top of page

Ankara İş Güvenliği Kursu

İş Güvenliği Uzmanlığı Sertifikası

ANKARA İŞ GÜVENLİĞİ KURSU

 

İçinde bulunduğumuz Covid-19 salgını dolayısıyla, Ankara ilimizdeki öğrencilerimiz, İş Güvenliği Uzmanlığı Temel Eğitimini, Bulut Akademi Eğitim Kurumlarının 11 yıllık eğitim tecrübesi ile %100 Uzaktan Online Eğitim şeklinde alabilmektedirler.

 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının 17.04.2020 tarihli “Eğitim Kurumlarınca Verilen İSG Profesyoneli Temel Eğitim Programlarının Uzaktan Eğitim ile Yapılması Hakkında” yazısı doğrultusunda hareket eden Bulut Akademi İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitim Kurumları, İSG alanında kanunun çıktığı ilk günden bugüne İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimleri vermesinden kaynaklı güvenilir ve disiplinli yapısı ile, tüm iş güvenliği uzmanlığı eğitimlerini Ankara İlindeki Mimar, Mühendis, Teknik Öğretmen, Fizik – Kimya – Biyoloji bölümleri Lisans programları ve İSG bölümü Önlisans programı mezunlarına online - uzaktan  eğitim olarak sürdürmektedir. 

 

Bulut Akademi İş Güvenliği Uzmanlığı ve İşyeri Hekimliği Eğitim Kurumları, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından resmi olarak yetkilendirilmiş bir İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Kurumudur. 

İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI NEDİR?

İş Güvenliği Uzmanı, iş sağlığı ve güvenliği alanında görev yapmak üzere Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş eğitim kurumlarından toplam 220 saat eğitim alan ve yine aynı bakanlık ve ÖSYM tarafından yapılan sınavda 50 sorudan 35 ve üzeri sayıda soruya doğru cevabı vererek başarılı olan kişilere verilen unvandır.

ANKARA İLİNDE KİMLER İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI OLABİLİR?

  • Tüm Mühendislik Fakültesi Mezunları,

  • Fen Fakültesi Fizik Kimya ve Biyoloji bölümleri lisans programları mezunları,

  • Teknik Eğitim Fakültesi mezunları,

  • İSG bölümü önlisans programı mezunları, 

Bakanlık tarafından yetkilendirilmiş İSG Eğitim Kurumlarından toplam 220 saat eğitim alarak  her yıl ÖSYM tarafından iki kez düzenlenen ilgili sınava katılabilir ve başarılı olmaları durumunda İş Güvenliği Uzmanı olabilirler.

İçinde bulunduğumuz Covid19 pandemisi nedeniyle Mayıs 2020’de düzenlenmesi planlanan İş Güvenliği Uzmanlığı sınavı iptal edilmiştir; Aralık 2020 için planlanan sınav da Kasım 2020 tarihine kararlaştırılmıştır. 2021 yılındaki ilk sınavın Mayıs 2020 de düzenlenmesi beklenmektedir.

ANKARA İLİNDEKİ ADAYLAR İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI OLABİLMEK İÇİN NASIL BİR EĞİTİM ALMALIDIR?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından belirlenen eğitim mevzuatı çerçevesinde, 

90 saat A-Senkron uzaktan eğitim (internet erişiminizi sağlayabileceğiniz  her yerden, belirtilen süreler içinde, istediğiniz saatlerde eğitiminizi alabilirsiniz)

90 saat Senkron Canlı - Online eğitim (Tüm derslere online olarak aktif katılmalısınız; devamsızlık hakkınız 6 saattir.)

Uygulamalı eğitim süresi 40 saattir. (Staj konusunda talepte bulunan öğrencilerimize yardımcı olmaktayız)

ANKARA İLİNDE İSTEDİĞİM EĞİTİM KURUMUNDAN İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI EĞİTİMİ ALABİLİR MİYİM?

Hayır; sadece Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş eğitim kurumlarından İş Güvenliği uzmanlığı eğitimi alabilirsiniz. Bulut Akademi, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş İSG Eğitim Kurumudur ve uzaktan eğitim sistemi ile tüm Türkiye’ye İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi vermektedir. 

Ankara ilinde görüşeceğiniz farklı kurumlara, Bakanlık Yetkili İSG Eğitim Kurumu olduklarına dair mutlaka Yetki Belge numarasını sorunuz. 

​​

İŞ GÜVENLİĞİ KURSUNA KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER NELERDİR?

PDF formatındaki E-Diplomanız (E-devlet YÖK-Mezun sistemi üzerinden indirilecek)

Kimlik kartı suretiniz (Arkalı önlü, okunaklı olacak şekilde)

 

​Ankara İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimleri noktasında aklınıza takılan tüm sorularınız, merak ettiğiniz her şey  ve daha detaylı bilgi sahibi olmak için Hafta içi ve Cumartesi günleri de dahil, bize 09:00 – 19:00 saatleri arasında telefon ile ulaşabilirsiniz. Diğer süreler de sitemiz üzerinden mesaj bırakabilirsiniz; İlk mesai saatinde Size geri dönüş sağlayacağımıza emin olabilirsiniz.

Ankara İSG Yüksek Lisans

Mühendislik Fakültesi Mezunları

Mimarlar

Teknik Öğretmenler 

Fizik - Kimya -Biyoloji lisans mezunları ile meslek yüksekokullarının İş Sağlığı ve Güvenliği programından mezun olanlar

C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı eğitim programına katılabilirler

Kimler Katılabilir?

90 saat uzaktan eğitim +

90 saat Canlı Uzaktan eğitim +

40 saat pratik eğitim ( staj )

Eğitim Süresi

• Eğitim süresi 6 saat/gündür.
• Bir ders saati 45 dakika ders ve 15 dakika dinlenmeden ibarettir.
• Canlı Online eğitim saat 21:00’den sonra yapılamaz.
• Her dersin başında eğiticinin kendisini tanıtması ve dersin akışını bildirmesi, ders sonunda dersi özetleyerek soru sorulmasına fırsat vermesi gereklidir.
• Program süresince uzaktan ve örgün eğitim sırasında derslerin günün teknolojilerine uygun hazırlanmış yazılı ve görsel eğitim materyalleri ile zenginleştirilmesi gereklidir.
• Derslerde örgün (yüz yüze sınıf eğitimi) eğitimin zorunlu olduğu saatler belirlenmiştir.

Uygulama Esasları

  1. (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimi almak için Bulut Akademi İSG Eğitim kurumuna hitaben yazılmış ekte örneği gönderilmiş olan dilekçe,

  2. Lisans diploması fotokopisi,

  3. Nüfus cüzdanı fotokopisi,

Kayıt İçin Gerekli Belgeler

bottom of page