top of page

İşyeri Hemşireliği Sertifikası | BULUT AKADEMi

Ülkemizde çalışma ortamının düzenli, güvenli ve sağlıklı olması için birçok çalışma yapılır. Yapılan düzenlemeler içerisinde çeşitli meslek gruplarını çalıştırma zorunluluğu bulunur. Bu düzenlemeler doğrultusunda çalıştırılması zorunlu olan meslek gruplarından bir tanesi de işyeri hemşireliğidir. İşyeri hemşireliği görevi alabilmek için eğitim ve sınav sürecine tabii olmak gerekir. İşyeri hemşireliği sertifikası Ankara, İstanbul, İzmir ve Antalya başta olmak üzere Türkiye’nin birçok yerinde yapılan eğitimlerin akabinde sınavdan başarı elde eden kişilere verilir. Bu yazımızda işyeri hemşireliği sertifikası süreci hakkında bilgi vereceğiz. Siz de Bulut Akademi üzerinden iletişime geçerek tüm merak ettiğiniz soruların cevabını öğrenebilirsiniz.

 

İşyeri Hemşireliği Sertifikası Nasıl Alınır?

İşyeri Hemşireliği Sertifikası | BULUT AKADEMi

“İşyeri hemşireliği sertifikası almak istiyorum” diyen kişilerin ilk olarak üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olması gerekir. Mezuniyet sürecinin ardından Bakanlık tarafından yetkili bir kuruma kayıt olunmalıdır. Bu noktada önemli bir konuya parantez açmak istiyoruz. Türkiye’de birçok eğitim kurumu işyeri hemşireliği kursu vermektedir. Ancak bazı kurslar yetkili olmadığı halde kayıt alarak mağduriyet yaşatmaktadır. Bu nedenle kayıt olmak istediğiniz kurumu araştırmanız ve yetki durumunu sorgulamanız oldukça önemlidir. Bulut Akademi yetkili olmakla birlikte başarısıyla da adından söz ettirir.

Eğitim sürecini de tamamlayan kişiler sınava girerek başarı elde etmelidir. Tüm süreci başarıyla tamamlayan kişiler işyeri hemşiresi olmaya hak kazanır.

 

İşyeri Hemşireliği Belgesi Kimler Alabilir?

En merak edilen konular arasında “işyeri hemşireliği sertifikası kimler alabilir?” sorusu yer alır. İşyeri hemşireliği sertifikası alabilmek için aşağıdaki bölümlerden mezun olma şartı bulunur:

  • Hemşirelik

  • Sağlık memurluğu

  • Acil tıp teknisyenliği

  • Çevre sağlık teknisyenliği

  • Ambulans ve acil bakım teknikerliği.

İşyeri hemşireliği kursuna katılım sağlayabilmek için eğitim programlarının zamanını kaçırmamak gerekir. Eğitim programının zamanını kaçırmanız o dönem yapılan sınava girmenize engel teşkil eder. İşyeri hemşireliği sertifikası sınavı ise yılda 1 ya da 2 defa olmak üzere gerçekleşir.

 

İşyeri Hemşireliği Kursu Ne Kadar Sürer?

İşyeri hemşireliği eğitimi 90 saat sürer. 45 saatlik temel işyeri hemşireliği eğitimine katılım sağlayabilmek için internet bağlantısının olması gerekir. Adaylar, eğitim kurumu tarafından kendilerine verilen kullanıcı adı ve şifreyle sisteme giriş yapmalıdır. İkinci 45 saatlik kısım ise kayıt olduğunuz eğitim kurumunun dersliklerinde gerçekleşir. Derslere katılım sağlamanız ve devamsızlık sınırını aşmamanız gerekir.

İşyeri hemşireliği sertifikası 2021 yılı için belirlenen eğitim programı online olarak yapılır. 2020 yılında yaşanan pandemi durumu eğitimlerin online gerçekleşmesini zorunlu hale getirmiştir. İşyeri hemşireliği sertifikası alanlar 5 yıl boyunca kullanma imkanına sahiptir. 5 yılın sonuna gelindiğinde sertifikanın vizelenmesi gerekir.

 

İşyeri Hemşireliği Sertifikası Ücreti Nedir?

İşyeri hemşireliği sertifika fiyatları her sene makam olurunca belirlenir. 2021 yılı için belirlenen sertifika fiyatı 162,25 TL’dir. İşyeri hemşireliği sertifikası yenileme ücreti ise 162,25 TL’dir. Belge ücretlerinin T.C. Ziraat Bankası Kurumsal Tahsilat Programı aracılığıyla İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Kurumsal Tahsilat Hesabı üzerinden ödenmesi gerekir.

Diğer sağlık personeli sınavında ise 50 soru sorulur. Adayların 100 puan üzerinden en az 60 puan alarak başarı elde etmesi gerekir.

Son olarak işyeri hemşiresi görevleri hakkında bilgi vermek istiyoruz. İşyeri hemşiresi çok tehlikeli sınıfta görev alma hakkına sahiptir. Buna göre işyeri hemşiresi çalışma süreleri aşağıdaki şekildedir:

  • 10 - 49 çalışan arası: Çalışan başına 10 dakika

  • 50 - 249 çalışan arası: Çalışan başına 15 dakika

  • 250 ve üzeri çalışan arası: Çalışan başına 20 dakika.12 Yıllık Eğitim Tecrübesi,

81 İlde, binlerce referans ile

Gururla eğitimlerine devam eden


Ücretsiz Danışma Hatlarımızı aramadan,

Önce Diğerlerini Arayın; Farkı Farkedin :)

+90 532 238 12 50

+90 532 359 12 50

+90 532 720 68 32


İç Anadolu Bölge Müdürlüğü Gültepe Mh. 3. Toptancılar Sk. MAQAM Office B Blok No:505 58080 | Merkez | SİVAS+90 850 550 58 06


Genel Müdürlük Ehlibeyt Mh. Tekstilciler Cd. Türeli İş Merkezi No:14/6 Kat:306520 | Çankaya | ANKARA+90 312 911 94 14


Marmara Bölge Müdürlüğü Y. Dudullu Mh. Bayrak Cd.Bilim Tower 30/75 Kat:1034775 | Ümraniye | İSTANBUL +90 216 606 17 58


Commentaires


bottom of page