top of page

Diyarbakır İş Güvenliği Uzmanlığı Kursu


Diyarbakır İş Güvenliği Uzmanlığı Kursu

Bulut Akademi Diyarbakır iş güvenliği uzmanlığı kursu iş güvenliği uzmanlığı, işyeri hekimliği ve diğer sağlık personeli eğitimlerini vermek üzere Bakanlık tarafından yetkilendirilmiş bir eğitim kurumudur. Bulut Akademi Diyarbakır şubesi bugüne kadar yüzlerce iş sağlığı ve güvenliği uzmanı, hekimi ve destek personelini sektöre kazandırmıştır. Diyarbakır iş güvenliği uzmanlığı kursu kapsamında aşağıda belirtmiş olduğumuz kurs programlarına katılarak sertifikanızı alabilir ve siz de İSG profesyonelleri arasına katılabilirsiniz.

 • İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimleri

 • İşyeri Hekimliği Eğitimleri

 • İşyeri Hemşireliği Eğitimleri (Diğer Sağlık Personeli)

 • Yangın Söndürme ve Önleme Eğitimi

 • Yangın Eğitici Eğitimi

 • Temel İlk Yardım Eğitimleri 

İş Sağlığı ve Güvenliği Ne Demek?İş sağlığı ve Güvenliği Ne Demek?
İş sağlığı ve Güvenliği Ne Demek?

Bir işyerinde, çalışanların güvenlik ve sağlığını tehdit edebilecek riskleri önlemeye yönelik olarak yapılan sistemli çalışmaların tümüne iş sağlığı ve güvenliği diyoruz. Söz konusu çalışmalar hem Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın bizzat kendisi hem de Bakanlığın yetkilendirmiş olduğu İSG uzmanları tarafından planlanmakta ve denetlenmektedir.

 

Diyarbakır İş Güvenliği Uzmanlığı Kursları


İş sağlığı ve güvenliği uygulamalarının zorunlu hale getirilmesi ile beraber sektörde büyük çapta iş güvenliği uzmanı açığı doğmuştur. Hal böyle olduğundan iş sağlığı ve güvenliği uzmanı olmak isteyenlerin sayısı geçmişe nazaran oldukça fazlalaşmıştır. Adaylar İş Güvenliği Uzmanlarının Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmeliğe göre zorunlu olan İSG eğitimlerini almak için bulundukları yerlerdeki iş güvenliği uzmanlığı kurslarını araştırmaya başlamıştır. Adayların en çok araştırdığı iş güvenliği uzmanlığı kurslarından biri de Diyarbakır iş güvenliği uzmanlığı kursu olmaktadır.


Diyarbakır İş Güvenliği Uzmanlığı Kursları
Diyarbakır İş Güvenliği Uzmanlığı Kursları

Diyarbakır ilinde ikamet eden ve iş güvenliği uzmanlığı kurslarımıza katılan kursiyerlere genel iş güvenliği kuralları, işyerlerinde ortaya çıkan riskler ve bunları önleme yolları ayrıntılı bir şekilde anlatılmaktadır. Diyarbakır iş güvenliği uzmanlığı kursu sayesinde öğrencilerimiz konuyla ilgili analiz yapma ve çözüm önerileri sunmayı öğrenirler. Diyarbakır iş güvenliği uzmanlığı kursu eğitimlerimize kimler katılabilir? Eğitim programımıza mühendisler, mimarlar, teknik öğretmenler, fizik, kimya, biyoloji bölümü mezunları ve İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü ön lisans mezunları katılabilmektedir.


 

Diyarbakır İSG Kursu Eğitim İçeriği


Diyarbakır İSG Kursu Eğitim İçeriği
Diyarbakır İSG Kursu Eğitim İçeriği
 • İş Sağlığı ve Güvenliği Nedir?

 • İş Sağlığı ve Güvenliği İle İlgili Yasal Mevzuatlar, Tüzük ve Yönetmelikler

 • İş Sağlığı ve Güvenliğinde Yeni Yaklaşımlar

 • İş Sağlığı ve Güvenliği Organizasyonları

 • İş Sağlığı ve Güvenliği Konusunda Devlet, İşveren ve İşçilerin Yapması Gerekenler

 • İş Kazalarının Analizleri

 • İş Kazası ve Meslek Hastalıkları Sonucunda İşveren ve İşçi Açısından Doğan Hukuki ve Cezai Sorumluluklar

 • Fiziksel Etmenlere Bağlı Olarak Oluşturulması Gereken Termal Konfor Şartları

 • Kişisel Koruyucu Donanımlar ve Bunların Kullanılması


 

Diyarbakır İş Güvenliği Uzmanlığı Kursu Eğitim Süreci


Kurumumuz Bulut Akademi tarafından gerçekleştirilen Diyarbakır iş güvenliği uzmanlığı kursu 3 farklı eğitim yöntemi ile gerçekleştirilmektedir. Eğitim sistemimizi detaylandıracak olursak;


Uzaktan Eğitim:


Eğitimin ilk safhasını oluşturmaktadır. Süresi 90 saattir. Kursiyerler belirtilen tarih aralığında diledikleri zaman kendilerine verilen kullanıcı adı ve parolayı kullanarak uzaktan eğitimlerini tamamlayabilirler. Uzaktan eğitimler eğitim kurumumuz tarafından sisteme önceden yüklenmekte ve a-senkron olarak işlenmektedir.


Diyarbakır İş Güvenliği Uzmanlığı Kursu Eğitim Süreci
Diyarbakır İş Güvenliği Uzmanlığı Kursu Eğitim Süreci

Örgün Eğitim:


Diyarbakır iş güvenliği uzmanlığı kursu örgün eğitimleri akademisyenler ve saha tecrübesi olan eğitimcilerimiz tarafından yüz yüze olarak verilmektedir. Eğitim süresi 90 saat olup günlük eğitim süresi 6 saati geçmeyecek şekilde ayarlanmaktadır. Kurslarda devam zorunluluğu bulunmaktadır.


Örgün Eğitim:
Örgün Eğitim:

Pandemi Döneminde Örgün Eğitimler Nasıl Yapılıyor?


Pandemi döneminde alınması gereken tedbirler kapsamında Kurumumuzca düzenlenen Diyarbakır iş güvenliği uzmanlığı kursu örgün eğitimleri de uzaktan eğitim sistemine taşınmıştır. Böylece pandemi döneminde hem daha sağlıklı bir eğitim ortamı oluşturulmuş hem de kursiyerlerin Diyarbakır'a gelmesine gerek olmadan eğitimlerini tamamlamaları sağlanmıştır.


Staj Eğitimleri:


İSG Staj Eğitimleri
İSG Staj Eğitimleri


Staj eğitimleri katılımcıların mesleğe başladıklarında zorluk çekmemeleri için en az 1 iş güvenliği uzmanı nezaretinde yapılan uygulama eğitimleridir. Diyarbakır iş güvenliği uzmanlığı kursu staj eğitimleri günde en fazla 5 saat olacak şekilde toplamda 40 saat süren bir eğitim programıdır.

 

Güncel İş Güvenliği Eğitimi Haberlerini Takip Edebilmek Abone Olun;

 
 
 

 

12 Yıllık Eğitim Tecrübesi,

81 İlde, binlerce referans ile

Gururla eğitimlerine devam eden

 

Ücretsiz Danışma Hatlarımızı aramadan,

Önce Diğerlerini Arayın; Farkı Farkedin :)

+90 532 238 12 50

+90 532 359 12 50

+90 532 720 68 32

 

İç Anadolu Bölge Müdürlüğü Gültepe Mh. 3. Toptancılar Sk. MAQAM Office B Blok No:505 58080 | Merkez | SİVAS +90 850 550 58 06


Genel Müdürlük Ehlibeyt Mh. Tekstilciler Cd. Türeli İş Merkezi No:14/6 Kat:3 06520 | Çankaya | ANKARA +90 312 911 94 14


Marmara Bölge Müdürlüğü Y. Dudullu Mh. Bayrak Cd. Bilim Tower 30/75 Kat:10 34775 | Ümraniye | İSTANBUL +90 216 606 17 58

 

Comentarios


bottom of page