top of page

DSP Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? | 2023

2023 DSP sınav sonuçlarının açıklanma tarihi ve DSP sınav soruları hakkında merak edilenler!

DSP sınavına katılanlar, 10 Aralık 2023 tarihinde gerçekleşen sınavın sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak etmeye başladılar.Sınav Ne Zaman Gerçekleşti?


ÖSYM tarafından düzenlenen DSP Sınavı, her yıl iki kez gerçekleşiyor. 2023'ün ilk sınavı 6 Mayıs'ta yapıldı ve ikinci sınavı, yani İSG/2 Sınavı ise 10 Aralık 2023 tarihinde gerçekleştirildi.

Diğer Sağlık Personeli olarak çalışmak isteyenler, belirli şartları yerine getirmek zorundalar. Bu kapsamda, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilen KARiYER ENSTiTÜSÜ™'nden alınan eğitim önemli bir adımdır.DSP eğitimini tamamlayanlar, ÖSYM tarafından yapılan DSP Sınavı'na girebilirler.DSP Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? | 2023


10 Aralık 2023 tarihinde gerçekleşen DSP Sınavı'nın sonuçları, 03.01.2024 tarihinde açıklanacak.


DSP Sınavı Soruları ve Cevapları


2023 DSP Sınavı soruları hakkında da bilgi alabilirsiniz. 10 Aralık 2023 tarihinde gerçekleşen sınav, DSP Sınavı'na katılanlar için önem arz ediyor.

Sınavın ardından, ÖSYM tarafından 2023 DSP Sınavı soruları adayların erişimine açıldı. Katılımcılar, aday işlemler sistemi üzerinden bu sorulara ve cevaplara ulaşabilirler.


Peki Adaylar Sınavdan Başarılı Olmak İçin Kaç Puan Alması Gerekiyor?


2023 DSP Sınavı'ndaki 50 sorudan en az 30'unu doğru cevaplamalarını gerektiriyor. Başarılı olmak isteyenlerin en az 60 puan alması gerekiyor.


Umarız, DSP Sınavı ve sonuçları hakkındaki yazımız açıklayıcı olmuştur. Ancak, herhangi bir sorunuz varsa, bize danışabilirsiniz. Uzmanlarımız, size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır.

Kariyer Enstitüsü ve İSG Eğitimleri

Kariyer Enstitüsü, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi vermek üzere yetkilendirilmiştir. 14 yıldır, binlerce kişiye İş Güvenliği Uzmanlığı, İşyeri Hekimliği ve İşyeri Hemşireliği eğitimleri sunmaktadır.
Comments


bottom of page