top of page

İşyeri Hekimliği İş İlanları


İşyeri Hekimliği İş İlanları
İşyeri Hekimliği İş İlanları

İşyeri hekimleri bir işletmenin sağlıklı olarak ayakta kalabilmesini sağlayan en önemli unsurlardan biridir. İşyeri hekimleri Bakanlıkça belirlenen mevzuatlar doğrultusunda iş kazaları ve meslek hastalıklarını önlemek, herhangi bir kaza veya olumsuz bir sağlık durumunun ortaya çıkması halinde gerekli prosedür ve tedavileri uygulamakla görevli sağlık personelleridir. Bir işyeri hekimi mesleğini en iyi şekilde icra edebilmek için işyeri hemşireleri ve iş güvenliği uzmanları ile beraber koordineli bir şekilde çalışmalarını yürütür. Bu yazımızda işyeri hekimliği ile ilgili merak edilen tüm sorulara yanıt verecek ayrıca işe giriş sürecinin önemli bir basamağı olan iş ilanları hakkında bilgiler vereceğiz. İş sağlığı ve güvenliği konuları ile ilgilenenler için rehber niteliğinde olan yazımızın sonunda eminiz ki kafanızda hiçbir soru işareti kalmayacak.


 

Nasıl İşyeri Hekimi Olunur?


Nasıl İşyeri Hekimi Olunur?
Nasıl İşyeri Hekimi Olunur?

İşyeri hekimliği alanında kariyer yapmak isteyen adayların öncelikle Tıp Fakültesi diplomasına sahip olması gerekiyor. Herhangi bir alandan doktorluk diplomasına sahip herkes işyeri hekimi olabilir. Ancak bu dalda çalışmak için yalnızca Tıp Fakültesi diplomasına sahip olmak yeterli değildir. Bunun yanında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş eğitim kurumlarında işyeri hekimlik kursuna katılmanız ve akabinde sınava girmeniz gerekiyor. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz eğitim kurumlarından biri de Türkiye'nin en köklü eğitim kurumlarından biri olan Bulut Akademi iş sağlığı ve güvenliği kurslarıdır. En çok taklit edilen İSG kurslarından biri olan Bulut Akademi ile siz de geleceğinizi şekillendirebilirsiniz.


Sınav şartının olmadığı bazı istisnai durumlar da olabilmektedir. İş sağlığı ve güvenliği alanında doktorasını vermiş olan Tıp doktorları, bu alanda minimum 8 yıl görev yapmış olan hekimler ve Genel Müdürlükte en az 8 yıl doktor olarak çalışmış kişilerin sınava girme zorunluluğu bulunmamaktadır.

 

İşyeri Hekimliği Sınavı


İşyeri Hekimliği Sınavı
İşyeri Hekimliği Sınavı

İşyeri hekimlerinin sınavı diğer sağlık personeli olarak tabir edilen işyeri hemşireleri ve iş güvenliği uzmanları ile aynı anda yapılmaktadır. İşyerlerinde hekim olarak çalışabilmek için bu sınavda başarılı olmanız şart. Sınavda başarılı olmak için ise işyeri hekimliği sertifikası Ankara başta olmak üzere pek çok yerde bulunan kurslara katılım sağlamanız gerekiyor. İşyeri hekimliği kursu online şeklinde gerçekleştirilen bir eğitimdir. Eğitimler A-senkron + Senkron ve uygulama eğitimleri olarak düzenlenmiştir. İşyeri hekimliği kursu online eğitimler sayesinde zaman kısıtı olan pek çok aday rahatlıkla eğitimlere iştirak edebilmektedir.


Sınav dönemleri yıldan yıla farklılık göstermektedir. Bazı seneler yılda yalnızca bir kez düzenlenirken bazı senelerde ihtiyaca göre yılda iki sefer de düzenlendiği olmaktadır. ÖSYM tarafından yapılan sınavlar 17 Büyükşehirde gerçekleştirilmektedir. İşyeri hekimliği sertifikası Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Adana, Antalya, Diyarbakır, Van, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Kayseri, Konya, Malatya, Sivas, Samsun ve Trabzon illerinde yapılan sınavlar için başvurular Nisan ayı içinde yapılmaktadır. Toplam 75 dakika süren sınavda 50 soru sorulmaktadır. Sınavın genellikle 10:15 sularında başlatıldığını belirtelim. Yılda iki dönem yapılan sınavlarda ise başvuru tarihi Ekim sonu Kasım başı gibi olmaktadır.

 

İşyeri Hekimleri İş İlanları


İşyeri Hekimleri İş İlanları
İşyeri Hekimleri İş İlanları

Eğitimlerini tamamlayıp sınavda başarılı olan işyeri hekimleri için sırada iş bulma süreci gelmektedir. İş bulmak için iş ilanlarını düzenli olarak takip etmeniz gerekiyor. Sizlere bu yazımızda işinize çok yarayacak bir kaynaktan bahsedeceğiz. Türkiye'nin İSG haber merkezi olarak çalışmalarını yürüten https://www.isghaber.com.tr/ açmış olduğu ilanlarla bugüne kadar pek çok hekim ve iş güvenliği uzmanına iş olanağı sağlamıştır. İsghaber.com.tr iş arayan hekimler, hemşireler ve iş güvenliği uzmanları ile eleman arayan OSGB ve özel sektör firmalarını bir araya getiren bir platformdur. Türkiye'nin en fazla tık alan bilgi ve insan kaynakları platformu olan isghaber daha iyi bir gelecek için keşfetmenizi bekliyor. Kariyerinize doğru bir şekilde yön vermek için güncel işyeri hekimi iş ilanlarını inceleyebilir ve hızlıca başvurularınızı yapabilirsiniz. Ayrıca iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili gündemdeki haberler, röportajlar, dünyadaki gelişmeler ve eğitimler ile ilgili sağlam bir kaynak arıyorsanız https://www.isghaber.com.tr/ tam size göre bir adres.

 

İşyeri Hekimliği İle İlgili Bilinmesi Gerekenler


İşyeri Hekimliği İle İlgili Bilinmesi Gerekenler
İşyeri Hekimliği İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Tıp fakültesinden mezun olup işyeri hekimliğinde kariyer yapmak isteyenlerin en çok araştırdıkları konu işyeri hekimlerinin almış oldukları maaşlardır. Bu nedenle diğer dallardaki hekimlerin maaşları ile kıyaslama yapılmalı ve ona göre karar verilmelidir. Maaşlarda belirleyici unsur çoğunlukla piyasa şartları olsa da OSGB'ler ile yapılacak sözleşmeler de bu konuda belirleyici rol oynamaktadır. Meslek Bakanlık tarafından OSGB'ler tarafından yürütülen hizmetler kapsamında değerlendirilmektedir. Bu nedenle firmaların OSGB'lere başvurarak bu hizmeti alma zorunluluğu bulunmaktadır. İşyeri hekimliği çalışma dünyasının en önemli meslek dallarından biri olarak eskiden olduğu gibi günümüzde de geçerliliğini koruyan bir meslek dalıdır. Mesleği yapacak kişiler Tıp Fakültesi mezunu olduklarından çalışma esnasında herhangi bir zorlukla karşılaşılmamaktadır. Mezuniyet sonrasında dikkat edilmesi gereken bu süreci kaliteli bir kurumdan eğitim alarak tamamlamaktır. Eğitim alacağınız işyeri hekimliği kursu fiyat ve performans açısından en iyiler arasında yer almalıdır. Bu sizin çalışma hayatınızı olumlu yönde etkileyecek olan bir unsurdur. İşyeri hekimliği kursu fiyat ve eğitimler hakkında bilgi almak için iletişim kanallarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.


 

Güncel İş Güvenliği Eğitimi Haberlerini Takip Edebilmek Abone Olun;

 
 
 

 

12 Yıllık Eğitim Tecrübesi,

81 İlde, binlerce referans ile

Gururla eğitimlerine devam eden

 

Ücretsiz Danışma Hatlarımızı aramadan,

Önce Diğerlerini Arayın; Farkı Farkedin :)

+90 532 238 12 50

+90 532 359 12 50

+90 532 720 68 32

 

İç Anadolu Bölge Müdürlüğü Gültepe Mh. 3. Toptancılar Sk. MAQAM Office B Blok No:505 58080 | Merkez | SİVAS +90 850 550 58 06


Genel Müdürlük Ehlibeyt Mh. Tekstilciler Cd. Türeli İş Merkezi No:14/6 Kat:3 06520 | Çankaya | ANKARA +90 312 911 94 14


Marmara Bölge Müdürlüğü Y. Dudullu Mh. Bayrak Cd. Bilim Tower 30/75 Kat:10 34775 | Ümraniye | İSTANBUL +90 216 606 17 58

 

Commentaires


bottom of page