top of page

Ankara İş Güvenliği Kursu | BULUT AKADEMi

İş sağlığı ve güvenliği uygulamalarına dünyanın birçok yerinde olduğu gibi ülkemizde de büyük önem verilir. Ülkemizde iş sağlığı ve güvenliği çalışmaları yapan kişilere “iş güvenliği uzmanı” denir. İş güvenliği uzmanı olmak için eğitimlere katılmak ve sınavdan başarı elde etmek şarttır. Bu doğrultuda Ankara ilinde yaşayan kişiler iş güvenliği kursuna katılmak için araştırma yapar. Ankara iş güvenliği eğitimi veren kurumlar sayesinde hayallerinizdeki kariyere doğru adım atabilirsiniz. Ankara iş güvenliği kursu online, teorik ve staj şeklinde verilir.

 

Ankara İş Güvenliği Eğitimi


İş güvenliği uzmanı belgesi alabilmek için üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak ilk şarttır. Buna göre:

  • Mühendislik fakültesi bölümleri

  • Mimarlık fakültesi bölümleri

  • İş sağlığı ve güvenliği bölümü

  • Teknik personel yetiştiren bölümler

  • Fen - edebiyat fakültesi; fizik, kimya ve biyoloji bölümlerinden birini bitiren kişiler iş güvenliği uzmanı sertifikası almak için eğitimlere girmeye hak kazanır. Sürecin ikinci adımı eğitimlere katılmaktır. Ülkemizin birçok yerinde verilen eğitimlere Ankara’da yaşayan kişiler de katılma hakkına sahiptir. Ankara iş güvenliği uzmanlığı kursu denildiğinde akla ilk gelen kurumumuz sayesinde başarı elde edebilir, İSG alanında geniş iş imkanlarını değerlendirebilirsiniz.

 

Ankara İş Güvenliği Kursu Kaç Saattir?


Ankara iş sağlığı ve güvenliği kursu almak isteyen kişiler eğitim saatleri hakkında sıklıkla araştırma yapar. Özellikle çalışan kişiler hem işe gitmek hem de kursa katılmak konusunda zorluk yaşayabilir. Ancak, iş güvenliği eğitimlerinin işleyişi ile ilgili geçici olduğu düşünülen bir güncelleme yaşandı. Buna göre eğitimlerin teorik işlenen kısmı yerine online sürece geçiş yapıldı. Geçtiğimiz yıllarda eğitimler 90 + 90 + 40 saat şeklinde işlenirdi. 90 saat online (uzaktan), 90 saat teorik (yüz yüze), 40 saat ise staj şeklindeydi. Fakat corona virüs vakalarının çoğalması nedeniyle İSG eğitimleri online şekilde yapıldı. İlerleyen yıllarda eğitimlerin işleyişi yeniden eski formata dönüşebilir. Bu nedenle eğitimlere katılmakta geç kalmamanız önerilir.


Bu noktada online eğitimlerin işleyişi hakkında da bilgi verelim. Eğitimlerin online gerçekleşmiş olması, sürecin ciddiyetle işlenmesine engel teşkil etmez. Eğitimler, online süreçte de titizlikle yürütülür. Uzman adaylarının eğitimlere tam saatinde girmesi ve devamsızlık hakkını aşmaması gerekir. Eğitimler sık sık Bakanlık tarafından kontrol edilir. Uzman adayının kamera açması ve eğitimcinin isteği doğrultusunda mikrofon açması gerekir.

 

Ankara İş Güvenliği Kursu Ücretleri

Ankara İş Güvenliği Kursu | BULUT AKADEMi

Ankara iş güvenliği kursu fiyatları hakkında araştırması yapan kişiler farklı aralıklarla karşı karşıya kalır. Eğitim kurumları farklı fiyatlandırmalar ortaya koymuştur. İş güvenliği kursu Ankara ücretleri değişiklik göstermesinin çeşitli sebepleri vardır. Bunlardan ilki ve en önemlisi eğitim kurumunun başarı oranıdır. Eğitim kurumunun kadrosu ve uzman adaylarının başarısı kursun kalitesini gösteren en temel sebeptir. Bununla birlikte; eğitim kurumunun uzman adayına verdiği kaynaklar da fiyatlara etki eden faktörler arasında yer alır.

İş güvenliği uzmanı nasıl olunur sorusu kadar mesleğin maaş ve iş olanakları da sıklıkla merak edilir. İş güvenliği uzmanı maaş aralıkları kuruma ve tecrübeye göre değişiklik gösterir. Ayrıca, İSG uzmanının sertifika sınıfı da maaşlara etki eder. Genel itibari ile 3000 - 5000 arasında maaş alan uzmanlar, meslekte tecrübe kazanarak ciddi gelir elde etme şansı yakalar. İş güvenliği uzmanı iş imkanları ise oldukça geniştir. Özellikle birçok işyerinde İSG uzmanı bulundurmanın zorunlu olması ve iş güvenliği uzmanı çalıştırmayan yerlere cezai işlem uygulanması mesleğe yönelimin her geçen gün artmasını sağlar.

Siz de Ankara İSG kursu sayesinde hayallerinizdeki başarılı ve bol gelirli kariyeri yakalayabilirsiniz.


 

Güncel İş Güvenliği Eğitimi Haberlerini Takip Edebilmek Abone Olun;

 
 
 

 

12 Yıllık Eğitim Tecrübesi,

81 İlde, binlerce referans ile

Gururla eğitimlerine devam eden

 

Ücretsiz Danışma Hatlarımızı aramadan,

Önce Diğerlerini Arayın; Farkı Farkedin :)

+90 532 238 12 50

+90 532 359 12 50

+90 532 720 68 32

 

İç Anadolu Bölge Müdürlüğü Gültepe Mh. 3. Toptancılar Sk. MAQAM Office B Blok No:505 58080 | Merkez | SİVAS +90 850 550 58 06


Genel Müdürlük Ehlibeyt Mh. Tekstilciler Cd. Türeli İş Merkezi No:14/6 Kat:3 06520 | Çankaya | ANKARA +90 312 911 94 14


Marmara Bölge Müdürlüğü Y. Dudullu Mh. Bayrak Cd. Bilim Tower 30/75 Kat:10 34775 | Ümraniye | İSTANBUL +90 216 606 17 58

 


Comments


bottom of page