TMGD Maaşları

Son yıllarda birçok meslek önem kazanmaya başladı. Özellikle çalışan ya da çalışmak isteyen kişiler maaş aralıkları arasında araştırma yaparak mümkün mertebe yüksek imkanlara sahip mesleklere yönelim gösterir. Hal böyle olunca tehlikeli madde güvenlik bölümü de önem kazanan meslekler arasında yer alır. Özellikle bir dönem TMGD maaşlarının haftalık 12 bin gibi rakamlara çıktığı haberlerinin yer alması mesleğin ilgi çekici olmasını sağladı. Eğer siz de maaş beklentisi ile TMGD mesleğine yönelen kişilerdenseniz sizler için hazırladığımız yazının tamamını okuyarak bilgi sahibi olabilir, kariyerinize bu sektörde yön verebilirsiniz.

TMGD Kurs Ücreti 2021

Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanının Görevleri Nelerdir?

Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanının Görevleri Nelerdir?
TMGD

İlk olarak TMGD görevleri ve sorumlulukları hakkında bilgi vermek istiyoruz. Tehlikeli madde güvenlik danışmanı olarak çalışan kişilerin asli görevi kendisine atanan görevleri yerine getirmektir. Bu doğrultuda işletme için uygun ve güvenli şartlarda çalışılması gerekir. Görevlerini yerine getirirken yasalara uygun çalışılması ve işletme güvenliğinin korunması önemli hususlar arasında yer alır. Bunun yanı sıra TMGD görevlerinden bazıları şunlardır:

  • İşyerindeki faaliyetlerin güvenli şekilde gerçekleşmesini sağlamak

  • Tehlikeli maddelerin uluslararası sözleşmelere uygun olarak taşınması hususunda denetlemeler yapmak

  • Gerekli durumlarda öneriler sunmak

  • Raporlar hazırlamak

  • Tehlikeli maddelerin güvenli şekilde; taşınmasını, doldurulmasını, boşaltılmasını ve ambalajlanmasını sağlamak.

TMGD Eğitimi Ücreti

Hangi Bölümler TMGD Olabilir?

Hangi Bölümler TMGD Olabilir?
TMGD

Kimler TMGD olabilir sorusu sıklıkla merak edilen konular arasında yer alır. TMGD olarak çalışma hakkı aşağıdaki bölüm mezunlarına verilmiştir:

  • Mühendislik fakültesi mezunları

  • Fizik, kimya, biyoloji mezunları

  • Tehlikeli madde güvenlik bölümü mezunları.

Yukarıda bahsi geçen bölümlerin eğitime katılması da gerekir. Eğitim bakanlık tarafından yetkili kurumlarda 64 saat olacak şekilde verilir. 8 güne tekabül eden eğitim programında devam zorunluluğu bulunur. Süreç ciddiyetle işlenir ve takip edilir.

Eğitim sürecinin ardından TMGD sınavı yapılır. TMGD sınavı da bakanlık tarafından gerçekleşir. 40 sorudan oluşan sınavda farklı tipte sorular sorulur. Sınav kitap açık olacak şekilde yazılı olarak gerçekleşir. Sınavdan başarı elde etmek ve TMGD belgesi alabilmek için en az 70 puan kazanmak gerekir.

TMGD Online Eğitim

TMGD İş İlanları

TMGD İş İlanları
TMGD İş İlanları

TMGD iş ilanları arasından sıklıkla araştırma yapılır. TMGD, iş imkanları konusunda iyi bir meslektir. Türkiye’nin birçok bölgesinde tehlikeli madde güvenlik danışmanına ihtiyaç duyulur. Bu doğrultuda iş imkanları sıklıkla güncellenir. İş ilanları arasında sık sık araştırma yapmanız önemlidir. Özellikle sosyal medyada TMGD kanallarını takip ederek anlık olarak haberdar olma şansı elde edebilirsiniz.

TMGD maaşları genel olarak yüksek aralıklara sahiptir. Özellikle meslekte kazanılan tecrübe ve çalışılan firma maaşlara etki eden faktörler arasında yer alır. İş arama sitelerinde çalışanların verdiği bilgilere dikkat edildiğinde

TMGD maaşlarının en düşük 3 bin ila 5 bin arasında olduğu görülür.

TMGD Eğitimi Veren Kurumlar

TMGD Kaç İşyerinde Görev Alabilir?

TMGD Kaç İşyerinde Görev Alabilir?
TMGD

Tehlikeli madde güvenlik danışmanı kaç firmada görev alabilir konusunda araştırma yapıyorsanız en doğru yerdesiniz. Bu soruya iki türlü cevap verilir. Buna göre; TMGD bünyesinde hizmet verildiği takdirde 8 işletmeye bakma hakkınız bulunur. Ancak tehlikeli madde güvenlik danışmanı olarak 5 firmada görev alabilirsiniz.


Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Sertifikası

TMGD Başka İşte Görev Alabilir mi?

TMGD Başka İşte Görev Alabilir mi?
TMGD

Tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı yapan kişiler herhangi bir başka işte çalışma hakkına sahip değildir. Çünkü meslek tek başına özen ve titizlik ister. Her detayın ciddiyetle yerine getirilmesi gerekir. Bu nedenle TMGD olarak çalışan kişiler sadece kendi alanında görev alabilir. Burada yine merak edilen bir konuya daha değinmek istiyoruz. Birçok kişi iş güvenliği uzmanı TMGD olabilir mi sorusunun cevabını merak eder. Bu soruya da olumsuz cevap veriyoruz. İSG uzmanları TMGD olma hakkına sahip değildir.KDU Eğitimleri ve Yüksek Lisans Destek Hattı +90 532 720 68 32

TMGD ve İSG Kursu Destek Hattı +90 532 238 12 50

Mevcut Öğrencilerimiz ve Uzaktan Eğitim Destek Hattı +90 532 238 12 64

bilgi@bulutakademi.com.tr

http://www.bulutakademi.com.tr/isg-kursu-hediy

5,106 görüntüleme