top of page

C Sınıfı İş Güvenliği Sınavı Kaç Soru?

İş sağlığı ve güvenliği sınavına girerek kendi sınıfında sertifika kazanmak isteyen kişiler sistemin işleyişi hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Bu doğrultuda; sınavda kaç soru olduğu, konu dağılımı ve süre başta olmak üzere birçok faktörün bilinmesi gerekir. Bu yazımızda C sınıfı iş güvenliği sınavı kaç soru, zorluk düzeyi ve çalışmanız gereken metot başta olmak üzere çeşitli konular hakkında bilgi vereceğiz.

 

C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Sınavı Konuları

C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Sınavı Konuları
İSG çıkmış sorular

Sınavlarda başarı elde etmenin yolu konu dağılımlarını bilmekten geçer. İş sağlığı ve güvenliği C sınıfı belge almak isteyen kişiler hangi sorulardan sorumlu olduğunu bilmelidir. C sınıfı sertifika için sınav konularına bakıldığında adayların ağırlıklı olarak teknik bilgilerden sorumlu olduğu görülür. Adayların mesleğin gerektirdiği teknik konulara hakim olması önemli bir detaydır. Teknik konulardan sonra sıklıkla soru çıkan konular arasında mevzuat bilgisi yer alır. Bu noktada adayların mevzuata çok iyi hakim olması gerekir. Mevzuatı sık sık kontrol etmeniz ve gelişmelerden haberdar olmanız sınavda başarı elde etmeniz açısından oldukça önemlidir. Genel iş sağlığı ve güvenliği konuları sıklıkla çıkan konular arasında yer alır. C sınıfı iş güvenliği sınavı soru dağılımı kontrol edildiğinde genel İSG konularında tüm önemli detaylar bilinmeli, gelişmelerden haberdar olunmalıdır. Bunlarla birlikte; sağlık ve hukuk konularının öğrenilmesi C sınıfı belge alabilmek için gereklidir.

İSG sınav içerikleri hakkında yazdığımız detaylı yazıyı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

 

C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Sınavına Nasıl Hazırlanmalıyım?

C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Sınavına Nasıl Hazırlanmalıyım?
C sınıfı İSG

İş sağlığı ve güvenliği belgesi almak isteyen adayların doğru çalışma yöntemini bilmesi oldukça önemlidir. İlk olarak eğer İSG ön lisans ya da lisans mezunuysanız diğer adaylara göre daha şanslı olduğunuzu söyleyebiliriz. Hem eğitim esnasında öğrendiğiniz kapsamlı bilgiler, hem de vize ve finallere çalışırken edindiğiniz tecrübeler İSG sınavına yansır. Bu noktada sınava ilk girişinizde bilgileriniz tazeyken yüksek başarı elde edeceğinizi düşünüyoruz. C sınıfı iş güvenliği sınavı zor mu diyen kişilere verebileceğimiz cevap: "Doğru şekilde çalıştığınız sürece hayır!" olacaktır. Doğru çalışma metodu ise konu tekrarı yapmak, bol bol soru çözmek ve denemelere katılmaktır. Bu noktada instagram üzerinde birçok İSG sayfası bulunur. Sayfalar soru - cevap çalışmaları yapar. Sosyal medyada geçirdiğiniz zamanları bu sayfalar aracılığıyla keyifli hale getirebilirsiniz. Ayrıca mutlaka birkaç tane soru bankası kitabınız olsun. Her türlü soruyu tanımanız ve öğrenmeniz oldukça önemlidir.

"İSG sınavına nasıl hazırlanmalıyım?" diyen ve kafasında soru işaretleri olan kişiler için rehber niteliğinde olan yazımızı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

 

C Sınıfı İş Güvenliği Sınavı Kaç Soru?


C Sınıfı İş Güvenliği Sınavı Kaç Soru?
İş güvenliği sertifikası

C sınıfı iş güvenliği sınavı kaç soru sorulur ve kaç saat süre tanınır sıklıkla merak edilen konular arasında yer alır. İş sağlığı ve güvenliği sertifikası için girilen uzmanlık sınavı 50 sorudan oluşur. Uzman sertifikası almak isteyen adayların en az 35 soruyu doğru yapması gerekir. İş sağlığı ve güvenliği bölümü mezunları ya da bakanlık tarafından yetkilendirilen kurumlardan eğitim alan kişiler rahatlıkla 35 soruyu doğru yaparak mesleğe başlayabilir. 35 sorunun doğru yapılması 70 puan almanızı sağlar.

 

2021 İSG Sınavı Kaç Dakika?

2021 İSG sınavı kaç dakika?
İSG sınavı kaç dk

C sınıfı iş güvenliği sınavı 75 dakikadır. Sınav 10.15'de başlar. Adayların sınava son giriş saati 10.00'dır. 10.00'dan önce salona giriş yapılması gerekir.

İSG sınavına çalışırken süreyi iyi kullanıp kullanmadığınızı da göz önüne almanız önerilir. İSG sınavı genellikle teknik bilgilerden oluşur. Sorular yoruma değil, bilgiye dayalıdır. Bu noktada doğru cevabı bulmanız 1 dakikadan daha az sürer. Fakat heyecan faktörünü de göz önüne alarak süreyi iyi kullanmanız bilmeniz oldukça önemlidir.

 

İSG Kursu ve TMGD Destek Hattı +90 532 238 12 50

KDU Eğitimleri ve İSG Yüksek Lisans Destek Hattı +90 532 720 68 32

Mevcut Öğrencilerimiz ve Uzaktan Eğitim Destek Hattı +90 532 238 12 64


Comments


bottom of page