top of page

İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı | BULUT AKADEMi


İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hakkında Bilgiler ve Resmi Mevzuata bu başlıktan ulaşabilirsiniz
İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı

İş Güvenliği Uzmanlığı sertifikasına sahip olabilmek için, daha önce sizlerle paylaştığımız "Kimler İş Güvenliği Uzmanı Olabilir?" başlığımızı öncelikle incelemenizi tavsiye ediyoruz.


İlgili makalemizde değindiğimiz diploma şartlarından birini sağlayan iş güvenliği uzmanı adayları, ÇSGB tarafından İş Sağlığı ve Güvenliği Temel Eğitimi vermeye yetkili bir eğitim kurumundan (örn: Bulut Akademi :) ilgili eğitimleri alır (90 saat uzaktan eğitim, 90 saat örgün eğitim ve 40 saat uygulamalı eğitim dahil), akabinde ÖSYM ve ÇSGB işbirliği ile yılda iki kez yapılan sınavlara katılma hakkı kazanır. Sınav takvimi ve uygulama esasları ÖSYM web sitesinden duyurulur.

Kurumumuzdan eğitim alan tüm kursiyerlerimiz, ilgili tarihlerde sms ve mail yolu ile bilgilendirilir. "Eğitim öncesinde olduğu gibi, eğitim sonrasında da kursiyerlerimizin yanındayız" desem biraz reklam yapmış oluruz sanırım :)


Konumuza geri dönecek olur isek, E-devlet şifreniz ile giriş yapacağınız ekrandan, sınav başvurunuzu, ödeme işlemlerinizi ve sınav merkezi tercihlerinizi tamamlayabilirsiniz. Sınava yakın bir tarihte, Giriş Belgeniz sisteme yüklenecektir. Sınava giderken bu belgeyi yanınızda götürmeniz şarttır. KPSS, ALES yada YDS sınav kuralları ne ise, İSG Uzmanlığı sınavı için de aynı kurallar geçerlidir.


Sınav öncesinde iki tekrar konu çalışmak ve daha sonra bolca soru çözmek, size başarıyı getirecektir. Hak verirsiniz ki sürekli mevzuat güncelleniyor; Çalışma notlarınızın güncel olmasına lütfen dikkat edin, zira yaklaşık 6 yıldır yapılan bu sınav için internet ortamı tam bir bilgi çöplüğüne dönmüş durumda. İnternetten edindiğiniz yada eğitim aldığınız kurumun notlarının da güncelliğini bilgit.com dan teyid etmenizi tavsiye ederiz. Soru çözmek için bilinir bir yayın evinin güncel kaynağına başvurun. Tanımadığınız yayın evlerinin soru bankalarına pek yaklaşmayın. Bilgit.com u kullanma alışkanlığı kazanmanız, İSG uzmanlığı mesleğini icra ederken de çok işinize yarayacak.


Kısacası, İSG sınavlarında başarının sırrı, bir çok sınavda olduğu gibi çokça soru çözmektir. Size bu tavsiyeleri, yüzlerce İş Güvenliği Uzmanının sınavda başarısına vesile olduğumuz tecrübelerimize binaen veriyoruz.


Makalemiz sohbet diliyle oluştu; Detaylara ulaşmak ve ayrıntılı bilgi sahibi olmak isterseniz, ÖSYM tarafından yayımlanan son kılavuza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.


Ayrıca İSG sınavları hakkında Size hatırlatmalar yapmamızı isterseniz, iletişim sayfamızdaki formu doldurarak, izinli e-posta listemize dahil olabilir ve güncel duyurulardan haberdar olabilirsiniz.


Hepinize başarılar diliyoruz. 

Güncel İş Güvenliği Eğitimi Haberlerini Takip Edebilmek Abone Olun;

 
 
 

 

12 Yıllık Eğitim Tecrübesi,

81 İlde, binlerce referans ile

Gururla eğitimlerine devam eden

 

Ücretsiz Danışma Hatlarımızı aramadan,

Önce Diğerlerini Arayın; Farkı Farkedin :)

+90 532 238 12 50

+90 532 359 12 50

+90 532 720 68 32

 

İç Anadolu Bölge Müdürlüğü Gültepe Mh. 3. Toptancılar Sk. MAQAM Office B Blok No:505 58080 | Merkez | SİVAS +90 850 550 58 06


Genel Müdürlük Ehlibeyt Mh. Tekstilciler Cd. Türeli İş Merkezi No:14/6 Kat:3 06520 | Çankaya | ANKARA +90 312 911 94 14


Marmara Bölge Müdürlüğü Y. Dudullu Mh. Bayrak Cd. Bilim Tower 30/75 Kat:10 34775 | Ümraniye | İSTANBUL +90 216 606 17 58

 

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

07 Kasım 2020 İSG Sınav Sonuçları

Bildiğiniz üzere İSG Genel Müdürlüğü ve ÖSYM tarafından düzenlenen İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı 07 Kasım 2020'de Adana,...

Comments


bottom of page