top of page
İş Güvenliği Uzmanlığı Sertifikası

BURSA İŞ GÜVENLİĞİ KURSU

 

İçinde bulunduğumuz Koronavirüs salgını sebebiyle, BURSA ilimizdeki öğrencilerimiz, İş Güvenliği Uzmanlığı Temel Eğitimini, Bulut Akademi Eğitim Kurumlarının 11 yıllık eğitim deneyimi ile %100 Uzaktan Online Eğitim konseptinde alabilmektedirler.

 Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının yayınlamış olduğu 17.04.2020 tarihli “Eğitim Kurumlarınca Verilen İSG Profesyoneli Temel Eğitim Programlarının Uzaktan Eğitim ile Yapılması Hakkında” yazısı doğrultusunda hareket eden Bulut Akademi İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitim Kurumları, İSG alanında kanunun çıktığı ilk günden bugüne İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimleri vermesinden kaynaklı güvenilir ve disiplinli yapısı ve ilkeleri doğrultusunda, tüm iş güvenliği uzmanlığı eğitimlerini BURSA İlindeki Mimar, Mühendis, Teknik Öğretmen, Fizik – Kimya – Biyoloji bölümleri Lisans programları ve İSG bölümü Önlisans programı mezunlarına online – uzaktan eğitim olarak sürdürmektedir. 

 

Bulut Akademi İş Güvenliği Uzmanlığı ve İşyeri Hekimliği Eğitim Kurumları, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından resmi olarak yetkilendirilmiş bir İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Kurumudur. 

İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI NEDİR?

İş Güvenliği Uzmanı, iş sağlığı ve güvenliği alanında görev yapmak üzere Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş eğitim kurumlarından toplam 220 saat eğitim alan ve ilgili bakanlık ve ÖSYM tarafından yapılan ve 50 soru sorulan sınavdan 35 tane ve üzerinde soruya doğru cevabı vererek başarılı sayılan kişilere verilen unvandır.

BURSA İLİNDE KİMLER İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI OLABİLİR?

Bütün Mühendislik Fakültesi Mezunları,

Fen Fakültesi; Fizik Kimya ve Biyoloji bölümleri lisans programları mezunları,

Teknik Eğitim Fakültesi mezunları,

İSG ön lisans mezunları, Bakanlık tarafından yetkilendirilmiş İSG Eğitim Kurumlarından toplam 220 saat eğitim alarak ilgili her yıl ÖSYM tarafından iki kez düzenlenen sınava katılabilir ve başarılı olmaları durumunda İş Güvenliği Uzmanı olabilirler.

 

İçinde bulunduğumuz koronavirüs pandemisi nedeniyle Mayıs 2020’de düzenlenmesi planlanan İş Güvenliği Uzmanlığı sınavı iptal edilmiştir; Aralık 2020 için planlanan sınav ise Kasım 2020 tarihinde yapılması kararlaştırılmıştır. 

2021 yılındaki ilk sınavın Mayıs 2020 de düzenlenmesi beklenmektedir. 

BURSA İLİNDEKİ ADAYLAR İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI OLABİLMEK İÇİN NASIL BİR EĞİTİM ALMALIDIR?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından belirlenen eğitim mevzuatı çerçevesinde, 

90 saat A-Senkron uzaktan eğitim (internet erişiminizini sağlayabildiğiniz  her yerden, belirtilmiş olan süreler içinde istediğiniz saatlerde eğitiminizi alabilirsiniz)

90 saat Senkron Canlı - Online eğitim (Tüm derslere online olarak aktif katılmalısınız;  6 saat devamsızlık hakkınız vardır)

Uygulamalı eğitim süresi 40 saattir. (Staj konusunda irtibata geçen öğrencilerimize yardımcı olmaktayız)

BURSA İLİNDE KENDİ SEÇTİĞİM EĞİTİM KURUMUNDAN İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI EĞİTİMİ ALABİLİR MİYİM?

Hayır; sadece ilgili bakanlık tarafından yetkilendirilmiş eğitim kurumlarından İş Güvenliği uzmanlığı eğitimi alabilirsiniz. Bulut Akademi, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş İSG Eğitim Kurumudur ve uzaktan eğitim sistemi ile tüm Türkiye’ye İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi vermektedir. 

BURSA ilinde görüşeceğiniz farklı kurumlara, Bakanlık Yetkili İSG Eğitim Kurumu olduklarına dair Yetki Belge numarasını sorunuz. 

​​İŞ GÜVENLİĞİ KURSUNA KAYIT OLMAK İÇİN GEREKEN BELGELER NELERDİR?

PDF formatındaki E-Diplomanız (E-devlet YÖK-Mezun sistemi üzerinden indirilecek)

Kimlik suretini ( Arkalı önlü ve okunaklı olacak şekilde)

 

​BURSA İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimleri noktasında merak ettiğiniz tüm sorularınız ve daha detaylı bilgi sahibi olmak için Hafta içi ve Cumartesi günleri de dahil, bize 09:00 – 19:00 saatleri arasında telefon ile ulaşabilirsiniz. Diğer sürelerde de web sitemiz üzerinden bize mesaj bırakabilirsiniz; İlk mesai saatinde Size geri dönüş yapacağımıza emin olabilirsiniz. 2020

bottom of page