top of page

Aralık 2024 İSG Sınav Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aralık 2024 İSG Sınav Başvurusu Nasıl Yapılır

Adım Adım Başvuru Rehberi


Merhaba, bu yazımızda İSG sınavına katılmak isteyenlerin en çok merak ettiği konulardan biri olan "2024 İSG/1 Sınav Başvurusu Nasıl Yapılır?" sorusunu ele alacağız. İSG/1 Sınav Başvurusu, belirli aşamaları içerir ve bu aşamaları doğru ve dikkatli bir şekilde takip etmek gerekmektedir.2024 İSG Sınav Başvurusu Nasıl Yapılır?


İSG Sınavına katılmak isteyen bireyler, sınav tarihinden en az 100 gün önce Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş kurumlar aracılığıyla İSG kursu almalıdır. İSG eğitimini tamamlayan kişiler, ÖSYM tarafından düzenlenen İSG Sınavı'na girmeye hak kazanırlar. 2024 İSG/1 Sınavı için başvurular 20 Mart 2024'te başlayacak ve son başvuru tarihi  27 Mart 2024'tür.

Biz de sizlere başvuru sürecinde yardımcı olmak adına "2024 İSG/1 Sınav Başvurusu Nasıl Yapılır?" konusunu ele aldık.2024 İSG Sınav Başvurusu Adımları:


  • İlk olarak, İSG/1 Sınav Başvurusu yapmak isteyen kişiler, ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi'ne giriş yapmalıdır.

  • Aday işlemler sistemine giriş yapan kişiler, "2024 İSG/1 Sınavı" butonunu seçmeli ve ekranda bulunan "Başvuru Yap" seçeneğine tıklamalı.

  • Açılan ekranda yer alan aşamaları sırasıyla tamamlamalısınız. Bu aşamada, özellikle "Sertifika Alanı" seçimini doğru yapmak önemlidir.

  • Gerekli aşamaları tamamlayan kişiler, sınav ücreti olan 500 TL'yi ödemelidir.

  • Ücret ödemesini yapan kişiler, son olarak "Ön izleme ve Onay" işlemini gerçekleştirmelidir.


Umarız, "2024 İSG/1 Sınav Başvurusu Nasıl Yapılır?" konulu yazımız yeterince açıklayıcı olmuştur. Ancak, bu konu ve aklınıza takılan diğer tüm sorular için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uzmanlarımız, size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaklardır.


Kariyer Enstitüsü İSG Eğitim Kurumları, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi vermek üzere yetkilendirilmiştir. Kariyer Enstitüsü, tam 14 yıldır binlerce kişinin İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimi, İşyeri Hekimliği Eğitimi ve İşyeri Hemşireliği Eğitimi almasını sağlamıştır.

Siz de en uygun fiyat avantajlarından yararlanmak ve İSG Sertifikası hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için hemen aşağıdaki iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.Comments


bottom of page