top of page


İŞYERİ HEMŞİRELİĞİ SERTİFİKASI

İşyeri Hemşireliği Sertifikası

İşyeri hemşiresi, işletme içerisinde gerçekleşebilecek acil durumlara müdahale eden ve işçilerin sağlık durumlarını göz altında tutan yetkili personeldir. İşyeri hemşiresi olabilmek ve işyeri hemşireliği belgesi alabilmek için mutlaka bir hemşirelik, çevre sağlığı teknisyenliği veya acil tıp teknisyenliği bölümlerinin birinden mezun olmak gereklidir. Bu bölümlerden mezun ve diplomaya sahip sağlık memuru olan kişiler, işyeri hemşireliği sertifikası edinebilmek için uygun kurslar aracılığı ile dersler almalıdırlar. İşte bu dersleri veren profesyonel bir kurs arayışı içerisindeyseniz doğru noktadasınız.

Bulut Akademi ilgili bölümlerden mezun kişilere belirli belgeler verebilmek ve kazanım edindirebilmek için kurulmuş uzman bir eğitim kurumudur. Kursiyer bireylere yüksek memnuniyet garantisi sunan Bulut Akademi işyeri hekimliği kursu, işyeri hemşireliği kursu, iş güvenliği uzmanlığı, diğer sağlık personeli kursu gibi birçok alanda ders veren vizyon sahibi bir kurumdur. İş yeri hemşireliği maaş konusunda da gayet cazip bir meslektir. Hayat kalitenizi arttıracak bu meslek tecrübe ve ilgi isteyen bir alandır.

İşyeri Hemşireliği Sertifikası Nasıl Alınır?

İşyeri hemşireliği sertifikası almak için kursumuza başvuran değerli bireyler ile sıkı iletişim kurarak her türlü detayı konuşuyoruz. Kursiyer adaylar 90 saatlik eğitimi tamamlayarak işyeri hemşireliği sertifikası alabilmek adına çalışma bakanlığının düzenlediği sınava katılma hakkı kazanırlar. Girecekleri sınavdan en az 60 puan alarak başarı sağlama koşuluyla diğer sağlık personeli belgesi alabilirler. İşyeri hemşireliği kursu, kısa süre içerisinde sizlere yeni bir iş kapısı açabilir.

İşyeri Hemşireliği Sertifikası Ne İşe Yarar?

İşyeri hemşireliği sertifikası, kurum ve kuruluşlarda çalışmakla yükümlü işçilerin sağlık durumlarını kontrol altında tutmak ve acil durumlarda müdahale etmesi için görevlendirilecek personellerin alması gereken bir belgedir.

İşyeri hemşiresinin bazı görevleri şunlardır:

  • İlk yardım uygulamalarının yapılması,

  • Çalışan elemanların sağlık kontrolünün yapılması,

  • Çalışanların sağlık eğitiminde bilgilendirici birey olma,

  • Kurum veya kuruluşun sağlık ve hijyen koşullarını test etme/denetleme,

  • İşyeri hekimine yardımcı olma, gerekli formları doldurma işlemleri

 

İş yeri hemşireliği belgesi sayesinde bu görev ve sorumlulukların birçoğunu gerçekleştirme iznine sahip olursunuz. Bu belge sayesinde birçok işyerinde çalışma fırsatı yakalayabilir, kolay yoldan iş sahibi olabilirsiniz. İşyeri hemşireliği sertifikası akademik kurslar aracılığıyla alabileceğiniz bir belgedir. Bu belge sayesinde kolayca meslek sahibi olabilir, özel kurum ve kuruluşlarda da çalışma avantajına sahip olabilirsiniz. İşyeri hemşireliği belgesi kısa sürede alınabilir, eğitimlere zamanında katılarak ve sınavda başarı sağlayarak bu sertifikaya sahip olabilirsiniz.

İşyeri Hemşiresi Ne Kadar Maaş Alıyor?

İş yeri hemşireliği maaş konusunda değişken olabilmektedir. Çalışılan kurum ve kuruluşa göre farklılık göstermekle beraber en düşük 8.500 TL, en yüksek 11.300 TL arasında ve aylık ortalama 8.900 TL civarında maaş almaktadır. Çalışma saatlerine ve çalışılan kurulun inisiyatifine bağlı olarak değişkenlik gösterebilen bu sayı her yerde aynı olmayabilir. İşyeri hemşireliği kursu aracılığıyla sahip olduğunuz belgeniz ile yaptığınız başvurular belirli kontrollerden geçirildikten sonra işe başladığınız kurumun size vereceği başlangıç maaş düşük olabilir, zamanla bu maaş artış gösterebilir. İşyeri hemşireliği maaş durumunuz çalışılan zaman ve tecrübenize bağlı olarak da farklılık gösterir.

İşyeri Hemşireliği Sertifikası Kaç Yıl Geçerli?

İş yeri hemşireliği sertifikası yaklaşık olarak 5 sene geçerliliği olan bir belgedir. Ancak 5 yıl sonunda bu belgeyi alabilmek için tekrar bir eğitime girmek gerekmez. Yalnızca vize işlemlerini yaptırarak sertifikanızın devamlılığını sağlayabilirsiniz. Eğer ilgili bölümlerden mezunsanız, işyeri hemşireliği belgesi alabilmek için işyeri hemşireliği kursu bulunan noktalara müracaat edebilir, kurs eğitimlerine başlayarak sertifika edinebilirsiniz.

Bu belgeyi veren birçok kurum ve kuruluş olmasına rağmen Bulut Akademi kursiyerlerine özel ilgi ve desteğiyle en sık tercih edilen bir şirkettir. Profesyonel çalışanları ile birçok belge ve sertifikanın sahiplendirilmesinde rol oynayan Bulut Akademi, siz değerli müşterilerine özenle hizmet vermektedir. Sizler de işyeri hemşireliği adına belge almak, altın bir meslek edinmek isterseniz şirketin web sitesinde bulunan iletişim numarası aracılığı ile irtibata geçebilir detaylı bilgi alabilirsiniz. Unutmayın, vizyon ve kalite ayrılması düşünülemeyen iki unsurdur. Kaliteli eğitim almak için vizyon sahibi şirketimiz ile 7/24 iletişime geçebilirsiniz.

bottom of page