top of page

İstanbul İş Sağlığı ve Güvenliği Kursu | BULUT AKADEMi

İş sağlığı ve güvenliği çalışma ortamını sağlıklı ve güvenli hale getirmeye çalışan bir disiplindir. İlgili yasal yükümlülükleri yerine getiren bu disiplin, iş güvenliği uzmanına ihtiyaç duyar. İSG uzmanı çalışanların, malzeme ve ekipmanların sağlıklı ve güvenli olması için çeşitli sorumluluklar üstlenir. Ülkemizde iş sağlığı ve güvenliği çalışmalarına büyük önem verilir. Hiçbir işveren çalışanlarının sağlığını riske atmayı ve güvensiz çalışma ortamını tercih etmez. Bu nedenle iş güvenliği eğitimi büyük önem arz eder. Bu yazımızda İstanbul iş sağlığı ve güvenliği kursu hakkında bilgi vereceğiz.

 

İstanbul İş Güvenliği Kursu

İstanbul İş Sağlığı ve Güvenliği Kursu | BULUT AKADEMi

İstanbul iş sağlığı ve güvenliği kursları İSG uzmanı olmak isteyen kişileri kapsamlı bir şekilde yetiştirir. Uzman adayı kursa katılım sağlayarak hem sınava hem de meslek hayatına dair birçok konu hakkında bilgi sahibi olur. İş güvenliği kursu sınavdan elde edilecek başarı oranını en az %50 oranında etkiler. Bu nedenle iyi bir kurstan eğitim almak şarttır. “İstanbul iş güvenliği kursu” denildiğinde ilk akla gelen kurumumuz, başarılı eğitim kadrosu ve eğitim materyalleri ile adından söz ettirir. Her dönem birçok uzman adayı kurumumuz sayesinde hayalindeki iş fırsatlarını yakalar.


 

İstanbul İş Güvenliği Eğitimi Kaç Saattir?


İstanbul iş güvenliği kursu 220 saatlik eğitim süresinden oluşur. Eğitim kurumunun işleyiş şekli 90 + 90 + 40 şeklindedir.

  • 90 saatlik eğitim süreci teorik olarak işlenir. Uzman adaylarının ders saatlerini takip etmesi ve devamsızlık hakkını aşmaması gerekir. Eğitimler, sınıf ortamında gerçekleşir.

  • Diğer 90 saatlik eğitim süreci ise online olarak yapılır. C sınıfı iş güvenliği kursu İstanbul eğitimlerinde internet bağlantısı gerekir. Uzaktan gerçekleşen eğitimlerin bir kısmını senkron yapılır. Bir kısmını ise uzman adayı istediği saatlerde izleyebilir.

  • Kalan 40 saatlik kısım stajdır.

Eğitimlerin işleyişi 2020 yılında yaşanan pandemi nedeniyle değişikliğe uğramıştır. Buna göre teorik eğitimler yerini online eğitimlere bırakmıştır. Online gerçekleşen eğitimlerde de kamera açılması ve ders saatlerinin takip edilmesi gerekir. Ayrıca, 2020 yılında değişen eğitim süreci ilerleyen zamanlarda yeniden eski haline dönebilir.

 

Kimler İstanbul İş Güvenliği Eğitimi Alabilir?


İstanbul iş sağlığı ve güvenliği eğitimi alabilmek için üniversitelerinin ilgili bölümlerinden mezun olmak gerekir. İş sağlığı ve güvenliği kursu alabilecek bölümler şunlardır:

  • Mühendislik fakültesi bölümleri

  • Mimarlık fakültesi bölümleri

  • Fen - edebiyat fakültesi; fizik, kimya, biyoloji bölümleri

  • İş sağlığı ve güvenliği bölümü

  • Teknik personellik bölümleri.

Yukarıdaki bölümlerden mezun olan kişiler Bakanlık tarafından açılan eğitimlere katılmalı, ardından ÖSYM tarafından yapılan sınava girerek başarı elde etmelidir. ÖSYM 50 sorudan oluşan bir sınav gerçekleştirir. Bu durumda uzman adayının en az 35 soruyu doğru şekilde yapması gerekir.

 

İstanbul İş Güvenliği Eğitimi Ücretleri


Sıklıkla merak edilen konular arasında iş sağlığı ve güvenliği kursu ücretleri yer alır. Uzman adayları eğitim ve sınav ücretleri hakkında araştırma yapar. İstanbul iş sağlığı ve güvenliği kursları değişen fiyat aralıkları belirler. Her sene revize edilen kurs ücretleri hakkında bilgi almak için eğitim kurumu ile görüşebilirsiniz. Burada önemli bir konuyu daha açıklamak istiyoruz. Birçok kişi İSG eğitimi almak zorunda olup olmadığını merak eder. Özellikle mühendislik ve mimarlık fakültesi mezunları kendilerine eğitimin zorunlu tutulup tutulmadığı konusunda kafa karışıklığı yaşar. Evet, mühendislik ve mimarlık mezunları da eğitimlere katılmak zorundadır. İSG uzmanı olabilmek için sadece fakülte eğitimi yeterli değildir. Sadece İSG bölümü lisans mezunlarının ve İSG alanında yüksek lisans yapan kişilerin eğitimlere katılmasına gerek yoktur.


 

Güncel İş Güvenliği Eğitimi Haberlerini Takip Edebilmek Abone Olun;

 
 
 

 

12 Yıllık Eğitim Tecrübesi,

81 İlde, binlerce referans ile

Gururla eğitimlerine devam eden

 

Ücretsiz Danışma Hatlarımızı aramadan,

Önce Diğerlerini Arayın; Farkı Farkedin :)

+90 532 238 12 50

+90 532 359 12 50

+90 532 720 68 32

 

İç Anadolu Bölge Müdürlüğü Gültepe Mh. 3. Toptancılar Sk. MAQAM Office B Blok No:505 58080 | Merkez | SİVAS +90 850 550 58 06


Genel Müdürlük Ehlibeyt Mh. Tekstilciler Cd. Türeli İş Merkezi No:14/6 Kat:3 06520 | Çankaya | ANKARA +90 312 911 94 14


Marmara Bölge Müdürlüğü Y. Dudullu Mh. Bayrak Cd. Bilim Tower 30/75 Kat:10 34775 | Ümraniye | İSTANBUL +90 216 606 17 58

 


Comments


bottom of page