top of page

Bolu İSG Kursu | 2022


Bolu İş Güvenliği Kursu | 2022

Bolu İş Güvenliği Kursu eğitim programımız 2022 yılında da faaliyetlerine devam etmektedir. Bolu İş Güvenliği Kursu | 2022 nedir? İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı konu dağılımı nelerden oluşuyor? Gibi bir çok sorunun cevabını bu yazımızda vereceğiz. Bolu da yaşıyor ve belirtmiş olduğumuz lisans/ön lisans bölümlerinden birini bitirmiş iseniz Bolu İş Güvenliği Kursu | 2022 eğitim programımıza müracaat ederek geleceğin meslekleri arasında gösterilen İş Güvenliği Uzmanlarından biri olabilirsiniz.Bolu İş Güvenliği Kursu | 2022 eğitim programlarına başlayabilmek için Üniversitelerin hangi bölümlerinden mezun olmanız gerekiyor? Aşağıda belirtilen Üniversitelerin:

  • Mühendislik ve Mimarlık Fakülteleri,

  • Teknik öğretmenlik,

  • Fen Edebiyat Fakültelerinin fizik, kimya, biyoloji bölümleri,

  • İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü lisans/ön lisans programlarından mezun olmanız gerekmektedir.

Bu bölümlerden mezun olan adaylar Bolu İş Güvenliği Kursu | 2022 programına dahil olarak eğitimlerini bitirmiş olacaklardır. Peki İş Güvenliği Kursu kaç saat sürmektedir?


İş Güvenliği kursu toplamda 220 saattir. 220 saatlik eğitimin:


🕙 90 saati Uzaktan

🕙 90 saati Yüz Yüze

🕙 40 saat ise uygulamalı eğitim


Online İsg Eğitimi süresince eğitime katılanların devamsızlık hakkı yoktur. Ancak yüz yüze gerçekleştirilen eğitimlerde 6 saatlik devamsızlık hakkı bulunmaktadır. Eğitime katılan adaylar online olarak yapılan ders saatlerinde herhangi bir zorluk yaşamazlar. Çünkü müsait olduğu saatlerde girebilmektedirler. Eğitime katılan adaylar 6 saatlik devamsızlık hakkını kesinlikle geçmemelidirler.220 saatlik eğitimin ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve ÖSYM işbirliği ile gerçekleştirilen İSG sınavına girmeye hak kazanmaktadırlar.


İşin özeti nedir diye sorarsanız; İş Güvenliği Uzmanı olmak istiyorsanız öncelikle Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmalı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş İsg kurslarında İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi aldıktan sonra her yıl düzenlenen isg sınavına girerek İş Güvenliği Uzmanının olmazsa olmaz mutlaka almanız gereken sertifikalar olan A, B ve C sertifikalardan birine sahip olmalısınız.Bolu İş Güvenliği Kursu Nedir?


İş güvenliği uzmanı olmak istiyorsanız Bakanlık tarafından İSG eğitimi vermeye yetkilendirilmiş eğitim kurumlarına başvurarak bu kurumlar tarafından düzenlenen iş güvenliği uzmanlığı sertifika eğitimlerine katılmaları ve ardından yapılacak sınavda başarılı olmaları gerekmektedir.Bolu İş Güvenliği Kursu | 2022 ilk önce uzaktan eğitim süreciyle başlar. Uzaktan eğitim 90 saat süren bir eğitimdir. 15 gün sürmektedir. Uzaktan eğitimi bitirdikten sonra Bulut Akademi örgün eğitimleri başlamaktadır. Örgün eğitimler yüz yüze gerçekleştirilmektedir. Bolu İş Güvenliği Kursu | 2022 yüz yüze eğitimlerinin süresi 90 saattir.


Örgün eğitimi tamamlayan adaylar eğitimin son aşaması olan uygulama (staj) eğitimine katılırlar. Staj eğitimi 40 saat süren ve kursiyerlerin teorik eğitimlerde almış oldukları bilgileri sahada pratiği döndürmeyi amaçlayan bir eğitimdir. Staj eğitimi esnasında kursiyerlere en az 1 tane iş güvenliği uzmanı nezaret etmektedir.


Örgün Eğitim ve Staj Uygulamasında devam mecburiyeti bulunmaktadır. İş Sağlığı ve Güvenliği (İsg) Eğitim içeriği başlıklı yazımızı inceleyerek Eğitim İçeriğinin hangi konulardan oluştuklarını öğrenebilirsiniz.


İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavıİş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimi programını bitiren kişiler İş Güvenliği Uzmanlığı Sertifikası alabilmek için İş Sağlığı ve Güvenliği( İsg) Sınavına girmesi gerekmektedir. Bu sınavdan geçer not alabilmeniz için 100 üzerinden en az 70 puan almanız gerekiyor.


İş Sağlığı ve Güvenliği sınavları her yıl ÖSYM tarafından açıklanan çeşitli illerde yapılmaktadır. Ancak bulunduğunuz ilde sınava girebilmeniz için katılımcı sayısının en az 1000 kişi olması gerekmektedir. Şayet bulunduğunuz ilde sınava girecek aday sayısı 1000 kişinin altındaysa bu durumda bulunduğunuz ile yakın bir ilde açılacak sınava iştirak edebilirsiniz.Sınav süresi 75 dakikadır. 5 ayrı sertifika alanı için ayrı ayrı testlerin bulunduğu sınavda her bir sertifika alanı için belirlenen soru sayısı 50'dir. Test grupları, A sınıfı iş güvenliği uzmanlığı, B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı, C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı, işyeri hekimliği ve diğer sağlık personeli olmak üzere düzenlenmektedir. A, B ve C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavında soru dağılımları şu şekildedir:


​🕮 Genel İSG Konuları

%30

​🕮 Mevzuat

%20

​🕮 Teknik

%10

​🕮 Hukuk

%5

​🕮 Sağlık

%35


Kurumumuz tarafından düzenlenen Bolu İş Güvenliği Kursu | 2022 eğitim programını başarıyla tamamlayan kursiyerlerimiz her yıl sınavlarda yüksek puanlar alarak hayallerindeki mesleğe kavuşmaktadırlar. Bu kişilerden biri de siz olabilirsiniz. Bolu İş Güvenliği Kursu | 2022 sertifika eğitimlerimizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız. 

Bolu İş Güvenliği Kursu | 2022 konulu yazımız umarız yeterince açıklayıcı olmuştur. Fakat bu konu ve aklınıza takılan tüm diğer konular hakkında sorularınızı bize bir form bırakarak sorabilirsiniz. Uzmanlarımız sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacaklardır.


Bulut Akademi İSG Eğitim Kurumları, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi vermek üzere yetkilendirilmiştir. Bulut Akademi, “Türkiye’nin İSG Kursu” sloganı ile tam 13 yıldır binlerce kişinin İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifikası almasını sağlamıştır.


Sizler de en uygun fiyat avantajlarından yararlanmak ve İSG Sertifikası hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için hemen aşağıdaki formu doldurun.


 

 
 
 
 

13 Yıllık Eğitim Tecrübesi,

81 İlde, binlerce referans ile

Gururla eğitimlerine devam eden

 

Ücretsiz Danışma Hatlarımızı aramadan,

Önce Diğerlerini Arayın; Farkı Fark edin :)

+90 532 238 12 50

+90 532 359 12 50

+90 532 720 68 32

 

İç Anadolu Bölge Müdürlüğü Gültepe Mh. 3. Toptancılar Sk. MAQAM Office B Blok No:505 58080 | Merkez | SİVAS +90 850 550 58 06


Genel Müdürlük Ehlibeyt Mh. Tekstilciler Cd. Türeli İş Merkezi No:14/6 Kat:3 06520 | Çankaya | ANKARA +90 312 911 94 14


Marmara Bölge Müdürlüğü Y. Dudullu Mh. Bayrak Cd. Bilim Tower 30/75 Kat:10 34775 | Ümraniye | İSTANBUL +90 216 606 17 58

 

Comments


bottom of page