top of page

İş Sağlığı ve Güvenliği Güncel Eğitim Ücreti


İş Sağlığı ve Güvenliği Güncel Eğitim Ücreti
İş Sağlığı ve Güvenliği Güncel Eğitim Ücreti

İşletmelere iş güvenliği uzmanı bulundurma zorunluluğu getirilmesiyle beraber iş güvenliği uzmanı olmak için şart olan İSG eğitimlerine olan talep arttı. Hal böyle olduğundan iş güvenliği eğitimlerinin ne olduğu ve iş sağlığı ve güvenliği güncel eğitim ücreti ile alakalı bir içerik hazırlamak bizim için şart oldu. İçeriğimizin 2022 yılında İSG sınavlarına girerek iş güvenliği uzmanlığı mesleğine adım atacak olan uzman adayları için faydalı bir kaynak olacağına inanıyoruz. Öyleyse İSG kursları ve iş sağlığı ve güvenliği güncel eğitim ücreti hakkındaki en son gelişmeleri öğrenmek için yazımıza geçebiliriz. 

İş Güvenliği Uzmanlığı Kursları Nedir?İş Güvenliği Uzmanlığı Kursları Nedir?
İş Güvenliği Uzmanlığı Kursları Nedir?

İş güvenliği uzmanlığı kursları, kurum ve işletmelerde iş güvenliği uzmanı olarak çalışmak isteyen mimar, mühendis, teknik öğretmenler, fen-edebiyat fakültesi mezunları ve iş sağlığı ve güvenliği bölümü ön lisans mezunlarının almak zorunda olduğu İSG eğitimlerini veren Bakanlık tarafından yetkilendirilmiş olan kurslardır. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından İSG eğitimleri için yetkilendirilmiş olan Bulut Akademi Eğitim Kurumlarında 220 saat süren iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerini tamamlayan adaylar yapılacak İSG sınavında başarılı oldukları takdirde İSG uzmanı olarak görev yapabilirler.


C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı olarak 3 yıl kesintisiz çalıştıklarını belgeleyenler B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı için Bulut Akademi B Sınıfı İSG Eğitimlerine kayıt yaptırabilirler. B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı olan kişiler 4 yıl boyunca B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı yaptıklarını belgeledikleri takdirde Bulut Akademi A Sınıfı İş Sağlığı Güvenliği Eğitimi Programlarına kayıt yaptırabilirler.


 

İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimleri Nasıl Yapılıyor?İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimleri Nasıl Yapılıyor?
İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimleri Nasıl Yapılıyor?

İş sağlığı ve güvenliği kurslarına katılan adaylara genel hukuk ve temel iş sağlığı ve güvenliği bilgilerinin verilmesinin ardından işyerlerindeki fiziksel, kimyasal, biyolojik ve Psikososyal risk etmenleri ayrıntılı olarak anlatılmaktadır. Eğitimlerde farklı sektörlerden yola çıkılarak sektörel manada meydana gelen iş kazaları ve meslek hastalıkları katılımcılarla birlikte incelenmektedir. Katılımcılara ayrıca işyerlerinde kullanılan araç, gereç ve ekipmandan kaynaklanan riskler ve bu risklerden nasıl korunulması gerektiği de öğretilmektedir.


İş güvenliği uzmanlığı eğitimleri 180 saat teorik 40 saat de pratik olmak üzere toplam 220 saatten oluşmaktadır. Teorik eğitimlerin 90 saati uzaktan eğitim, 90 saati örgün eğitim şeklinde düzenlenmekte olup Covid 19 salgını sebebiyle tüm teorik eğitimler uzaktan eğitim şeklinde verilmektedir. Uzaktan eğitimler https://www.bulutakademi.com.tr/ adresi üzerinden verilecektir.


  • Eğitimler günlük 6 saat olarak planlanmıştır

  • Her bir ders saati 45 dakikadır

  • Örgün eğitimler sabah 09:00 ile akşam 21:00 saatleri arasında yapılmaktadır.


 

İş Sağlığı ve Güvenliği Kursları Eğitim Ücretleri Hakkındaİş Sağlığı ve Güvenliği Kursları Eğitim Ücretleri Hakkında
İş Sağlığı ve Güvenliği Kursları Eğitim Ücretleri Hakkında

İş sağlığı ve güvenliği güncel eğitim ücreti ile alakalı bilgileri paylaşmadan önce İSG eğitimlerimizde kursiyerlerimize sağlamış olduğumuz çeşitli olanaklardan bahsetmek isteriz. Buna göre;

  • Bulut Akademi her kursiyere eğitim sınıfı ayrımı yapmadan ücretsiz çalışma kitabı armağan etmektedir.

  • Sınav öncesinde İSG Mevzuatlarının son güncel haline göre genel tekrar dersleri yapılmakta ve bu dersler için kursiyerlerden herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Şimdi gelelim iş sağlığı ve güvenliği güncel eğitim ücreti ile alakalı konuşmaya. Kurumumuz kursiyerlerin eğitimleri e-devletten onaylanana kadar herhangi bir ücret talep etmemektedir. Ücret konusunda katılımcılara her türlü kolaylık gösterilmekte ve kursiyerin durumuna göre eğitim ücreti taksitlendirilmektedir. İş sağlığı ve güvenliği güncel eğitim ücreti belirlenirken birçok farklı etmene bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor. Dönemin ekonomik şartları, kursun hangi ilde düzenlendiği ve eğitim kurumunun yetkinliğine bağlı olarak eğitim ücretleri değişebiliyor. Bulut Akademi kurs ücretlerini tüm bu etmenlerin yanı sıra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının fiyat politikasına göre belirlemektedir. Eğitim ücretleri ile detaylı bilgi almak için bizzat kurumumuza gelebilir veya web sitemizde bulunan iletişim kanallarımızı kullanabilirsiniz.

 

Güncel İş Güvenliği Eğitimi Haberlerini Takip Edebilmek Abone Olun;

 
 
 

 

12 Yıllık Eğitim Tecrübesi,

81 İlde, binlerce referans ile

Gururla eğitimlerine devam eden

 

Ücretsiz Danışma Hatlarımızı aramadan,

Önce Diğerlerini Arayın; Farkı Farkedin :)

+90 532 238 12 50

+90 532 359 12 50

+90 532 720 68 32

 

İç Anadolu Bölge Müdürlüğü Gültepe Mh. 3. Toptancılar Sk. MAQAM Office B Blok No:505 58080 | Merkez | SİVAS +90 850 550 58 06


Genel Müdürlük Ehlibeyt Mh. Tekstilciler Cd. Türeli İş Merkezi No:14/6 Kat:3 06520 | Çankaya | ANKARA +90 312 911 94 14


Marmara Bölge Müdürlüğü Y. Dudullu Mh. Bayrak Cd. Bilim Tower 30/75 Kat:10 34775 | Ümraniye | İSTANBUL +90 216 606 17 58

 

Commentaires


bottom of page