Aydın İSG Tezsiz Yüksek Lisans, Kastamonu Üniversitesi

ANTEP

UZAKTAN EĞİTİM ile

TEZSİZ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI

İSG YÜKSEK LİSANS “KAYIT TARİHLERİ” NEDİR?

Yüksek lisans için Mart 2020 sonuna kadar kayıt olabilirsiniz. Dersler Mayıs 2020 de başlayacaktır. Kontenjan sınırlı olduğu için Mart 2020 öncesinde kayıtların dolma ihtimali vardır; Bu noktada ilk fırsatta evraklarınızı bize ulaştırıp kontenjandan istifade etmenizi tavsiye ederiz.

İSG YÜKSEK LİSANS “EĞİTİM SÜRESİ” NE KADAR?

İş Sağlığı ve Güvenliği Tezsiz Yüksek Lisans programı, yaklaşık dokuz aylık bir süreyi kapsamaktadır. 

İSG YÜKSEK LİSANS “DEVAM ZORUNLULUĞU” VAR MIDIR?

Tüm eğitimler "uzaktan eğitim sistemi" ile gerçekleştiği için, konuya bir zorunluluk olarak bakılmamalı ve sınavlardan başarılı olmak için, kişi kendi müsaitlik durumuna göre sisteme istediği zaman girip derslerine çalışmalıdır. Ayrıca canlı eğitim saatlerinde bilgisayar başında olamaması durumunda da, takip eden bir hafta içinde sisteme girip dersleri izleyebilmektedir.

İSG YÜKSEK LİSANS “SINAVLARI”

Sınavlar, Kütahya , Ankara , İstanbul , İzmir, Diyarbakır illerinde, İlgili Üniversiteden görevlendirilmiş öğretim görevlilerinin gözetiminde yapılmaktadır. 

İSG YÜKSEK LİSANS “GEÇME NOTU”

Vize ve final ortalamanızın 65 ve üzeri olması gerekmektedir. Vize %40 Final %60 ağırlıklı olarak hesaplanmaktadır. İki dönem sonunda genel not ortalamanız 2.50 ve üzeri olmalıdır. Dönem projesinin ortalamaya etkisi bulunmamaktadır. Başarılı/Başarısız olarak değerlendirilmektedir.

İSG YÜKSEK LİSANS “DERSTEN KALMA” VAR MI?

Evet; Başarısız olduğunuz ders olursa yönetmelik gereği en fazla 1 dönem daha yüksek lisans programını uzatabiliyorsunuz. Uzattığınız dönemde kaldığınız ders bazında 3. Dönem için ücret ödüyorsunuz. Ücüncü dönem sonunda da başarısız olduğunuz ders olursa okul ile ilişkiniz kesiliyor.

 

İSG YÜKSEK LİSANS İLE “ASKERLİK TECİLİ” YAPABİLİR MİYİM?

Evet, askerliğinizi tecil ettirebiliyorsunuz. Eğitim dönemi + 1 yıl Askerliğinizi tecil ettirebilirsiniz.

EĞİTİMİMİ TAMAMLADIKTAN SONRA, NE ZAMAN B SINIFI İGU SINAVINA GİREBİLİRİM?

Mayıs 2021 de düzenlenecek olan B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı sınavına katılabilirsiniz. 

BAŞKA BİR ÜNİVERSİTEDE YÜKSEK LİSANS PROGRAMI ÖĞRENCİSİYİM. BU PROGRAMA DA KAYIT OLABİLİR MİYİM?

Bir üniversitede Tezli yadaTezsiz Yüksek Lisans programına kayıtlı öğrenci, başka bir üniversitenin Tezsiz Yüksek Lisans programına kayıt yaptırabilir

 

İSG YÜKSEK LİSANS EĞİTİM ÜCRETİ NE KADAR? ÖDEMELER NASIL?

Yüksek lisans programının ücreti ilk dönem 2.000,00 TL, ikinci dönem 2.030,00 TL  toplada sadece 4.030,00 TL dir. Üniversite tarafından isimleri açıklanan öğrenci ilk dönem harcını eft-havale yöntemi ile ödüyor, ikinci dönem başında ise ikinci dönem harcını ödüyor. İsimler açıklanmadan, hiçbir şekilde ödeme yapılmamaktadır.

BULUT AKADEMİ ÜZERİNDEN KAYIT OLDUĞUMUZDA FAZLA ÖDEME YAPAR MIYIZ?

Hayır. Ne bize ne de başka bir kuruma dönem ücretlerinin dışında başka bir ücret ödemeyeceksiniz.