz. Belgenin geçerlilik süresi 5 yıl olmakla beraber, 5 yılın sonunda yenilemek gerekir.

C Sınıfı Uzmanları Hizmet vermek için Nasıl Anlaşma Yapar?


Kimler İstanbul C Sınıfı İş Güvenliği Kursuna Katılabilir?


C sınıfı iş güvenliği uzmanı sınavı ve eğitimleri için sürenin kaçmaması önemlidir. Her sene kursa son katılım gününden sınav takvimine kadar birçok detayın süresi belirlenir. Belirlenen sürelerde kursa kayıt olmanız gerekir. İş güvenliği kursuna aşağıdaki bölüm mezunları katılım hakkına sahiptir

  • İş sağlığı ve güvenliği bölümü

  • Mühendislik fakültesi bölümleri

  • Mimarlık fakültesi bölümleri

  • Fizik, kimya ve biyoloji bölümler

  • Teknik personellik bölümleri.

Sadece iş sağlığı ve güvenliği bölümünü lisans düzeyinde bitirenler ve İSG alanında yüksek lisans yapanların kursa katılması zorunlu değildir.

İş Güvenliği Kursuna Katılım İçin Son Tarihleri Nedir?

C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı İş İlanları


Son olarak C sınıfı iş güvenliği uzmanı iş ilanları hakkında bilgi vermek istiyoruz. Ülkemizde özellikle son yıllarda iş sağlığı ve güvenliğine dair bilinç artış göstermiştir. Giderek daha fazla önem kazanan iş sağlığı ve güvenliği bilinci İSG uzmanlarına geniş iş imkanları doğurmuştur. Birçok işyerinde iş sağlığı ve güvenliği uzmanı çalıştırma zorunluluğu bulunur. Bu doğrultuda Türkiye'nin her yerinden iş güvenliği uzmanlarına ihtiyaç duyulur. C, B ve A sınıfı iş sağlığı ve güvenliği uzmanları tehlike sınıfları doğrultusunda geniş iş imkanlarını değerlendirebilir. C sınıfı iş güvenliği uzmanı maaş aralıkları ise değişiklik gösterir. Meslekte kazanılan tecrübe ve çalışılan işyeri maaş olanaklarının artış göstermesini sağlar. Genel olarak mesleğe yeni başlayan ve C sınıfı belge ile görev alan kişilere 3000 - 5000 TL arasında maaş verilir. Meslekte en kıdemli A sınıfı İSG uzmanı olduğu için maaş olanakları da en çok A sınıfı için yüksektir.


Güncel İş Güvenliği Eğitimi Haberlerini Takip Edebilmek Abone Olun;

İş Güvenliği Kursu

İşyeri Hekimliği Kursu

İşyeri Hemşireliği Kursu

TMGD Eğitimleri

İSG Kursu | Sık Sorulan Sorular

TMGD Kursu | Sık Sorulan Sorular

İSG KURSU BİLGİ TALEP FORMU


TMGD KURSU BİLGİ TALEP FORMU

12 Yıllık Eğitim Tecrübesi,

81 İlde, binlerce referans ile

Gururla eğitimlerine devam eden

Bulut Akademi İSG Eğitim Kurumları

Kariyer Enstitüsü A.Ş. İştirakidir.

Ücretsiz Danışma Hatlarımızı aramadan,

Önce Diğerlerini Arayın; Farkı Farkedin :)

+90 532 238 12 50

+90 532 359 12 50

+90 532 720 68 32

İç Anadolu Bölge Müdürlüğü Gültepe Mh. 3. Toptancılar Sk. MAQAM Office B Blok No:505 58080 | Merkez | SİVAS +90 850 550 58 06


Genel Müdürlük Ehlibeyt Mh. Tekstilciler Cd. Türeli İş Merkezi No:14/6 Kat:3 06520 | Çankaya | ANKARA +90 312 911 94 14


Marmara Bölge Müdürlüğü Y. Dudullu Mh. Bayrak Cd. Bilim Tower 30/75 Kat:10 34775 | Ümraniye | İSTANBUL +90 216 606 17 585,753 görüntüleme