top of page

Şırnak İSG Kursu | 2024

Şırnak İSG Kursu | 2024 Hakkında Detaylı Bilgi


Şırnak İSG Kursu eğitim programımız, 2024 yılında da kesintisiz bir şekilde devam etmektedir. Bu makalede, Şırnak İSG Kursu ile ilgili önemli bilgileri bulabilir ve eğitim programımıza katılmak isteyenler için detaylı açıklamaları bulabilirsiniz.Şırnak İSG Kursu Eğitimlerine Kimler Katılabilir?


Şırnak İSG Kursu eğitimlerine katılmak için belirli ön koşulları sağlamanız gerekmektedir. 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) kanunu çerçevesinde, aşağıda belirtilen üniversite bölümlerinden mezun olanlar kursa başvurabilirler:


  • Mühendislik fakültesi bölümleri,

  • Mimarlık fakültesi bölümleri,

  • İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü lisans/ön lisans programları,

  • Teknik personel yetiştiren bölümler,

  • Fen Edebiyat fakültesi; fizik, kimya ve biyoloji bölümlerinden mezun olanlar.


İş Güvenliği Uzmanı olma yolunda adım atan mezunlar, Şırnak İSG Kursu eğitim programına katılarak kariyerlerine yön verebilirler. İş Sağlığı ve Güvenliği sektöründe geniş iş imkanlarına ulaşabilirsiniz .Şırnak İSG Kursu Kaç Saattir?


Şırnak İSG Kursu eğitim programı, toplamda 220 saat sürmektedir. Bu süre içinde adaylar, 90 saat asenkron (offline) eğitim, 90 saat yüz yüze (örgün) eğitim ve 40 saat uygulamalı (staj) eğitim alacaklardır. Online İSG Eğitimi aşamasında devamsızlık hakkı bulunmamakla birlikte, yüz yüze eğitimlerde 6 saatlik devamsızlık hakkı tanınmaktadır. Yüz yüze (örgün) eğitim süresi 15 gündür ve adaylar, bu süre içinde devamsızlık hakkını aşmamalıdır.

Eğitimin ardından, adaylar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve ÖSYM işbirliği ile gerçekleştirilen İSG sınavına gireceklerdir. İSG sınavına katılmak isteyen adayların, belirli başvuru şartlarını yerine getirmeleri ve 220 saatlik eğitimi başarıyla tamamlamaları gerekmektedir.


İSG Sınavı Nedir?


İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimini başarıyla tamamlayan adaylar, Sertifika sahibi olabilmek için İş Sağlığı ve Güvenliği sınavından en az 70 puan almalıdırlar. Sınav, 50 sorudan oluşmakta olup adayların 35 soruya doğru cevap vermesi gerekmektedir. İSG sınavları, her yıl iki defa ÖSYM tarafından çeşitli illerde düzenlenmektedir.

Sınav süresi 75 dakika olup, test grupları A, B ve C sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı, İşyeri Hekimliği ve İşyeri Hemşireliği olarak düzenlenmektedir. A, B ve C sınıfı İş Güvenliği sınav gruplarında soru içeriklerinin konu dağılımı aşağıda gösterildiği gibidir:


  • Genel İSG Konuları (%15),

  • Mevzuat (%30),

  • Teknik (%40),

  • Hukuk (%5),

  • Sağlık (%10).


Şırnak İSG Kursu | 2024 Sonuçları


Şırnak İSG Kursu eğitimini başarıyla tamamlayan katılımcılar, her yıl olduğu gibi bu yıl da sınavlarda yüksek başarı elde etmişlerdir. Şırnak İSG Kursu eğitim programlarına katılmak isteyenleri aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Eğer siz de İş Güvenliği Uzmanlığı yolunda adım atmak ve kaliteli bir eğitim almak istiyorsanız, Türkiye'nin lider İSG Eğitim Kurumu olan Kariyer Enstitüsü'nü tercih edebilirsiniz. Binlerce kişinin İş Güvenliği Uzmanlığı, İşyeri Hekimliği ve İşyeri Hemşireliği eğitimlerini başarıyla tamamladığı kurumumuz, 13 yıldır sektörde öncü konumda bulunmaktadır.

Daha fazla bilgi almak ve uygun fiyat avantajlarından yararlanmak için hemen iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Kariyer Enstitüsü, Türkiye'nin İSG Kursu konusundaki güvenilir adresidir.Comentários


bottom of page