top of page

Mimarlar İş Güvenliği Uzmanı Olabilir mi? 2022


Mimarlar İs Güvenliği Uzmanı Olabilir mi? 2022

Gün geçtikçe sürekli üzerinde ilgi artan ve en ehemmiyetli iş kollarından biri hale gelen iş güvenliği uzmanlığı hakkında birçok kişi araştırma yapmaktadır. Mimarlar da bu kişiler arasında yer almaktadır. Haliyle “Mimarlar iş güvenliği uzmanı olabilir mi?” “iş güvenliği uzmanlığı bölümü haricinde mezun kişilerin iş güvenliği uzmanlığı sertifikası alma şansları var mı?” soruları akıllara gelmektedir. O zaman vakit kaybetmeden “Mimarlar Nasıl iş güvenliği uzmanı olur? Hangi mimarlar iş güvenliği uzmanı olabilir?” sorularını yanıtlayalım.


Yazımıza geçmeden önce kimler iş güvenliği uzmanı olabilir? sorusuna kısaca değinelim.


Kimler iş güvenliği uzmanı olabilir?


Aşağıdaki bölümlerden mezun kişiler 6331 sayılı kanuna göre iş güvenliği uzmanı olabilirler:


 • Mimarlar,

 • Fen Fakültesinden Mezunlar,

 • Biyologlar,

 • İş Sağlığı Güvenliği mezunları

 • Teknik Personeller


Mimarların İş Güvenliği Uzmanı Olarak Çalışması


Belirli mimarlık fakültelerinden mezun olmuş mimarlık mezunu kişiler gerekli iş güvenliği uzmanlığı eğitimi ni tamamlamış, iş güvenliği uzmanlığı sınavı için hazırlanmış ve iş güvenliği uzmanlığı belgesi alarak iş güvenliği uzmanı olarak çalışabilir mi?


Mimarlar İş Güvenliği Uzmanı Olabilir mi?


6331 Sayılı Kanun’a göre zaruri olan iş güvenliği uzmanlığı sertifikası sahibi bir mimar iş sağlığı güvenliği uzmanı olarak çalışması haftada 80 saati aşmamak kaidesiyle serbesttir.


 


Hangi Mimarlar İş Güvenliği Uzmanı Olabilir?


Aşağıdaki fakültelerden mezun olan mimarlar iş güvenliği uzmanı olabilmektedir:

 • Mimarlık ve Mühendislik Fakülteleri,

 • Güzel Sanatlar Fakültesi,

 • Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi,

 • Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi,

 • Mühendislik ve Tasarım Fakültesi,

 • Sanat ve Tasarım Fakültesi.


Mimarlar Nasıl İş Güvenliği Uzmanı Olabilir?


Mimarlar mezun olduktan sonra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş bir isg kursu ile eğitimlerini tamamlayıp gerekli sınavdan başarılı oldukları takdirde iş güvenliği uzmanı olabilirler.


Sosyal Güvenlik Bakanlığı üzerinden tescilli Bulut Akademi, İSG kursları vermek amacıyla kurulmuş ruhsatlı bir eğitim kurumudur. İş güvenliği uzmanlığı konusunda sağlam bir altyapı istiyorsanız ilk önceliğiniz kaliteli ve özgün bir eğitim almak olmalıdır. Eğitim almak için hemen Bulut Akademi İSG kurslarımıza kayıt yaptırabilirsiniz


Mimarlar İş Güvenliği Uzmanlığı Sertifikası Nasıl Alır?


Öncelikle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafında düzenlenen eğitimi görmeli ve sınavdan yeterli puanı almalıdır. Bu sertifikayı isteyen adaylar Çalışma ve Sosyal ve Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş bir eğitim kurumuna başvurmalıdır. Bakanlık tarafınca uygulanan yılda 2 kez düzenlenen sınava katılmalıdır. Daha fazla bilgi için bağlantıya tıklayabilirsiniz. 

Mimarlar İş Güvenliği Uzmanı Olabilir mi? 2022 konulu yazımız umarız yeterince açıklayıcı olmuştur. Fakat bu konu ve aklınıza takılan tüm diğer konular hakkında sorularınızı bize bir form bırakarak sorabilirsiniz. Uzmanlarımız sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacaklardır.


BULUT AKADEMi™ Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından İSG Eğitimleri noktasında Yetkilendirilmiş olan KARİYER ENSTİTÜSÜ A.Ş. markasıdır. Bulut Akademi, “Türkiye’nin İSG Kursu” sloganı ile tam 13 yıldır binlerce kişinin İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifikası almasını sağlamıştır.


Sizler de en uygun fiyat avantajlarından yararlanmak ve İSG Sertifikası hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için hemen aşağıdaki formu doldurun.


 

 
 
 

 

12 Yıllık Eğitim Tecrübesi,

81 İlde, binlerce referans ile

Gururla eğitimlerine devam eden

 

Ücretsiz Danışma Hatlarımızı aramadan,

Önce Diğerlerini Arayın; Farkı Farkedin :)

+90 532 238 12 50

+90 532 359 12 50

+90 532 720 68 32

 

İç Anadolu Bölge Müdürlüğü Gültepe Mh. 3. Toptancılar Sk. MAQAM Office B Blok No:505 58080 | Merkez | SİVAS +90 850 550 58 06


Genel Müdürlük Ehlibeyt Mh. Tekstilciler Cd. Türeli İş Merkezi No:14/6 Kat:3 06520 | Çankaya | ANKARA +90 312 911 94 14


Marmara Bölge Müdürlüğü Y. Dudullu Mh. Bayrak Cd. Bilim Tower 30/75 Kat:10 34775 | Ümraniye | İSTANBUL +90 216 606 17 58

 Commentaires


bottom of page