top of page
İş Güvenliği Uzmanlığı Sertifikası

MALATYA  İŞ GÜVENLİĞİ KURSU

 COVİD19 Pandemisi nedeniyle, MALATYA ilimizdeki bulunan tüm öğrencilerimiz, İş Güvenliği Uzmanlığı Temel Eğitimine, Bulut Akademi Eğitim Kurumlarının 11 yıllık eğitim tecrübesi ve güvenilirliği ile %100 Online Uzaktan Eğitim şeklinde, sahip olmaktadırlar.

 

 Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının 17.04.2020 tarihli “Eğitim Kurumları tarafından Verilen İSG Profesyoneli Temel Eğitim Programlarının Uzaktan Eğitim ile Yapılması Hakkında” yazısı doğrultusunda hareket eden Bulut Akademi İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitim Kurumları, İSG alanında ilgili kanunun çıktığı ilk günden bugüne kadar İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimleri vermesinden kaynaklı güvenilir, disiplinli ve ilkelerine sadık yapısı ile, tüm iş güvenliği uzmanlığı eğitimlerini MALATYA İlinde bulunan Mimar, Mühendis, Teknik Öğretmen, Fizik – Kimya – Biyoloji bölümlerinin  Lisans programları ve İSG bölümü Önlisans programları mezunlarına online – uzaktan eğitim olarak devam ettirmektedir. 

 

Bulut Akademi, İş Güvenliği Uzmanlığı ve İşyeri Hekimliği Eğitim Kurumları, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından resmi olarak yetkilendirilmiş bir İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Kurumudur. 

İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI NEDİR?

İş Güvenliği Uzmanı, iş sağlığı ve güvenliği alanında görev yapmak üzere Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı  tarafından yetkilendirilmiş eğitim kurumlarından toplam 220 saatlik eğitimini tamamlayıp, yine ilgili  bakanlık ve ÖSYM tarafından yapılan sınavda 50 soruluk sınavdan 35 ve üzeri sayıda soruya, doğru cevabı vererek başarılı olan kişilere verilen unvandır.

MALATYA İLİNDE NASIL C SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI OLUNUR?

-Tüm Mühendislik Fakültesi Mezunları,

-Fen Fakültesi Fizik Kimya ve Biyoloji bölümlerinin lisans programı mezunları,

-Teknik Eğitim Fakülteleri mezunları,

-İSG bölümü önlisans programı mezunları, 

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş İSG Eğitim Kurumlarından toplam 220 saatlik eğitim alarak   ÖSYM tarafından yılda iki kez düzenlenen sınava katılarak başarılı oldukları durumda İş Güvenliği Uzmanı olabilirler.

 

İçinde bulunduğumuz covid19 salgınından dolayı Mayıs 2020’de düzenlenmesi planlanan İş Güvenliği Uzmanlığı sınavı iptal edilmiştir; Aralık 2020 için planlanan sınav da Kasım 2020 tarihinde yapılmak üzere belirlenmiştir. 2021 yılındaki ilk sınavın Mayıs 2020 de düzenlenmesi beklenmektedir. 

C SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI OLABİLMEK İÇİN MALATYA İLİNDEKİ ADAYLAR NASIL BİR EĞİTİM ALMALIDIR?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından belirlenen, 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunu çerçevesinde, 

90 saat A-Senkron uzaktan eğitim (internet erişiminizi sağlayabileceğiniz her yerden, belirtilen süreler içinde istediğiniz saatlerde eğitiminizi alabilirsiniz)

90 saat Senkron Canlı - Online eğitim (Tüm derslere online olarak aktif katılmalısınız; 6 saatlik devamsızlık hakkınız bulunmaktadır)

Uygulamalı eğitimin süresi 40 saattir. (Staj konusunda talep eden öğrencilerimize yardımcı olmaktayız)

MALATYA İLİNDE İSTEDİĞİM EĞİTİM KURUMUNDAN İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI EĞİTİMİ ALABİLİR MİYİM?

Hayır; sadece ilgili bakanlık tarafından yetkilendirilmiş eğitim kurumlarından İş Güvenliği uzmanlığı eğitimi alabilirsiniz. Bulut Akademi, ilgili Bakanlık tarafından yetkilendirilmiş İSG Eğitim Kurumudur ve uzaktan eğitim sistemi ile tüm Türkiye’ye İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi vermektedir. 

MALATYA ilinde görüşeceğiniz farklı eğitim kurumlarına, Bakanlık Yetkili İSG Eğitim Kurumu olduklarına ilişkin Yetki Belge numarasını mutlaka sorunuz. 

​​

İŞ GÜVENLİĞİ KURSUNA KAYIT İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

PDF formatındaki E-Diplomanız (E-devlet YÖK-Mezun sistemi üzerinden indirilecek)

Kimlik belgenizin suretini (Okunaklı ve Arkalı önlü olacak şekilde)

 

​MALATYA İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimleri noktasında tüm sorularınız, merak ettiğiniz her şey ve daha kapsamlı bilgi sahibi olmak için  için Hafta içi ve Cumartesi günleri de dahil olmak üzere, bize 09:00 – 19:00 saatleri arasında telefon ile ulaşabilirsiniz. Bu süreler dışında da web sitemiz üzerinden bize mesajlarınızı iletebilirsiniz; ilk mesai saatinde size geri dönüş sağlayacağımıza emin olabilirsiniz.  2020

bottom of page