top of page
İş Güvenliği Uzmanlığı Sertifikası

İZMİR  İŞ GÜVENLİĞİ KURSU

 Coronavirus pandemisi  nedeniyle, İZMİR ilimizdeki bulunan tüm öğrencilerimiz, İş Güvenliği Uzmanlığı Temel Eğitimini, Bulut Akademi Eğitim Kurumlarının 11 yıllık eğitim tecrübesi ile %100 Online Uzaktan Eğitim şeklinde alabilmektedirler.

 

 Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının 17.04.2020 tarihli “Eğitim Kurumları tarafından Verilen İSG Profesyoneli Temel Eğitim Programlarının Uzaktan Eğitim ile Yapılması Hakkında” yazısı doğrultusunda hareket eden Bulut Akademi İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitim Kurumları, İSG alanında ilgili kanunun çıktığı ilk günden bugüne kadar İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimleri vermesinden kaynaklı güvenilir, disiplinli ve ilkelerine sadık yapısı ile, tüm iş güvenliği uzmanlığı eğitimlerini İZMİR İlindeki Mimar, Mühendis, Teknik Öğretmen, Fizik – Kimya – Biyoloji bölümlerinin  Lisans programları ve İSG Önlisans programları mezunlarına online – uzaktan eğitim olarak devam ettirmektedir. 

 

Bulut Akademi, İş Güvenliği Uzmanlığı ve İşyeri Hekimliği Eğitim Kurumları, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından resmi olarak yetkilendirilmiş bir İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Kurumudur. 

İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI NEDİR?

İş Güvenliği Uzmanı, iş sağlığı ve güvenliği alanında görev yapmak üzere ilgili bakanlık tarafından yetkilendirilmiş eğitim kurumlarından toplam 220 saatlik eğitimini tamamlayıp, yine ilgili  bakanlık ve ÖSYM tarafından yapılan sınavda 50 soruluk sınavdan 35 tane ve üzeri sayıda soruya, doğru cevabı vererek başarılı olan kişilere verilen unvandır.

İZMİR İLİNDE KİMLER C SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI OLABİLİR?

-Tüm Mühendislik Fakültesi Mezunları,

-Fen Fakültesi Fizik Kimya ve Biyoloji bölümlerinin lisans programı mezunları,

-Teknik Eğitim Fakültesi mezunları,

-İSG önlisans programı mezunları, 

Bakanlık tarafından yetkilendirilmiş İSG Eğitim Kurumlarından toplam 220 saatlik eğitim alarak   ÖSYM tarafından yılda iki kez düzenlenen sınava katılarak başarılı oldukları durumda İş Güvenliği Uzmanı olabilirler.

 

İçinde bulunduğumuz coronavirus salgını nedeniyle Mayıs 2020’de düzenlenmesi planlanan İş Güvenliği Uzmanlığı sınavı iptal edilmiştir; Aralık 2020 için planlanan sınav da Kasım 2020 tarihinde yapılmak üzere belirlenmiştir. 2021 yılındaki ilk sınavın Mayıs 2020 de düzenlenmesi beklenmektedir. 

C SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI OLABİLMEK İÇİN İZMİR İLİNDEKİ ADAYLAR NASIL BİR EĞİTİM ALMALIDIR?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından belirlenen, 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunu çerçevesinde, 

90 saat A-Senkron uzaktan eğitim (internet erişiminizin olduğu her yerden, belirtilen süreler içinde istediğiniz saatlerde eğitiminizi alabilirsiniz)

90 saat Senkron Canlı - Online eğitim (Tüm derslere online olarak aktif katılmalısınız; devamsızlık hakkınız sadece 6 saattir)

40 saat uygulamalı eğitim alınmalıdır. (Staj konusunda öğrencilerimize yardımcı olmaktayız)

İZMİR İLİNDE İSTEDİĞİM EĞİTİM KURUMUNDAN İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI EĞİTİMİ ALABİLİR MİYİM?

Hayır; sadece Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş eğitim kurumlarından İş Güvenliği uzmanlığı eğitimi alabilirsiniz. Bulut Akademi, ilgili Bakanlık tarafından yetkilendirilmiş İSG Eğitim Kurumudur ve uzaktan eğitim sistemi ile tüm Türkiye’ye İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi vermektedir. 

İZMİR ilinde görüşeceğiniz farklı kurumlara, Bakanlık Yetkili İSG Eğitim Kurumu olduklarına dair Yetki Belge numarasını mutlaka sorunuz. 

​​

İŞ GÜVENLİĞİ KURSUNA KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER NELERDİR?

PDF formatındaki E-Diplomanız (E-devlet YÖK-Mezun sistemi üzerinden indirilecek)

Kimlik kartınızın suretini (Arkalı önlü, okunaklı)

 

​İZMİR İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimleri noktasında merak ettiğiniz tüm sorularınız ve daha detaylı bilgi sahibi olmak için  için Hafta içi ve Cumartesi günleri de dahil olmak üzere, bize 09:00 – 19:00 saatleri arasında telefon ile ulaşabilirsiniz. Bu süreler dışında da web sitemiz üzerinden bize mesaj bırakabilirsiniz; ilk mesai saatinde size geri dönüş sağlayacağımıza emin olabilirsiniz. 2020

bottom of page