top of page

İş Güvenliği Uzmanı Aylık Çalışma Süreleri | 2022


İş Güvenliği Uzmanı Aylık Çalışma Süreleri | 2022

Merhabalar bugün sizler için İş Güvenliği Uzmanı Aylık Çalışma Süreleri konusunu açıklayacağız. İş Güvenliği Uzmanı Aylık Çalışma Süreleri kapsamında C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Aylık Çalışma Süresi, B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Aylık Çalışma Süresi ve A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Aylık Çalışma Süresi konularına değindik.


İş Güvenliği Uzmanı Aylık Çalışma Süreleri


İş Güvenliği Uzmanı Aylık Çalışma Süreleri iş sağlığı ve güvenliği konusu ile ilgilenen kişiler tarafından merak edilmektedir.


İş Güvenliği Uzmanı: İşyerlerinde bulunan çalışan ve işverenin; sağlığı ve güvenliğini olumsuz etkileyebilecek olayları tespit ederek tedbir alınması için çalışmalar yapan kişidir.

İş Güvenliği Uzmanı olmak isteyen kişiler ilk olarak BULUT AKADEMİ™ eğitim kurumundan iş sağlığı ve güvenliği eğitimini alması gerekmektedir. Kişiler aldıkları eğitimden sonra İSG sınavına girerek en az 70 puan almalıdır. İSG Sınavını başarılı bir şekilde tamamlayan kişiler İSG Sertifikasına sahip olabilir. İSG Sertifikasına sahip olan kişiler 5 yıl boyunca İş Güvenliği Uzmanı olarak görev yaparlar.İş Güvenliği Uzmanının Aylık Çalışma Süreleri işyerlerinin tehlike sınıfına ve çalışan kişi sayısına göre değişiklik göstermektedir.


İş Güvenliği Uzman ının çalışma süreleri sahip oldukları İSG Sertifikasının sınıfına göre değişmektedir.

Ayrıca İş Güvenliği Uzmanı tam zamanlı çalışma şartı da işyerinin tehlike sınıfına ve çalışan kişi sayısına göre değişiklik göstermektedir.C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Aylık Çalışma Süresi


C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı olan kişiler, A ve B sınıfı iş güvenliği uzmanlarına göre daha az çalışma süresine sahiptir. Az tehlikeli sınıfta görev alan C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanının Çalışma Süresi işyerinde bulunan çalışan kişi sayısına göre değişiklik göstermektedir.


C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı; az tehlikeli sınıfta yer alan iş yerlerinde, çalışan kişi başına ayda en az 10 dakika çalışması gerekmektedir.


Az tehlikeli sınıfta yer alan iş yerlerine her 1000 çalışan başına tam zamanlı C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı bulundurulmalıdır.


B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Aylık Çalışma Süresi


Tehlikeli sınıfta yer alan iş yerlerinde B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı çalışmaktadır. B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanının Çalışma Süresi işyerine yer alan çalışan kişi sayısında göre farklılık göstermektedir.

B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı; tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde çalışan kişi başına ayda en az 20 dakika çalışmalıdır.


Tehlike sınıfında yer alan işyerlerinde her 500 çalışan başına tam zamanlı B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı çalışması gerekmektedir.


A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Aylık Çalışma Süresi


A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı, çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerinde çalıştığı için C ve B iş güvenliği uzmanına göre fazla çalışma süresine sahiptir.


A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı; çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde çalışan başına ayda en az 40 dakika görev almalıdır.


Çok tehlikeli sınıfta bulunan işyerlerinde her 250 çalışan başına tam zamanlı A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı bulunmalıdır.


 

İş Güvenliği Uzmanı Aylık Çalışma Süreleri | 2022 konulu yazımız umarız yeterince açıklayıcı olmuştur. Fakat bu konu ve aklınıza takılan tüm diğer konular hakkında sorularınızı bize bir form bırakarak sorabilirsiniz. Uzmanlarımız sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacaklardır.


BULUT AKADEMi™ Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından İSG Eğitimleri noktasında Yetkilendirilmiş olan KARİYER ENSTİTÜSÜ A.Ş. markasıdır. Bulut Akademi, “Türkiye’nin İSG Kursu” sloganı ile tam 13 yıldır binlerce kişinin İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifikası almasını sağlamıştır.


Sizler de en uygun fiyat avantajlarından yararlanmak ve İSG Sertifikası hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için hemen aşağıdaki formu doldurun.


 

 
 
 
 

13 Yıllık Eğitim Tecrübesi,

81 İlde, binlerce referans ile

Gururla eğitimlerine devam eden

 

Ücretsiz Danışma Hatlarımızı aramadan,

Önce Diğerlerini Arayın; Farkı Fark edin :)

+90 532 238 12 50

+90 532 359 12 50

+90 532 720 68 32

 

İç Anadolu Bölge Müdürlüğü Gültepe Mh. 3. Toptancılar Sk. MAQAM Office B Blok No:505 58080 | Merkez | SİVAS +90 850 550 58 06


Genel Müdürlük Ehlibeyt Mh. Tekstilciler Cd. Türeli İş Merkezi No:14/6 Kat:3 06520 | Çankaya | ANKARA +90 312 911 94 14


Marmara Bölge Müdürlüğü Y. Dudullu Mh. Bayrak Cd. Bilim Tower 30/75 Kat:10 34775 | Ümraniye | İSTANBUL +90 216 606 17 58

 Kommentare


bottom of page