top of page

Lise Mezunları İş Güvenliği Uzmanı Olabilir mi?


Lise Mezunları İş Güvenliği Uzmanı Olabilir mi? 2022

Lise Mezunları İş Güvenliği Uzmanı Olabilir mi? sorusunun cevabını çoğu Lise Mezunu adaylar merak etmektedir. O zaman fazla zaman kaybetmeden İş güvenliği uzmanı olmak için liseden mezun olmak yeterli mi? sorusunun cevabını verelim.Lise Mezunları İş Güvenliği Uzmanı Olabilmek İçin Neler Yapmalı?


İş Güvenliği Uzmanı olabilmek için lise mezunu olmak ne yazık ki tek başına yetmiyor. Liseden mezun olduktan sonra öncelikle aşağıda belirtilen üniversite bölümlerini kazanmak gerekmektedir:


  • Mühendislik,

  • Mimarlık Fakültesi mezunları,

  • Fen edebiyat fakültelerinin fizik, kimya biyoloji bölümü mezunları,

  • Teknik Öğretmenler,

  • İş sağlığı ve güvenliği lisans veya ön lisans programı mezunları.


Bu bölümlerden herhangi birini kazanan lise mezunu adaylar İş güvenliği uzmanı olabilmek için Üniversitedeki eğitim süreçlerini başarılı bir şekilde bitirmelidirler. 


İş Güvenliği Uzmanı Olabilmek İçin Üniversite Mezunu Olmak Yetiyor mu?


İş Sağlığı Güvenliği Uzmanı olabilmek için gereken şartlardan bir tanesi de isg sınavına girmektir. İş güvenliği uzmanlığı sınavı ÖSYM tarafından yılda iki defa yapılmaktadır. Sınava girecek olan adayların başarılı sayılabilmesi için en az 70 puan almaları gerekmektedir. Sınavda 70 puan kazanmak için ise 50 sorudan 35 soruyu doğru olarak yapmanız yeterli olacaktır.


İsg Sınavında başarılı olan adayların bakanlık tarafından zorunluluk arz eden eğitimleri almaları gerekmektedir. Bulut Akademi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından İSG eğitimlerini vermek üzere ruhsat verilmiş bir eğitim kurumudur. Bulut Akademi olarak İSG uzmanı olmak isteyen mimar, mühendis, teknik öğretmen, fizik, kimya, biyoloji ve isg bölümü mezunlarına mevzuatta belirtilen sorumlulukları yerine getirebilmeleri için mecburi iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerini vermektedir. İş hayatında başarıyı yakalamak istiyorsanız önce kaliteli ve özgün bir eğitim almalısınız. Bunun için hemen Bulut Akademi İSG eğitimlerimize kayıt yaptırabilirsiniz.


Aldıkları eğitimler sayesinde başarılı olan adaylar iş sağlığı ve güvenliği sertifikası da alarak iş hayatına başlayabilmektedirler. İş güvenliği uzmanlığı için gereken iş güvenliği uzmanlığı belgesi de yine eğitim kurumlarınca verilebilmektedir. Eğitim almadan iş sağlığı ve güvenliği sertifikası almak mümkün olmayacaktır. 

Lise Mezunları İş Güvenliği Uzmanı Olabilir mi? konulu yazımız umarız yeterince açıklayıcı olmuştur. Fakat bu konu ve aklınıza takılan tüm diğer konular hakkında sorularınızı bize bir form bırakarak sorabilirsiniz. Uzmanlarımız sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacaklardır.


BULUT AKADEMi™ Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından İSG Eğitimleri noktasında Yetkilendirilmiş olan KARİYER ENSTİTÜSÜ A.Ş. markasıdır. Bulut Akademi, “Türkiye’nin İSG Kursu” sloganı ile tam 13 yıldır binlerce kişinin İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifikası almasını sağlamıştır.


Sizler de en uygun fiyat avantajlarından yararlanmak ve İSG Sertifikası hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için hemen aşağıdaki formu doldurun. 

 
 
 

 

12 Yıllık Eğitim Tecrübesi,

81 İlde, binlerce referans ile

Gururla eğitimlerine devam eden

 

Ücretsiz Danışma Hatlarımızı aramadan,

Önce Diğerlerini Arayın; Farkı Farkedin :)

+90 532 238 12 50

+90 532 359 12 50

+90 532 720 68 32

 

İç Anadolu Bölge Müdürlüğü Gültepe Mh. 3. Toptancılar Sk. MAQAM Office B Blok No:505 58080 | Merkez | SİVAS +90 850 550 58 06


Genel Müdürlük Ehlibeyt Mh. Tekstilciler Cd. Türeli İş Merkezi No:14/6 Kat:3 06520 | Çankaya | ANKARA +90 312 911 94 14


Marmara Bölge Müdürlüğü Y. Dudullu Mh. Bayrak Cd. Bilim Tower 30/75 Kat:10 34775 | Ümraniye | İSTANBUL +90 216 606 17 58

 Comentários


bottom of page