top of page

İsg Kursu Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?


İsg Kursu Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İsg Kursu Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?” sorusu bugünkü yazımızın konusu olacak. Çünkü bu konuda arayış içinde bulunan adaylar isg kursu seçimlerinde oldukça fazla olumsuz durumla karşılaşabiliyorlar. Bu nedenle ilk olarak şunu söylememiz yerinde olacaktır. Seçeceğiniz iş sağlığı ve güvenliği kursları veren kurum kesinlikle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından tescillenmiş olmalıdır. Bununla birlikte eğitim almaya karar verdiğiniz kurumun eğitim kadrosunun yeterli donanım ve tecrübeye sahip olması da göz önünde bulundurulması gereken konulardan biridir. Neden isg eğitimi almalıyım , isg eğitim ücretleri ne kadar? Gibi soruları da bu yazımızda cevapladık.


Neden İsg Eğitimi Almalıyım?


Özellikle Avrupa Birliği uyum sürecinde zorunlu hale gelen; işyerlerinde iş güvenliği uzmanı bulundurma kararı sonrasında iş güvenliği uzmanlığı eğitimi alınması mecburi bir gereklilik haline gelmiştir. Böylelikle yeni bir iş sahası da açılmıştır. Öyle ki günümüzde isg kursu arayışı içinde bulunan binlerce kişi vardır. Fakat bunu fırsata çevirip, en uygun fiyatlı eğitimi verecekleri söylemiyle, tecrübesiz ve donanımsız eğitimciler tarafından fayda sağlamayan eğitimler verilip adaylar mağdur edilmektedir. O zaman “isg eğitimi alırken nelere dikkat etmeliyim?” sorusuna birlikte yanıt arayalım.


İsg Eğitimi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?


İsg eğitiminin zorunlu olduğunu öğrendikten sonra ‘’isg eğitimi alırken nelere dikkat etmeliyim?’’ sorusu da hemen arkasından gelmektedir. Öncelikle isg eğitimi almayı seçtiğiniz kurumun eğitim kadrosunun yeterli ilgi alakaya, tecrübeye ve donanıma sahip olduklarından emin olmalısınız. Ardından kursun içeriğinin ne kadar özgün ve ne kadar profesyonelce hazırlanmış olmasına dikkat edilmelidir. Tabii ki başta da değindiğimiz gibi kurumun bakanlık tarafından yetkilendirilmiş olması gerekmektedir. En son olarak eğitim ücreti, kurs saatleri gibi diğer konulara dikkat edilmelidir.
 


İsg Eğitimi İçeriği Nasıl Olmalıdır?


İsg eğitimi içerikleri kurumlarca hazırlanmaktadır. Peki bu eğitim içerikleri nasıl olmalıdır? Aşağıda belirttiğimiz şekilde oluşturulmalıdır:


  • Yeni yayınlanan mevzuat ve kanunlar eğitim kurumu tarafınca takip edilmeli ve eğitim içeriği güncel tutulmalıdır.

  • Eğitimin kolayca anlaşılabilir olması adına eğitim içerikleri uygulamalı ve teorik olacak şekilde olmalıdır.

  • Eğitim içerikleri eğitime katılacak kişilerin ihtiyacına göre hazırlanmış olmalıdır.


İsg Eğitimi Ücretleri?


İsg eğitim ücretleri eğitim kurumlarından sınıf derecesine (A,B,C) kadar değişiklik gösteren bir durumdur. İsg eğitimi seçerken ücretinden ziyade kursun içeriğinin ne kadar kaliteli ve özgün olduğu göz önünde bulundurulmalıdır.


İsg Eğitimini Nereden Almalıyım?


İsg eğitimi almaya karar verdiniz fakat hangi kurumdan eğitim alacağınız konusunda halen aklınızda soru işaretleri var. Önceliğiniz tecrübeli ve güvenilir bir eğitim kurumu olmalıdır.


Bulut Akademi Eğitim Kurumları, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafınca yetkilendirmiş son derece donanımlı ve profesyonel eğitim kadrosu ile 13 yıldır isg eğitimleri vermektedir. Sadece kurs bitimine kadar değil sınav sürecinde ve hatta sertifika sürecinde size her zaman destek olabilecek bir kurum seçmeniz size daha çok fayda sağlayacaktır. Aklınızdaki tüm soruların cevaplarını uzman destek ekibimiz ile çözüme kavuşturmaktan Bulut Akademi olarak memnuniyet duyarız.
 

İsg Kursu Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir? konulu yazımız umarız yeterince açıklayıcı olmuştur. Fakat bu konu ve aklınıza takılan tüm diğer konular hakkında sorularınızı bize bir form bırakarak sorabilirsiniz. Uzmanlarımız sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacaklardır.


BULUT AKADEMi™ Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından İSG Eğitimleri noktasında Yetkilendirilmiş olan KARİYER ENSTİTÜSÜ A.Ş. markasıdır. Bulut Akademi, “Türkiye’nin İSG Kursu” sloganı ile tam 13 yıldır binlerce kişinin İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifikası almasını sağlamıştır.


Sizler de en uygun fiyat avantajlarından yararlanmak ve İSG Sertifikası hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için hemen aşağıdaki formu doldurun.


 

 
 
 

 

12 Yıllık Eğitim Tecrübesi,

81 İlde, binlerce referans ile

Gururla eğitimlerine devam eden

 

Ücretsiz Danışma Hatlarımızı aramadan,

Önce Diğerlerini Arayın; Farkı Farkedin :)

+90 532 238 12 50

+90 532 359 12 50

+90 532 720 68 32

 

İç Anadolu Bölge Müdürlüğü Gültepe Mh. 3. Toptancılar Sk. MAQAM Office B Blok No:505 58080 | Merkez | SİVAS +90 850 550 58 06


Genel Müdürlük Ehlibeyt Mh. Tekstilciler Cd. Türeli İş Merkezi No:14/6 Kat:3 06520 | Çankaya | ANKARA +90 312 911 94 14


Marmara Bölge Müdürlüğü Y. Dudullu Mh. Bayrak Cd. Bilim Tower 30/75 Kat:10 34775 | Ümraniye | İSTANBUL +90 216 606 17 58

 
Commentaires


bottom of page