top of page

B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Nerede Çalışır?

B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Nerede Çalışır?

B sınıfı iş güvenliği uzmanları 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanununa göre az tehlikeli ve tehlikeli işyerlerinde görev yapabilmektedirler. Bununla birlikte ülkemizdeki iş güvenliği uzmanı sayısındaki yetersizlik sebebiyle bir üst sınıf olan çok tehlikeli işyerlerinde de iş güvenliği uzmanları hizmeti vermelerini önü açılmıştır. 31.12.2023 tarihine kadar ilgili yönetmeliğin güncellenmesi ile birlikte B sınıfı iş güvenliği uzmanları az tehlikeli çok tehlikeli ve tehlikeli işyerlerinde iş güvenliği uzmanlığı hizmeti verebilmektedirler.

Tehlike sınıflarını biraz açmak gerekirse az tehlikeli işyerleri ofis çalışma ortamları olarak açıklanabilir. Tehlikeli işyerleri masabaşı işlerden ziyade fiziki olarak aktivitelerin yer aldığı depolama elleçleme ve aktif ürün hizmet transferinin olduğu yerler olarak tanımlanabilir. Çok tehlikeli işyerleri ise imalat hizmeti veren atölyeler fabrikalar olarak tanımlanabilir. Yapılan son güncellemeyle çağrı merkezlerinin tehlike sınıflarını da bir üst sınıfa geçirildin hatırlatmak isterim.

Yukarıda bahsettiğimiz iş güvenliği uzmanı sayısındaki yetersizlik sayısal anlamda değil sahada aktif olarak görev alan uzman sayısındaki yetersizliktir.

Sizde iş güvenliği uzmanı olarak sahada aktif bir isg profesyoneli olabilir ve kariyerinize artık atabilirsiniz.

İş güvenliği uzmanlığı eğitimleri nde Türkiye’nin lider kurumu bulut akademi iş güvenliği uzmanlığı eğitim kurumları her zaman size hizmet vermekten gurur duyar.


KDU Eğitimleri ve Yüksek Lisans Destek Hattı +90 532 720 68 32

TMGD ve İSG Kursu Destek Hattı +90 532 238 12 50

Mevcut Öğrencilerimiz ve Uzaktan Eğitim Destek Hattı +90 532 238 12 64


Comments


bottom of page