top of page

Mersin İşyeri Hekimliği Kursu | 2022


Mersin İşyeri Hekimliği Kursu | 2022

Mersin İşyeri Hekimliği Kursu | 2022 konu başlıklı bugünkü yazımızda bu sorunun yanında merak edilen Mersin İşyeri Hekimliği Kursu nedir? İşyeri Hekimliği Uzmanlığı Sınavı konu dağılımı nelerden oluşuyor? Sorularına da cevap vereceğiz. Şimdi zaman kaybetmeden yazımıza geçelim.Yazımıza Kimler iş yeri hekimi olabilir? sorusu ile başlayalım.


Kimler İşyeri Hekimi Olabilir?


Mersin İşyeri Hekimliği Kursu eğitim programlarına katılabilmek için de İşyeri Hekimi olabilmek için öncelikle hekimlik diploması sahibi olmanız gerekmektedir. Bazı istisnai durumlar dışında tüm doktorla branş fark etmeksizin eğitim alarak işyeri hekimi olabilir. Peki bu istisnai durumlar nedir:


  • Doktorluk diplomasına sahip iş sağlığı ve güvenliği bilim doktorlarına,

  • İsg alanında yardımcılık süresiyle dahilinde en az sekiz yıl teftiş görevi yapmış hekim iş müfettişleri

  • Genel Müdürlük ve ona bağlı departmanlarda İsg alanında sekiz yıl veya daha fazla faaliyet göstermiş hekimlere istekleri halinde işyeri hekimliği sertifikası verilir.


İşyeri Hekimliği Eğitimi


İşyeri hekimliği eğitimi uygulamalı ve teorik olmak üzere 2 evreden oluşmaktadır. Toplamda 220 saattir, teorik evresi ise 180 saattir (90 Uzaktan eğitim + 90 Örgün eğitim), ve 40 saati uygulamadan (staj) oluşturmaktadır.


Online İşyeri hekimliği Eğitimi evresinde adayların devamsızlık hakkı bulunmamaktadır. Fakat yüz yüze yapılan eğitimlerde ise 6 saatlik devamsızlık hakkınız vardır. Genelde katılımcılar online yapılan sınavda herhangi bir sıkıntı yaşamazlar. Çünkü online eğitimlere katılımcılar istediği saat ve yerde girebilir. Yüz yüze eğitim süresi ise 15 gün olarak belirlenmiştir. 15 günlük süreçte katılımcılara verilen devamsızlık hakkı katiyen geçmemelidir.


Nasıl İşyeri Hekimliği Sertifikası Alabilirim?


220 saatlik eğitimin ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve ÖSYM’nin katkılarıyla düzenlenen İSG sınavına girmeye hak kazanmaktadırlar. Yani İşyeri hekimi olmak istiyorsanız ilk olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş İş sağlığı ve güvenliği kursu veren bir eğitim kurumundan İşyeri hekimliği eğitimi aldıktan sonra her yıl iki defa düzenlenen işyeri hekimliği sınavına girerek İşyeri hekimliği sınavı nı geçerek işyeri hekimliği sertifikanızı alabilirsiniz.


İşyeri Hekimliği Sınav Konu Dağılımları,


İşyeri hekimliği sınav konuları şu şekilde dağılım göstermektedir:

Hukuk

%5

Sağlık

​%50

Genel İSG Konuları

%15

Mevzuat

%25

Teknik

%5İşyeri Hekimliği Sınavı Başvurusu


İşyeri hekimliği sınavı, yılda iki kez olmak üzere ÖSYM tarafından düzenlenen bir sınavdır. İşyeri hekimi olmak isteyen adaylar öncelikle bu sınava girmelidir ve başarıyla bu sınavı geçmelidirler.


İşyeri hekimliği sınavı mayıs ve aralık aylarında yapılır. Sınav başvuruları ÖSYM sitesi üzerinden yapılabilir ayrıca başvurular genelde sınavdan 1,5 ay önce yapılır.


İşyeri hekimliği sınavı, çoktan seçmeli 50 soruluk bir sınavdır. Sınavdan geçebilmek için için en az 70 puan almak gereklidir. 

Mersin İşyeri Hekimliği Kursu | 2022 konulu yazımız umarız yeterince açıklayıcı olmuştur. Fakat bu konu ve aklınıza takılan tüm diğer konular hakkında sorularınızı bize bir form bırakarak sorabilirsiniz. Uzmanlarımız sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacaklardır.


BULUT AKADEMi™ Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından İSG Eğitimleri noktasında Yetkilendirilmiş olan KARİYER ENSTİTÜSÜ A.Ş. markasıdır. Bulut Akademi, “Türkiye’nin İSG Kursu” sloganı ile tam 13 yıldır binlerce kişinin İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifikası almasını sağlamıştır.


Sizler de en uygun fiyat avantajlarından yararlanmak ve İSG Sertifikası hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için hemen aşağıdaki formu doldurun.


 

 
 
 

 

12 Yıllık Eğitim Tecrübesi,

81 İlde, binlerce referans ile

Gururla eğitimlerine devam eden

 

Ücretsiz Danışma Hatlarımızı aramadan,

Önce Diğerlerini Arayın; Farkı Farkedin :)

+90 532 238 12 50

+90 532 359 12 50

+90 532 720 68 32

 

İç Anadolu Bölge Müdürlüğü Gültepe Mh. 3. Toptancılar Sk. MAQAM Office B Blok No:505 58080 | Merkez | SİVAS +90 850 550 58 06


Genel Müdürlük Ehlibeyt Mh. Tekstilciler Cd. Türeli İş Merkezi No:14/6 Kat:3 06520 | Çankaya | ANKARA +90 312 911 94 14


Marmara Bölge Müdürlüğü Y. Dudullu Mh. Bayrak Cd. Bilim Tower 30/75 Kat:10 34775 | Ümraniye | İSTANBUL +90 216 606 17 58

 

コメント


bottom of page