top of page

İş Güvenliği Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

İş Güvenliği Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Detaylı Bilgi


10 Aralık 2023 tarihinde gerçekleştirildi. İş Güvenliği Sınavı'nın ardından adaylar, sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak etmeye başladı. İşte bu konuda size güncel bilgileri sunuyoruz.İş Güvenliği Sınavı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Hakkında detaylı bilgiler:


2023 İş Güvenliği Sınavı'na katılan adayların en çok merak ettiği konulardan biri İş Güvenliği Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Biz de sizlere doğru ve güncel bilgiyi sağlamak adına bu konuyu ele aldık. İş Güvenliği Sınav Sonuçları 03 Ocak 2024 tarihinde açıklanacaktır.İş Güvenliği Uzmanı Olmak İçin Yapılması Gerekenler:


İş güvenliği uzmanı olmak isteyenlerin ilk adımı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş KARiYER ENSTiTÜSÜ™ kurumundan iş güvenliği eğitimi almaktır. Eğitimini tamamlayan adaylar, ÖSYM tarafından düzenlenen İş Güvenliği Sınavı'na girmeye hak kazanırlar.

İş Güvenliği Sınavı her yıl iki defa düzenlenmektedir. 2023 yılının ilk sınavı 6 Mayıs'ta yapıldı, ikinci ve son sınav ise 10 Aralık 2023 tarihinde yapıldı. Bu tarihten itibaren 10 Aralık 2023 İş Güvenliği Sınavı'na giren adaylar, sınav sonuçlarını merakla beklemeye başladılar. İş Güvenliği Sınavı 50 sorudan oluşmaktadır. İş Güvenliği Sınavı'ndan başarılı olmak isteyen kişiler en az 70 puan almaları gerekmektedir.


2024 İSG Sınavı Ne Zaman?


ÖSYM tarafından açıklanan 2024 İSG Takvimi'ne göre, İSG Sınavı her yıl olduğu gibi 2024 yılında da iki defa düzenlenecektir.

İSG/1 Sınavı 05 Mayıs 2024 tarihinde gerçekleştirilecek,

İSG/2 Sınavı ise 08 Aralık 2024 tarihinde yapılacaktır.

Eğer İSG uzmanı olmak istiyorsanız, 2024 İSG Sınavı'na hazırlık için en geç 23 Ocak 2024 tarihine kadar KARiYER ENSTiTÜSÜ™ İSG kursuna kayıt yaptırabilirsiniz. Bu yazımızda İş Güvenliği Sınavı ve 2024 İSG Sınavı ile ilgili önemli tarihleri ve bilgileri paylaştık. Konu hakkında aklınıza takılan veya daha fazla bilgi almak istediğiniz sorularınız için bize sorabilirsiniz.

Kariyer Enstitüsü İSG Eğitim Kurumları olarak, iş sağlığı ve güvenliği konusundaki uzmanlığımızı sizinle paylaşmaktan mutluluk duyarız.
Comments


bottom of page