İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitiminde Devam Zorunlu Mu?

En son güncellendiği tarih: 12 Kas 2020

Daha önceki yazılarımızda kaleme aldığımız iş güvenliği uzmanlığı eğitimleri nasıl yapılır başlığında da belirttiğimiz üzere iş güvenliği uzmanlığı eğitimleri toplam 220 saattir. Bu 220 saatin 90 saati asenkron, 90 saati senkron ve 40 saati uygulamalı eğitim şeklinde gerçekleştirilir.

Asenkron eğitimlerin bahse geçen 15 gün içerisinde kesinlikle %100’e tamamlanması gerekmektedir. Öğrencilerimiz ilk 15 gündeki asenkron dersleri istediği saatlerde katılabilme özgürlüğüne sahip olduğu için ilk 15 günlük dönemde herhangi bir devam ve tamamlama sorunu yaşamamaktadırlar.

İkinci 15 günde gerçekleştirilen senkron eğitimlerde ise sabah dokuzdan öğleden sonra 15’e kadar ve öğleden sonra 15’ten 21’e kadar devam eden iki grup bulunmaktadır. Sabah ve akşam grubu olarak adlandırdığımız bu eğitim programlarında günlük altı ders Öğrencilerimiz tarafından alınmaktadır. Dersler 45 dakika eğitim 15 dakika teneffüs şeklinde gerçekleştirilmektedir. 15 gün boyunca günde altı ders alan öğrencilerimiz 90 saatlik eğitim almaktadır toplamda. Bu 90 saat 15 günü kapsayan eğitim de sadece altı saatlik devamsızlık hakkı bulunmaktadır Öğrencilerimizin.

İş güvenliği uzmanı olmak için alınan eğitim de ikinci 15 günlük senkron eğitim programında 6 saatten fazla devamsızlık yapan öğrenciler maalesef ki devamsızlıktan kalmakta ve hak kaybına uğramaktadırlar. Bu uygulama 6331 sayılı iş sağlığı güvenliği kanununun ilgili yönetmeliği kapsamında belirlenmiştir; bakanlık tarafından yetki verilen tüm eğitim kurumları için bu kural geçerlidir. Canlı dersler ve asenkron dersler tamamen bakanlık tarafından denetlenmekte olup derslere aktif olarak katılım önem arz etmektedir.

İşte tam da bu nedenle bulut akademi iş güvenliği uzmanlığı eğitim kurumları gibi işini ciddiye alan ve iş güvenliği uzmanlığı eğitimi nde tecrübe sahibi kurumlarla çalışmanızı tavsiye ederiz. Zira duyduklarımıza göre son dönemlerde devam konusunda öğrencilere yardımcı olabileceklerini iddia eden bazı kişi ve kurumlar ortaya çıkmaktadır. İş güvenliği uzmanlığı eğitim programınız boyunca eğitim kurumumuz size her türlü desteği vermeye hazırdır sizden sadece belirtilen takvimde eğitimlerinize katılımınız beklenmektedir.

Kısaca özetlemek gerekirse toplam 220 saatlik eğitim programında yalnızca altı saatlik bir devamsızlık hakkınız bulunmakta 6 saati aşan devamsızlığınız halinde iş güvenliği uzmanlığı eğitim programınız yanmaktadır.

Sizde iş güvenliği uzmanlığı mesleğine giden yolda bulut akademi eğitim kurumlarını tercih ederek doğru yönlendirme ve kaliteli eğitimle hedefinize rahatlıkla ulaşabilirsiniz tıpkı sizden önceki binlerce iş güvenliği uzmanı adayı gibi sizin de mesleğinize bir an önce ulaşabilmeniz için elimizden geleni yapacağımıza emin olmanızı isteriz.

Yazımızı buraya kadar okuduğunuza göre iş güvenliği uzmanı olma yolunda iyi bir niyet sahibisiniz; şimdi telefon mail ya da mesaj yoluyla bize ulaşarak iş güvenliği uzmanı olma yolunda ikinci adımı atın. Konuya olan ilginizden dolayı size teşekkür eder başarılarınızın devamını dileriz.


KDU Eğitimleri ve Yüksek Lisans Destek Hattı +90 532 720 68 32

TMGD ve İSG Kursu Destek Hattı +90 532 238 12 50

Mevcut Öğrencilerimiz ve Uzaktan Eğitim Destek Hattı +90 532 238 12 64

bilgi@bulutakademi.com.tr


http://www.bulutakademi.com.tr/isg-kursu-hediye

İş Güvenliği Kursu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Detaylar için Tıklayınız

Çalışma Bakanlığı Logo

Bulut Akademi Eğitim Kurumları

İş Güvenliği Uzmanlığı, İşyeri Hekimliği

Yetkilendirilmiş Eğitim Kurumudur

Yetki Belge Numarası 347-İG-İH

Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Eğitimi

Eserim Akademi Eğitim Kurumları*

Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı

Yetkilendirilmiş Eğitim Kurumudur

Yetki Belge Numarası TMYB-111

KDU Eğitimi, Kimyasal Değerlendime Uzmanlığı Eğitimi

Bulut Akademi Eğitim Kurumları

Kimyasal Değerlendirme Uzmanlığı

Yetkilendirilmiş Eğitim Kurumudur

Yetki Belge Numarası E.31404

Takip Edenler Kazanıyor

İç Anadolu Bölge Müdürlüğü

Gültepe Mh. 3. Toptancılar Sk.

MAQAM Office B Blok No:505 

58080 | Merkez | SİVAS | TÜRKİYE

+90 850 550 58 06

Genel Müdürlük

Ehlibeyt Mh. Tekstilciler Cd.

Türeli İş Merkezi No:14/6 Kat:3

06520 Balgat | Çankaya | ANKARA

+90 312 911 94 14

Marmara Bölge Müdürlüğü

Y. Dudullu Mh. Bayrak Cd.

Bilim Tower 30/75 Kat:10
34775
| Ümraniye | İSTANBUL 

+90 216 606 17 58

bilgi (@) bulutakademi.com.tr

LÜTFEN

öNCE

DİĞERLERİNİ

ARAYIN

ki

farkı

farkedin :)

Bulut Akademi Eğitim Kurumları, Kariyer Enstitüsü A.Ş. iştirakidir.

İş Sağlığı ve Güvenliği, Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı, Kimyasal Değerlendirme Uzmanlığı Eğitimleri

Sadece, ilgili Bakanlıklardan yetki alan Kurumlar tarafından verilebilir.

Lütfen, YETKİSİZ KİŞİ VE KURULUŞLARA İTİBAR ETMEYİNİZ.

© Copyright | Bulut Akademi Eğitim Kurumları | 2009 - 2021 | Kurumsal Çözüm Ortağı Kobi Analiz A.Ş.