top of page

Online İSG Kursu


İşyerlerinde olası risklerin önlenmesi için gerekli tedbirlerin alınması ve çalışanların daha iyi şartlarda hizmet verebilmeleri için yönetmelik kapsamında iş güvenliği uzmanı görevlendirmesi zorunludur. Bugüne kadar binlerce adayı iş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi diğer sağlık personeli olarak sektöre kazandıran Bulut Akademi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş ilk Türkiye'nin ilk İSG Eğitim kurumlarından biridir. Kurumumuz geniş şube ağı ile Türkiye çapında hizmet vermektedir. Sizlerde İSG eğitimlerimiz ile ilgileniyorsanız İş Sağlığı ve Güvenliği bilgi talep formumuzu doldurunuz. Eğitim uzmanlarımız sizi en kısa sürede arayacaktır. 

Eğitim Süreci


İSG personeli kapsamında İş Güvenliği uzmanı, İşyeri Hekimi ve Diğer Sağlık Personellerinin Bakanlığın belirlediği şartlara uygun olarak görev yapabilmeleri için İSG Eğitimleri almaları zorunludur. Adaylar yetkinliklerini kanıtlayabilmek için sınava tabi tutulmaktadır. İSG Sınavı hakkında detaylı bilgi alabilmek için Bulut Akademi web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Pandemi dönemi öncesinde İSG uzmanlarının eğitimleri 90 Saat uzaktan, 90 saat örgün ve 45 saat uygulamalı eğitim şeklinde uygulanıyordu. Pandemi dönemiyle birlikte kanun ve yönetmeliklerde yapılan değişiklik sonucunda eğitimler 90 saat uzaktan (a - senkron), 90 saat uzaktan (senkron) ve 5 gün uygulamalı eğitim olacak şekilde yeniden düzenlenmiştir.

Bulut Akademi olarak hazırlamış olduğumuz uzaktan eğitim programı ile siz de bulunduğunuz ilden eğitimlerimize katılabilir ve geleceğin mesleğine ilk adımınızı sağlam bir şekilde atabilirsiniz.


Senkron ve A-Senkron Eğitimlerİçeriğimizin bu bölümünde yukarıda bahsetmiş olduğumuz online senkron ve a-senkron eğitimler hakkında bilgiler vereceğiz. İSG ile ilgilenenlerin bildiği üzere Bakanlığın yayınladığı son yönetmeliğe göre İSG eğitimi almak isteyen adaylar eğitimlerini online olarak tamamlayabilmektedir. İş güvenliği eğitimlerini vermekle yetkili olan kurumlar da yaşanılan bu gelişmeye paralel olarak uzaktan eğitim programlarını tamamlamış ve faaliyete geçmişlerdir. İSG uzaktan eğitim a-senkron ve senkron şekilde gerçekleştirilmektedir. Peki a-senkron eğitimler ve senkron eğitimler arasında ne gibi farklılıklar bulunuyor? Gelin şimdi söz konusu eğitimleri inceleyelim.


A-Senkron Eğitimler: Kurumumuz tarafından düzenlenen uzaktan a-senkron eğitimlere katılımcılar diledikleri saatte girebilmektedir. Günün her saatinde yayında olan a-senkron eğitimlerimize katılarak kayıtlı olan dersleri rahatlıkla takip edebilirsiniz. Toplamda 90 saatten oluşan a-senkron eğitimler günlük maksimum 6 saat olarak planlanmıştır. Online eğitimlerin en güzel özelliği istediğiniz kadar ders tekrarı yapabilme imkanınızın olmasıdır. Uzaktan eğitim modülüne giriş yaparak sistemde kayıtlı olan dersleri dilediğiniz sıklıkta yeni baştan tekrarlayabilirsiniz.


Senkron Eğitimler: Bulut Akademi'nin saha deneyimi olan uzman eğitmenleri eşliğinde uzaktan yapılan senkron eğitimlerinizi tamamlayabilirsiniz. Senkron eğitimlerin süresi 90 saattir. Günde maksimum 6 saat olarak uygulanır. Senkron eğitimler a-senkron eğitimlerden farklı olarak devam zorunluluğu olan derslerdir. Önceden bildirilen eğitim gün ve saatinde internet üzerinden senkron eğitimleri takip etmeniz gerekiyor. Senkron şeklinde yapılan eğitimlerde kursiyerler eğitmen ile doğrudan iletişime geçebilir ve soru sorabilir. Pandemi ile birlikte örgün eğitimlerin İSG uzaktan eğitim şeklinde verilmesi hem kursiyerlerin sağlıklarının korunması hem de işlerini aksatmadan bulundukları yerden eğitimlere katılabilmeleri açısından son derece faydalı olmuştur.


 

Güncel İş Güvenliği Eğitimi Haberlerini Takip Edebilmek Abone Olun;

 
 
 

 

12 Yıllık Eğitim Tecrübesi,

81 İlde, binlerce referans ile

Gururla eğitimlerine devam eden

 

Ücretsiz Danışma Hatlarımızı aramadan,

Önce Diğerlerini Arayın; Farkı Farkedin :)

+90 532 238 12 50

+90 532 359 12 50

+90 532 720 68 32

 

İç Anadolu Bölge Müdürlüğü Gültepe Mh. 3. Toptancılar Sk. MAQAM Office B Blok No:505 58080 | Merkez | SİVAS +90 850 550 58 06


Genel Müdürlük Ehlibeyt Mh. Tekstilciler Cd. Türeli İş Merkezi No:14/6 Kat:3 06520 | Çankaya | ANKARA +90 312 911 94 14


Marmara Bölge Müdürlüğü Y. Dudullu Mh. Bayrak Cd. Bilim Tower 30/75 Kat:10 34775 | Ümraniye | İSTANBUL +90 216 606 17 58

 

Comments


bottom of page