top of page

2023 İSG Sertifika Ücretleri

2023 İSG Sertifika Ücretleri Hakkında Detaylı Bilgi


İSG eğitimini tamamlayan adaylar, ÖSYM tarafından düzenlenen İSG sınavına girmelidir. Başarılı olan adaylar İSG Sertifikası almaya hak kazanır. Sertifikaya sahip olan adaylar, belirli aşamaları tamamlamalıdır. İlk adım olarak, İSG Katip sistemi üzerinden Sertifika Başvuru sürecini başlatmalıdır. Bu süreci tamamlayan adaylar, belirlenen İSG Sertifika Ücretini Ziraat Bankası Kurumsal Tahsilat Hesabına yatırmalıdır. İSG Sertifikası başvuru süreci hakkında daha fazla bilgi almak isteyenler, "2022 İSG Sınavını Kazandım Ne Yapmalıyım?" başlıklı yazımızı inceleyebilirler. 2023 İSG Sertifika Ücretleri, İSG Katip üzerinden yayımlandı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından güncellendi.


2023 İSG Sertifika Ücretleri:


  • Eğitici, İş Güvenliği Uzmanlığı ve İşyeri Hekimliği - 1.534 TL

  • Diğer Sağlık Personeli - 383,50 TL


2023 İSG Sertifikası Vize Yenileme Ücreti:


İSG alanında çalışmaya devam etmek isteyenlerin beş yılda bir İSG Sertifikası Vize Yenileme işlemini yapmaları gerekmektedir. Vize yenileme ücreti her yıl Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından belirlenir. 2023 yılı için, Eğitici, İş Güvenliği Uzmanı, İşyeri Hekimliği ve Diğer Sağlık Personeli için İSG Sertifikası Vize Yenileme Ücreti 383,50 TL olarak belirlenmiştir. Kariyer Enstitüsü İSG Eğitim Kurumları, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi vermek üzere yetkilendirilmiştir.

Türkiye'nin İSG Kursu sloganı ile 14 yıldır binlerce kişiye İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimi, İşyeri Hekimliği Eğitimi ve İşyeri Hemşireliği Eğitimi sunmaktadır. En uygun fiyat avantajlarından yararlanmak ve İSG Sertifikası hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için lütfen iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


Comments


bottom of page