top of page

Kurum ve kuruluşlarda sağlık personeli çalıştırılmasına yönelik kanununa göre, işyeri hekimi çalıştıran her kurum veya kuruluş diğer sağlık personeli de çalıştırmak zorundadır. Online DSP kursu hizmeti sunan BULUT AKADEMi™, kursiyerlerine özel fiyatlarla kolay bir şekilde sertifika aldıran profesyonel bir kurstur.

İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası ile önem kazanan bu sektörde diğer sağlık personeli mesleği ciddi değer kazanmıştır. Bulut Akademi bünyesinde yer alan kursiyerlerine büyük önem vererek uzaktan işyeri hemşireliği eğitimi vermekte ve sertifika edindirmektedir. Uzaktan DSP kursu hizmeti sunan Bulut Akademi’yi tercih etmek, kursiyer bireylere harika bir kapı aralaması nedeniyle meslek sahibi olmaları adına müthiş bir adımdır.

Online DSP Kursu alabilecek kişiler aşağıda sıralanan mesleklere sahip kişilerdir:

  • Hemşire

  • Acil Tıp Teknisyeni

  • Çevre Sağlığı Teknisyeni

  • Sağlık Memuru

 

DSP Kursu Kaç Gün?

Uzaktan DSP kursu, 90 saatlik bir eğitim sonunda Çalışma Bakanlığı’nın gerçekleştirdiği sınavdan 60 puan ve üzeri başarı sağlayan kişilere sertifika kazandırır. Eğitim süresi yaklaşık 15 gün sürmektedir. Eğitimciler ve kursiyerler kameralarını açarak toplantılara katılır, 90 saatlik eğitimi tamamlayan her birey sınava girmeye hak kazanır. Yaklaşık 2 haftalık bir süreçte tamamlanan eğitimler doğrultusunda, kursiyerler uzaktan işyeri hemşireliği eğitimi ni tamamlamaktadırlar. Uzaktan DSP kursu kursiyer adaylar için çok avantajlı bir hizmettir. Online DSP kursu sayesinde olduğunuz yerden günlük eğitimlere zamanlı şekilde katılarak kısa sürede sertifika sahibi olabilirsiniz. BULUT AKADEMi™ olarak siz değerli müşterilerimize birçok alanda hizmet veriyoruz:

 

DSP Kursu Fiyatları

Diğer sağlık personeli kursu fiyatları zaman zaman değişiklik gösterebilmektedir. Ders aldığınız kursun kalitesine ve verdiği eğitime bağlı olarak değişiklik gösteren fiyatlar genellikle 1200-1500 fiyat civarındadır. Alacağınız eğitimin kalitesine bağlı olarak değişen fiyatlar DSP kursları arasında değişkenlik gösterebilir. Uzaktan DSP kursu almak çok avantajlı bir yöntemdir. Bulunduğunuz noktadan internet aracılığı ile bağlantı kurmanız dahilinde sizlere kolay yoldan iş imkânı sunan BULUT AKADEMi™ Uzaktan İşyeri Hemşireliği Eğitimi vererek meslek edinmenizi sağlamaktadır. DSP kurslarında verilen eğitim, iş hayatınızda ve günlük yaşantınızda da çok önemlidir. Uzaktan DSP kursu sayesinde kolay şekilde kariyerinize çok yönlü özellikler ekleyebilirsiniz. Birçok kurum ve ya kuruluş tarafından aranan sertifikalara Bulut Akademi sayesinde sahip olabilir, nitelikli ve donanımlı bireyler olabilir.

İş Güvenliği Uzmanlığı İçin Kursa Gitmek Şart Mı?

İş güvenliği uzmanlığı için dersin yapılacağı vakitte internet üzerinden eğitime katılmanız, eğitim sırasında bilgisayarınızın veya telefonunuzun başında olmanız gerekir. Ancak eş zamansız yapılan eğitimleri takip etme zorunluluğunuz yoktur, ders kaydını istediğiniz bir vakitte dinleyebilirsiniz. Kursa gitmek yerine artık online olarak sunulan hizmetler bireyler için büyük kolaylık sağlamıştır.

DSP Kursu Devam Zorunluluğu Var mı?

Online DSP Kursu teorik derslerden ve pratik derslerden oluşmaktadır. Teorik derslerin yaklaşık yüzde 90-95’ine katılım zorunludur. Bir kursiyer 6 saatlik devamsızlık hakkına sahiptir.  6 saatten fazla devamsızlık yapan öğrenciler başarısız olarak değerlendirilmekte ve DSP sertifikası alamamaktadır. Online DSP kursu devamsızlık çizelgesi sadece eğitim görevlileri tarafından kontrol edilmemekte, Çalışma Bakanlığı tarafından da düzenli olarak denetlenmektedir.

Eşzamanlı olan işyeri hemşireliği eğitimi derslerinde devam zorunluluğu bulunmaktadır. Bu nedenle öğrencilerin devamsızlık yapması asla tavsiye edilmemektedir. Hatta ellerinden gelen tüm derslere katılmaları beklenmektedir. Sizler de çeşitli sertifikalara sahip olabilmek için BULUT AKADEMi™ ile iletişime geçebilir ve detaylı bilgi edinebilirsiniz.

bottom of page