top of page

İş Güvenliği Uzmanı Ne kadar Maaş Alır? 2022


İş Güvenliği Uzmanı Ne Kadar Maaş Alır? 2022

İş Güvenliği Uzmanı Ne kadar Maaş Alır? 2022 yılı içerisinde güncellenmiş maaşları merak ettiğinizi biliyoruz. Peki İş Güvenliği Uzmanı maaşı şuan hangi fiyat aralığında ve İş Güvenliği Uzmanı Maaş Hesaplama da etki eden faktörler neler? Bu soruların cevaplarını bu yazımızda açıklamaya çalışacağız.İş Güvenliği Uzmanı Maaşı Hangi Fiyat Aralığında?


İş Güvenliği Uzmanı 6331 Sayılı Kanun gereği tüm işyerlerinde zorunludur ve çalıştırmayan işverenlere idari para cezası uygulanmaktadır.


Asgari ücrete yapılan zamlardan sonra İş Güvenliği Uzmanı Maaşı da artış gösterdi. Maaşlara yansıyan oranlar İş Güvenlik Uzmanına ait sertifika ve Tehlike sınıfına göre değişiklik göstermektedir. Nedir bu Tehlike sınıfı:

  • İş sağlığı ve güvenliği açısından, yapılan işin özelliği, işin her safhasında kullanılan veya ortaya çıkan maddeler, iş ekipmanı, üretim yöntem ve şekilleri, çalışma ortam ve şartları ile ilgili diğer hususlar dikkate alınarak işyeri için belirlenen tehlike grubunu ifade eder.

İş Güvenliği Uzmanı Maaş Hesaplama da Etki Eden Faktörler Neler?


İş Güvenliği Uzmanı Maaş Hesaplama da etki eden faktörler neler? :


➡️ İş Güvenliği Uzmanının yetkili olduğu ve ilgilendiği işyeri sayısı

➡️ İş Güvenliği Uzmanının Çalışma süresi

➡️ Diğer değişkenler
 


Tehlike Sınıfına Göre İş Güvenliği Uzmanı Maaşı Ne Kadar?


Tehlike sınıflarından A Sınıfı Sertifikası olan bir İş güvenliği Uzmanı çalıştığı alanın en tehlikeli bölgelerde olması sebebiyle diğerlerine göre daha fazla ücret almaktadır. A Sınıfı İş Güvenlik Uzmanı Maaşı 2022 yılı baz alarak söyleyecek olursak şu an 4.270 TL ile 21.120 TL arasında bir fiyat karşımıza çıkmaktadır. Ancak bir A Sınıfı İş Güvenlik Uzmanı ortalama olarak çalıştığı iş hayatında alacağı maaş 9.230 TL. Bu maaş ücreti iş hayatında geçirmiş olduğu yıllar ve yabancı dil yeteneğine göre değişiklik göstermektedir.


Tehlike sınıflarından bir diğeri olan B sınıfı Sertifikası olan İş Güvenlik Uzmanı orta tehlikeli bölgelerde faaliyet göstermektedir. Maaşa etki eden faktörlerden biri Asgari Geçim İndirimi, prim ve çalışma hayatında ki yıllara göre değişkenlik göstermektedir. B Sınıfı İş Güvenlik Uzmanı C sınıfına göre daha tehlikeli işyerlerinde çalıştığından dolayı haliyle C sınıfına göre daha fazla maaş almaktadır.


Peki maaşı ne kadar? A sınıfı için yazdığımız değişkenlerin bir çoğu bu sınıf içinde geçerli olacaktır. BU nedenle B Sınıfı İş Güvenlik Uzmanı Maaşı 2022 yılı içerisinde yapılan çeşitli zam ve değişkenleri de eklersek minimum 4.270 TL maksimum ise 15.250 TL olarak bize yansımaktadır. Peki Bir B Sınıfı İş Güvenlik Uzmanı Maaşı ortalama olarak ne olacaktır? O da tam olarak 7.200 TL olacaktır.


Mesleğe yeni başlayacak olan ve az tehlikeli bölgelerde faaliyet gösterecek olan C sınıfı İş Güvenlik Uzmanı nın Maaşı tabi ki bu sektörde ki en minimum maaş olacaktır. Bunun neden böyle olduğunu soracak olursak birincisi diğer sınıflara göre deneyimi daha az, ikincisi ise diğerlerine göre çalıştığı alanın tehlike sınıfı daha düşük. Bu yüzden C Sınıfı İş Güvenlik Uzmanı Maaşı 2022 verilerine göre maksimum 9.250 TL, minimum ise 4.250 TL’dir. Ortalama C Sınıfı İş Sağlığı Güvenliği Uzmanı Maaşı ise 5.270 TL olabileceğini söyleyebiliriz.


Maaşları en yüksek değerlerinden alabilmek için iş yerlerinin bizden istediği en önemli şeyler:

  • İşine hakim mi?

  • Bilgisi yeterli mi?

  • Yabancı çalışanlarımı da eğitebilecek düzeyde yabancı dil bilgisi var mı?

Bu soruların cevapları sizin için ne kadar olumlu ve evet şeklinde olursa maaşınızın da o kadar yüksek olacağı söylenilebilir. 

İş Güvenliği Uzmanı Ne kadar Maaş Alır? 2022 konulu yazımız umarız yeterince açıklayıcı olmuştur. Fakat bu konu ve aklınıza takılan tüm diğer konular hakkında sorularınızı bize bir form bırakarak sorabilirsiniz. Uzmanlarımız sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacaklardır.


BULUT AKADEMi™ Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından İSG Eğitimleri noktasında Yetkilendirilmiş olan KARİYER ENSTİTÜSÜ A.Ş. markasıdır. Bulut Akademi, “Türkiye’nin İSG Kursu” sloganı ile tam 13 yıldır binlerce kişinin İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifikası almasını sağlamıştır.


Sizler de en uygun fiyat avantajlarından yararlanmak ve İSG Sertifikası hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için hemen aşağıdaki formu doldurun. 

 
 
 

 

12 Yıllık Eğitim Tecrübesi,

81 İlde, binlerce referans ile

Gururla eğitimlerine devam eden

 

Ücretsiz Danışma Hatlarımızı aramadan,

Önce Diğerlerini Arayın; Farkı Farkedin :)

+90 532 238 12 50

+90 532 359 12 50

+90 532 720 68 32

 

İç Anadolu Bölge Müdürlüğü Gültepe Mh. 3. Toptancılar Sk. MAQAM Office B Blok No:505 58080 | Merkez | SİVAS +90 850 550 58 06


Genel Müdürlük Ehlibeyt Mh. Tekstilciler Cd. Türeli İş Merkezi No:14/6 Kat:3 06520 | Çankaya | ANKARA +90 312 911 94 14


Marmara Bölge Müdürlüğü Y. Dudullu Mh. Bayrak Cd. Bilim Tower 30/75 Kat:10 34775 | Ümraniye | İSTANBUL +90 216 606 17 58

 
Comments


bottom of page