top of page

İSG Kursları | BULUT AKADEMi™İSG Kursları | BULUT AKADEMi™

İSG Kursları ile alakalı bir çok adayın merak ettiği sorular vardır. İSG Kursları Kimler İçin Uygundur? İSG Kurslarının Amacı Nedir? İSG Kursları Neleri Kapsar? Nasıl Verilir? İSG Kurslarının Süresi ve Maliyeti ve İSG Kursları Nasıl Seçilir? gibi bir çok sorunun cevabını bu yazımızda bulabileceksiniz.


İSG Kursları Nedir?


İSG kursları, işyerlerinde çalışanların sağlığı ve güvenliği ile ilgili konularda bilgi ve becerilerini artırmak amacıyla İş Güvenliği Uzmanı olmak isteyenlere verilen eğitimlerdir. İSG kursları, işyerlerindeki iş kazalarını önlemek, çalışanların sağlığını korumak, işyerlerinin yasal yükümlülüklerini yerine getirmek gibi amaçlarla İş Güvenliği Uzmanı olarak kariyerine devam etmek isteyenler için düzenlenir.


İSG Kursları Kimler İçin Uygundur?


İSG kursları:

  • İş Güvenliği Uzmanları

  • İSG Önlisans Bölümü

  • Mimarlık ve Mühendislik Fakülteleri mezunları

  • Fen Edebiyat Fakültesi (Fizik, Kimya, Biyoloji mezunları)

  • Teknik Eleman Yetiştiren Bölümler

  • Tıp Diplomasına sahip olan kişiler

  • Hemşireler

  • Acil Tıp Teknisyenleri

  • Sağlık Memurları

  • Çevre Sağlığı Teknisyenleri

bölümlerinden mezun olan herkes için uygundur.


İSG Kurslarının Amacı Nedir?


İSG kurslarının temel amacı, İş Güvenliği Uzmanı, İşyeri Hekimliği ve İşyeri Hemşireliği (DSP) olmak isteyenlere; işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği konularında çalışanların bilgi ve becerilerini artırmalarını sağlayabilecek şekilde eğitim verebilmektir. Bu sayede işyerlerindeki iş kazalarının önüne geçilmesi, çalışanların sağlığının korunması, işyerlerinin yasal yükümlülüklerinin yerine getirilmesi hedeflenir.


İSG Kursları Neleri Kapsar?


İSG kursları, iş sağlığı ve güvenliği konularında pek çok konuyu kapsar. Bu konular arasında iş sağlığı ve güvenliği mevzuatı, risk analizi, işyeri hijyeni, yangın güvenliği, çalışanların sağlığı ve güvenliği ile ilgili eğitimler yer alır.


İSG Kursları Nasıl Verilir?


İSG Kursları, İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanları, İSG Teknikerleri, İşyeri Hekimleri, Eğitimciler ve Öğretmenler tarafından verilir. İSG Kursları, Asenkron ve Senkron olarak uzaktan online şekilde verilmektedir.


İSG Kurslarının Süresi ve Maliyeti


İSG kurslarının süresi ve maliyeti, kurstan kursa farklılık gösterir. İSG Kursları, İş Güvenliği Uzmanı ve İşyeri Hekimi Olmak isteyenler için toplamda 220 saat, İşyeri Hemşireliği ya da diğer adıyla Diğer Sağlık Personeli için 90 Saat olarak gerçekleşmektedir. Kurs ücretleri de aynı şekilde değişkenlik gösterir. Kurs ücretleri ile alakalı İSG Kurs Ücretleri yazımızı okuyabilirsiniz.


İSG Kursları Nasıl Seçilir?


İSG Kursları seçerken öncelikle kurumun Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş olup olmadığına dikkat edilmelidir. Ayrıca kursun içeriği, kullanılan teknoloji, aday olan kişilere sağlanan destek, kursun süresi ve maliyeti gibi faktörlerinde göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Kursun içeriği, eğitmenlerin deneyimi ve referansları da kurs seçiminde önemli faktörlerdir.

Konu ile ilgili İSG Kursu Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir? başlıklı videomuzu izleyebilirsiniz.


İSG Kursları Sonrası Yapılması Gerekenler


İSG Kursları nı tamamlayan adaylar, her yıl düzenlenen İSG Sınavına girmeleri gerekmektedir. İSG Sınavından İş Güvenliği Uzmanlığı ve İşyeri Hekimleri için 70 Puan, İşyeri Hemşireliği için ise 60 Puan geçer not almaları gerekmektedir. İSG Sınavını kazanan adaylar Sertifika sürecine adım atabileceklerdir.


Konu ile ilgili İSG Sınavını Kazandım, Ne Yapmalıyım? başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.


İSG Kurslarına Nasıl Kayıt Olunur?


İSG Kursları için kayıt işlemleri artık daha kolay. Kayıt olmak isteyen adaylar kimlik bilgileri, mezuniyet belgelerini ve iletişim bilgilerini BULUT AKADEMi™ İSG Kursları Eğitim Danışmanlarına iletmeleri yeterli olacaktır.

 

İSG Kursları | BULUT AKADEMi™ konulu yazımız umarız yeterince açıklayıcı olmuştur. Fakat bu konu ve aklınıza takılan tüm diğer konular hakkında sorularınızı bize bir form bırakarak sorabilirsiniz. Uzmanlarımız sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacaklardır.


BULUT AKADEMi™ Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından İSG Eğitimleri noktasında Yetkilendirilmiş olan KARİYER ENSTİTÜSÜ A.Ş. markasıdır. Bulut Akademi, “Türkiye’nin İSG Kursu” sloganı ile tam 14 yıldır binlerce kişinin İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifikası almasını sağlamıştır.


Sizler de en uygun fiyat avantajlarından yararlanmak ve İSG Sertifikası hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için hemen aşağıdaki formu doldurun.


Comments


bottom of page