top of page

İş Sağlığı ve Güvenliği Ön Lisans Bölümü Hakkında Merak Edilenlerİş Sağlığı ve Güvenliği Ön Lisans Bölümü Hakkında Merak Edilenler

İş sağlığı ve güvenliği ön lisans bölümü hakkında merak edilenler konusu üzerine bugün sizlere faydalı olması adına bir içerik hazırladık. Mezuniyet koşulları, iş olanakları, isg ön lisans programına kimler katılabilir? gibi farklı başlıklara da yer verdiğimiz bu yazımıza zaman kaybetmeden başlayalım.


Yazımıza geçmeden önce iş güvenliği ve uzmanlığı ön lisans bölümü tanıtımı ve amaçlarına değinelim.


İş Sağlığı ve Güvenliği Ön Lisans Bölümü Tanıtımı


Ülkemizde yüksek sayılarda olan iş kazalarının önüne geçmek için 6331 Sayılı İş Sağlığı Güvenliği Kanunu çıkarılmıştır. Bu kanun ile tüm işyerlerinin iş güvenliği uzmanı bulundurması zorunlu hale gelmiştir. Bu bağlamda tüm işyerlerinin güvenliğini üstlenecek, risk değerlendirmesi yapabilecek, önleyici tedbirleri alabilecek bilgiyle ve donanıma sahip iş güvenliği uzmanlarına ihtiyaç vardır.

İş sağlığı ve güvenliği ön lisans bölümü iş güvenliği uzmanı yetiştirme konusunda önemli bir role sahiptir.


İş Sağlığı ve Güvenliği Ön Lisans Bölümü Amacı


Programın amacı; ülkemizin ihtiyacı olan nitelikli, alanında yetkin ve mevzuata hâkim iş sağlığı ve güvenliği personeli ihtiyacını karşılamak konusunda büyük bir boşluğu doldurabilmektir.


İş Sağlığı ve Güvenliği Ön Lisans Bölümü İçeriği


İsg ön lisans bölümü içeriği konu bakımından çok zengindir. Şimdi bu konulara maddeler halinde göz atalım:


  • İş sağlığı ve güvenliği temelleri,

  • İş sağlığı ve güvenliği mevzuatı,

  • Çevre sağlığı ve güvenliği,

  • İş yaşamındaki risk etmenleri,

Programda öne çıkan dersler arasındadır.
 


İş Sağlığı ve Güvenliği Ön Lisans Programına Kimler Kayıt Yaptırabilir?


Kayıt yaptırmanın birden fazla yolu olan iş sağlığı ve güvenliği ön lisans programının kayıt türlerini ve şartlarını incelemek için linke tıklayabilirsiniz.


İş Sağlığı ve Güvenliği Ön Lisans Bölümü Mezuniyet Koşulları


İş sağlığı ve güvenliği ön lisans programı mezuniyet koşulları aşağıdaki şekildedir:


  • Genel not ortalaması 2’den aşağı olmayan,

  • FF, YZ, DZ notu olmayan,

  • 120 AKTS kredilik ders alıp sınavları başarıyla tamamlayan öğrenciler bölümden mezun olmaya hak kazanmıştır.


İş Sağlığı ve Güvenliği Ön Lisans Bölümü İş Olanakları


İş sağlığı ve güvenliği ön lisans programı mezunları, bir işyerinde bütün güvenlik önlemlerini alabilecek ve güvenliği sağlayabilecek yeterli donanıma ulaşmışlardır. Peki mezun olmak yeterli mi? İş sağlığı ve güvenliği ön lisans programı mezunları, iş güvenliği uzmanı olarak işe başlaması için öncelikle C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimi almaları ardından ÖSYM tarafından hazırlanan sınava girmeleri ve başarılıyla geçmeleri gerekmektedir. 

İş Sağlığı ve Güvenliği Ön Lisans Bölümü Hakkında Merak Edilenler konulu yazımız umarız yeterince açıklayıcı olmuştur. Fakat bu konu ve aklınıza takılan tüm diğer konular hakkında sorularınızı bize bir form bırakarak sorabilirsiniz. Uzmanlarımız sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacaklardır.


BULUT AKADEMi™ Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından İSG Eğitimleri noktasında Yetkilendirilmiş olan KARİYER ENSTİTÜSÜ A.Ş. markasıdır. Bulut Akademi, “Türkiye’nin İSG Kursu” sloganı ile tam 13 yıldır binlerce kişinin İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifikası almasını sağlamıştır.


Sizler de en uygun fiyat avantajlarından yararlanmak ve İSG Sertifikası hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için hemen aşağıdaki formu doldurun.


 

 
 
 

 

12 Yıllık Eğitim Tecrübesi,

81 İlde, binlerce referans ile

Gururla eğitimlerine devam eden

 

Ücretsiz Danışma Hatlarımızı aramadan,

Önce Diğerlerini Arayın; Farkı Farkedin :)

+90 532 238 12 50

+90 532 359 12 50

+90 532 720 68 32

 

İç Anadolu Bölge Müdürlüğü Gültepe Mh. 3. Toptancılar Sk. MAQAM Office B Blok No:505 58080 | Merkez | SİVAS +90 850 550 58 06


Genel Müdürlük Ehlibeyt Mh. Tekstilciler Cd. Türeli İş Merkezi No:14/6 Kat:3 06520 | Çankaya | ANKARA +90 312 911 94 14


Marmara Bölge Müdürlüğü Y. Dudullu Mh. Bayrak Cd. Bilim Tower 30/75 Kat:10 34775 | Ümraniye | İSTANBUL +90 216 606 17 58

 

Comments


bottom of page