top of page

İş Güvenliği Sınavı Geçme Notu Nedir? | 2023


İş Güvenliği Sınavı Geçme Notu | 2023 Detaylı Bilgiler


İş Güvenliği Sınavı Geçme Notu hakkında detaylı bilgi almak için doğru adrestesiniz. İş Güvenliği Sınavı'nın detayları ve 2023 tarihleri burada!

İş Güvenliği Sınavı, yılda iki kez düzenlenir ancak katılım kısıtlamaları vardır. ÖSYM tarafından düzenlenen sınava katılabilen grupları öğrenin:


  • Mühendislik ve Mimarlık Fakülteleri

  • Teknik Eleman Yetiştiren Bölümler

  • İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü Lisans ve Ön lisans Programları

  • Fen-Edebiyat Fakültesi; biyoloji, kimya, fizik bölümlerinden mezunlar


Sınava katılmak isteyenlerin öncelikle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın yetkilendirdiği KARİYER ENSTİTÜSÜ™'nden eğitim alması gerekir.İş Güvenliği Sınavı Geçme Notu Nedir?


İş Güvenliği Sınavı 50 sorudan oluşur ve 75 dakika içinde cevaplanmalıdır. Geçme notu 70 puan olarak belirlenmiştir; adayların 35 soruyu doğru yapması gerekmektedir.2023 İş Güvenliği Sınavı Ne Zaman?


2023 İş Güvenliği Sınavı takvimi şu şekildedir: İlk İş Güvenliği Sınavı 02 Nisan tarihinde yapılacaktır. 2023 yılının ikinci ve son İş Güvenliği Sınavı 10 Aralık 2023 tarihinde gerçekleştirilecektir.Konuyla ilgili detaylar ve sorularınız için bize ulaşabilirsiniz. Uzmanlarımız size yardımcı olmak için burada!

Kariyer Enstitüsü, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiştir. 14 yıldır İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimi, İşyeri Hekimliği ve İşyeri Hemşireliği Eğitimi vermektedir.

Comments


bottom of page