top of page

İş Sağlığı ve Güvenliği AÖF’de Okunur mu? | 2024

İş Sağlığı ve Güvenliği AÖF’de Okunur mu? | 2024 İşte Detaylar


İş Sağlığı ve Güvenliği AÖF’de Okunur mu? Sorusunun yanıtı pek çok kişinin merak ettiği bir konu. Bu yazıda, AÖF İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü'nün Hangi Üniversitelerde Var olduğunu ve AÖF İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü Mezuniyet Koşulları'nı inceleyeceğiz.İş Sağlığı ve Güvenliği AÖF’de Okunur mu?


İş sağlığı ve güvenliği çalışanları, işyerinde olabilecek kazaları ve riskleri önlemeyi hedefleyen, meslek hastalıklarını engelleyen önemli bir alanda faaliyet gösterirler. Bu alanda çalışmak isteyenler sadece geleneksel üniversitelerde değil, aynı zamanda açıköğretim fakültelerinin iş sağlığı ve güvenliği bölümlerinde de eğitim alabilirler.AÖF İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?


Açıköğretim İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü şu üniversitelerde bulunmaktadır:


  • Anadolu Üniversitesi

  • İstanbul Üniversitesi

  • Atatürk Üniversitesi


Bu üniversitelerin İş Sağlığı ve Güvenliği AÖF bölümleri 2 yıllıktır. Yükseköğretim Sınavı (YKS) puanı ile bahsedilen üniversitelerin İş Sağlığı ve Güvenliği Açıköğretim bölümlerine kayıt olunabilir. Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra öğrenciler, Temel İş Sağlığı ve Güvenliği dersleri ile iş hayatına hazırlanırlar.


AÖF İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü Mezuniyet Koşulları Nelerdir?


İş Sağlığı ve Güvenliği AÖF bölümünden mezun olmak için şu koşullar gereklidir:


  • 120 AKTS kredilik dersleri başarıyla tamamlamak.

  • FF, YZ ve DZ notları olmayan ve Genel Not Ortalaması (GNO) en az 2,00 olan öğrenciler mezun olabilirler.

  • FF, YZ ve DZ notları olan ve Genel Not Ortalaması (GNO) 2,00'nin altında olan öğrenciler mezun olamazlar.


Mezun olan öğrencilere Açıköğretim Fakültesi İş Sağlığı ve Güvenliği Önlisans programı diploması verilir.


İş Sağlığı ve Güvenliği AÖF’de Okunur mu?


Bu yazımızın işleri netleştirdiğini umuyoruz. Ancak, bu konu ve diğer sorularınız hakkında bize soru yöneltebilirsiniz. Uzmanlarımız size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaklar.

Kariyer Enstitüsü İSG Eğitim Kurumları, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi verme yetkisine sahiptir. 14 yıldır binlerce kişiye İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimi, İşyeri Hekimliği Eğitimi ve İşyeri Hemşireliği Eğitimi sunmuştur.

En uygun fiyatlarla faydalanmak ve İSG Sertifikası hakkında daha fazla bilgi edinmek için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.댓글


bottom of page