top of page

B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Ne Kadar Maaş Alır?

Daha önceki yazılarınızdan kimler B sınıfı iş güvenliği uzmanı olabilir başlığında belirttiğimiz kişiler iş güvenliği uzmanlığı hizmetini vermeye başladıklarında üç farklı yol izleyebilirler;

-bir ortak sağlık güvenlik birimi nde tam süreli olarak görev alabilirler

-i̇ş güvenliği uzmanı istihdam zorunluluğu bulunan bir firmada tam süreli olarak görev alabilirler

-i̇ş güvenliği uzmanı istihdam zorunluluğu bulunan bir firmada kısmi süreli olarak görev alabilirler.

Konumuza geri dönecek olursak bir B sınıfı iş güvenliği uzmanının maaşının ne kadar olduğu hizmet verdiği sektöre firmanın bulunduğu ile ve uzmanın alanındaki tecrübesine bağlı olmakla birlikte, başlangıç olarak 1,50 asgari ücret seviyesindedir. Alanında uzman iş güvenliği uzmanlığı tecrübesi ve saha tecrübesi bulunan kişilerin ise ortalama 2-2,5 asgari ücret seviyesinde maaş aldığı bilinmektedir. Alınan maaşla birlikte yol yemek sağlık sigortası gibi sosyal imkanlardan da bir B sınıfı iş güvenliği uzmanı faydalanmaktadır.

Bahsettiğimiz rakamlar başlangıç rakamları olup ilgili rakamlar hizmet verilecek sektöre bulunulan ile ve çalışılan firmanın kurumsal yapısına bağlı olarak da değişiklik göstermektedir.


B sınıfı iş güvenliği uzmanlarının çalışma alanları ve maaşları hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için bulut akademi iş güvenliği uzmanlığı eğitim kurumlarındaki eğitim danışmanlarımıza istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.


KDU Eğitimleri ve Yüksek Lisans Destek Hattı +90 532 720 68 32

TMGD ve İSG Kursu Destek Hattı +90 532 238 12 50

Mevcut Öğrencilerimiz ve Uzaktan Eğitim Destek Hattı +90 532 238 12 64


Comentarios


bottom of page