top of page

Kırıkkale İSG Kursu | 2024

Kırıkkale İSG Kursu | 2024: İş Güvenliği Uzmanlığına Giden Yolunuz


İş Sağlığı ve Güvenliği alanında merak edilen birçok konuya bu yazımızda değineceğiz. Kırıkkale İSG Kursu eğitim programına katılım şartlarından başlayarak, eğitim süresi ve İSG sınavına kadar detaylı bilgiler sunacağız. Siz de Kırıkkale'de ikamet ediyor ve ilgili lisans/ön lisans bölümlerinden birinden mezunsanız, geleceğin mesleklerinden biri olan İş Güvenliği Uzmanlığına bir adım daha yaklaşabilirsiniz.Kırıkkale İSG Kursu Eğitimlerine Kimler Katılabilir?


6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) kanunu kapsamında İş Güvenliği Kursu Eğitimlerine katılabilmek için belirli üniversite bölümlerinden mezun olmak gerekmektedir. Buna göre:


  • Mühendislik fakültesi bölümleri,

  • Mimarlık fakültesi bölümleri,

  • İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü lisans/ön lisans programları,

  • Teknik personel yetiştiren bölümler,

  • Fen Edebiyat fakültesi; fizik, kimya ve biyoloji bölümlerinden mezun olmanız gerekmektedir.


Bu bölümlerden birinden mezun olanlar artık İş Güvenliği Kursu eğitim programına katılarak İş Güvenliği Uzmanı olma yolunda adım atabilirler. Başarı elde etmek ve İş Sağlığı ve Güvenliği alanında geniş iş imkanları değerlendirmek için bu kursu tercih edebilirsiniz.Kırıkkale İSG Kursu Kaç Saattir?


Kırıkkale İSG Kursu eğitim programına katılan adaylar, toplamda 220 saatlik bir eğitim alacaklardır. Bu süre içinde:


  • 90 saat Asenkron (offline) Eğitim,

  • 90 saat Yüz yüze (örgün) Eğitim,

  • 40 saat Uygulamalı (staj) Eğitim.


Eğitim süreci asenkron İSG Eğitimi aşamasında devamsızlık hakkı bulunmamakla birlikte, yüz yüze yapılan eğitimlerde altı (6) saatlik devamsızlık hakkı tanınmaktadır. Yüz yüze eğitim süresi ise 15 gün olarak belirlenmiştir. Adaylar, bu süre içinde kendilerine tanınan devamsızlık hakkını aşmamaya özen göstermelidirler.


İSG Sınavı Nedir?


Eğitimi başarıyla tamamlayan adaylar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve ÖSYM işbirliği ile düzenlenen İSG sınavına katılmaya hak kazanacaklardır. İSG sınavı, İş Güvenliği Uzmanlığı sertifikası almak isteyenler için kritik bir aşamadır. Sınav, 75 dakika sürer ve A, B ve C sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı, İşyeri Hekimliği ve İşyeri Hemşireliği olarak üç ayrı test grubuna ayrılmıştır.

Kariyer Enstitüsü İSG Eğitim Kurumları, Türkiye'nin önde gelen İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi veren kurumları arasında yer alırken, binlerce kişinin İş Güvenliği Uzmanlığı, İşyeri Hekimliği ve İşyeri Hemşireliği Eğitimi almalarını sağlamıştır.


Sonuç Olarak:


Kırıkkale İSG Kursu | 2024 konulu yazımız umarız yeterince açıklayıcı olmuştur. Ancak, konuyla ilgili veya aklınıza takılan diğer soruları sormaktan çekinmeyin. Uzmanlarımız, sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaklardır. Kariyer Enstitüsü İSG Eğitim Kurumları, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş, Türkiye'nin İSG Kursu için güvenilir bir adresidir. En uygun fiyat avantajları ve detaylı bilgi için iletişim sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayın. Geleceğinize güvenli bir adım atın, Kırıkkale İSG Kursu ile kariyerinizi şekillendirin!Bình luận


bottom of page